20.1.20 Technická analýza BTC – Stále podle očekávání

0
(0)

Zprávy a souhrny

Stanislav Jirák
Stanislav Jirák
O kryptoměny se zajímám již více jak 5 let, kdy jsem většinu svých prostředků zainvestoval do Bitcoinu po $232 za kus. Momentálně se day-tradingu věnuji na plný úvazek a ve volném čase jako vývojář datových skladů a datový vědec pracuji na vlastních projektech v oblasti ML/AI. Vyhrál jsem také hackathon na blockchainu (soutěž v programování). Rád cestuji a zajímám se o nové technologie.

Datum: 20.1.2020
Aktuální cena: 8 700 USD

Aktuální situace

V minulém týdnu jsme viděli vyplnění pásma 8 300 USD – 8 900 USD a testování úrovně 9 000 USD. Cena dokonce krátce tuto hranici na pár hodin prorazila až k 9 250 USD, avšak růst nevydržel a cena následně zkolabovala dolů. Následkem toho se nám na daily indikátoru RSI zformoval prodejní signál. Jednalo se o scénář, na který jsem upozorňoval v minulé analýze.

Supporty

Při pokračování dolů vidíme první silný support na hodnotě 8 200 USD, tvořený SMMA100 na horním okraji trendového kanálu a o kousek níže na klouzavém průměru SMMA200 na hodnotě 7 900 USD. Dalším supporty vidíme okolo hodnoty 7 500 USD a dále pak 7 000 USD a konečně 6 400 USD a 6 000 USD.

Resistence

Při pohybu nahoru vidíme již testovanou úroveň 9 050 USD a pak 9 500 USD. Pro mě je toto klíčová úroveň, která, pokud nebude překonána, tak nebude potvrzena změna trendu. Je třeba si uvědomit, že volatilita trhu je po Novém roce drasticky zvýšena a v době, kdy dochází k velkým pohybům i v sobotu ve 4h ráno centrálního času, potřebujeme vidět nějaké potvrzení.

Závěr

Momentálně se nám na daily grafu zformoval prodejní signál a jelikož cena odmítla resistanci nad 9 000 USD, zdá se mi nyní pravděpodobné, že budeme pokračovat dolů. Nejdříve k 8 200 USD až 7 900 USD a pak se uvidí, zda-li budeme pokračovat dále k 7 550 USD nebo půjdeme testovat 9 500 USD. Musím jako v předchozí analýze zdůraznit, že tato situace, kdy se pohybujeme blízko trendového kanálu, je velmi nebezpečná, protože není zřejmé, jak se k situaci postaví instituce a jak se zachová retail, který je v průběhu celého ledna velmi silný. Avšak máme zde stále nevyplněný Hidden GAP pod úrovní 6 400 USD a tak bude otázka, zda-li nyní převáží vliv institucí nebo právě retailu. Blíží se nám také Nový čínský rok, který vychází na 25. ledna a tak konec měsíce může být pro střednědobý trend (respektive, kdy k jeho ukončení dojde) Bitcoinu rozhodující.

BTC price
Technická analýza BTC

Disclamer:

Autor článku ani portál kryptomagazin.cz nenesou žádnou zodpovědnost za uzavřené obchody anebo investované prostředky na základě zde uvedené analýzy. Nejedná se o investiční poradenství. 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: