20.01.20 Technická analýza ETH/USD – Pravděpodobná hladina pro odraz

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Tak tu máme od 18. prosince první velkou korekci a trh s Ethereem (ETH) není výjimkou. Tedy, korekce je to jen za předpokladu, že aktuální propad není ukončením retracementu. Dalo by se říci, že se teď bude rozhodovat o tom, zda je klesající střednědobá trajektorie už ukončená, či nikoliv. Abych si i trochu pomohl, tak jsem si ode dna až po aktuální vrchol nakreslil Fibonacciho hladiny a dá se říci, že to do jisté míry koresponduje s mými zaznačenými S/R hladinami. Naším hlavním úkolem je teď odhad nejpravděpodobnějšího místa pro odraz kurzu.

Samozřejmě předpokládáme, že se jedná jen o korekci, která bude zakončena následným pohybem do vyšších hladin. Vím, je to dost velké zjednodušení, ale technická analýza se dělá daleko lépe, když se analytik přikloní na konkrétní stranu. Především se teď z grafu stejně nedozvíme, zda je riziko prodlouženého poklesu zažehnáno. No, to je asi na úvod všechno.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

ETH

Pojďme napřed navázat na moje poslední dílo, které je necelý týden staré. Tehdy byl kurz velmi blízko tomu, aby atakoval hladinu 152.99 USD. Jak nyní můžeme sami vidět, tak se povedl průraz a pak bylo i pěkné pokračování. S velkou jednoduchostí se býkům podařilo překonat i hladinu 159.63 USD. Cena se i potom šponovala suverénně výše, ale na hladině 166.92 USD už bylo znát zaváhání. Projekcí toho jsou ty dlouhé knoty přes rezistenci a close svíček pod ní. No, býci to nevzdali, protože hned na nejbližším supportu měli dostatečnou podporu.

Kurz zkonsolidoval do podoby takového mini falling wedge, ze kterého následně pumpl a díky tomu se podařilo překonat zmiňovanou rezistenci. Hned poté došlo k zaváhání, ale trh si z bývalé rezistence teď udělal hranici podpory, takže se cena nedostala níže. S dalším vývojem tu máme pokus o překonání hranice odporu na ceně 176.18 USD, ale to se evidentně nepovedlo.

Začátek korekce

Chvíli to vypadalo, že se breakout skrze rezistenční hladinu podaří, ale pak se to bez varování celé začalo sypat. Bylo to opravdu velmi rychlé a proběhlo to řádově v minutách. Pokles se zastavil pod hladinou 166.92 USD a v současnosti tu i konsoliduje. Abych pravdu řekl, tak nevěřím tomu, že je to konečná. Během tohoto týdne očekávam další pokles, který může začít kdykoliv. Důležité ale je sledovat reakci kurzu na zaznačených S/R hladinách. Dobrou pomůckou nám můžou být i fibonacciho hladiny. Nejdůležitější je úroveň 0.618, kde je i S/R level 139.66 USD. Považujme tedy tuto úroveň za stěžejní.

Určitě by se cena neměla dostat níže, protože pak to asi bude znamenat, že si trh jde pro nové low. Z toho vyplývá, že zatím si s klidným srdcem můžeme říci, že jsme v suchu. Na cestě dolů je totiž dost supportů a tedy potenciálních hladin pro odraz ceny. Osobně bych to viděl na odraz nejdříve na hranici podpory v levelu 152.99 USD. Vzhledem k price action z dohledné minulosti mi to příjde jako nejrozumnější. Jistého ale samozřejmě nic nemáme.

Indikátory

No, na indikátoru RSI můžeme zřetelně vidět medvědí divergenci. Nicméně, další vrcholy nebyly ani v přepordané části indikátoru, takže tu byla vysoká šance na to, že se ani neuplatní. No, ale když se podívám na křivku pořádně, tak ta vlastně klesala, a to i přesto, že cena se šponovala. Což jest známka toho, že býci přicházeli o sílu. Jestli sledujete moje analýzy pravidelně, tak víte, že pro mne je tento indikátor velmi relevantní. Mě teď bude zajímat, jak nízko křivka RSI spadne.

Ideální by bylo, kdyby se hodnoty indikátoru nedostaly níže jak do 40 bodů. Ale bude klidně stačit, když nepřekročíme přeprodanou hranici, což je úroveň 30 bodů. Na MACD byla medvědí divergence taky a křivky indikátoru se kourtily jako had, takže signály z těchto překřížení neměly žádnou váhu. Momentálně je ale jasné, že je momentum negativní. Na Stochastic RSI šlo taktéž vidět, že býci přichází o sílu, protože se křivky nedokázaly ani přiblížit do překoupené části.

Závěr

Snad to nebude trvat a brzy zjistíme výsledek. My teď prostě nevíme, zda ten měsíční růst ceny nebyl jenom jeden z dalších mnoha retracementů. Nicméně, pravdou je, že tentokrát tu máme na dně reverzní pattern, určitou stabilitu a trhy začaly být přeprodané. Poslední pohyb byl sice z minuty na minutu, ale očekával se. Navíc v posledních dnech už to bylo hodně o emocích a šlo vidět, že čím dál více lidí skáře do trhu bezhlavě. Pročištění tedy bylo na místě.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře