14.01.20 Technická analýza ETH/USD – Pullback s pěkným odrazem!

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Tak nám v noci trhy zase o něco pumply. Některé více, některé méně. Ethereum udělalo za těch pár hodin cca 5 % a díky tomu začíná narážet na další rezistenci, která kurzu stojí v cestě. Poslední analýza na Ethereum (ETH) byla před necelými dvěma týdny, tak pokud jste neviděli, tak doporučuji se podívat. Od posledně jsem i trochu překreslil graf, aby aktuální situace na trhu dávala větší smysl. No, situace se změnila k lepšímu a moje avizo dospělo k uskutečnění. Tedy, ještě v prosinci jsem očekával růst spíše až ke konci ledna a ze začátku spíše něco pozvolného, ale co už.

Věštec nejsem, abych odhadoval na minuty. Každopádně, hlavní otázkou je, zda aktuální postup up je pouhým retracementem, či nikoliv. Již včera v analýze na Litecoin jsem situaci shrnul tak, že od léta každý retracement trval cca tři týdny. Současně s tím nedošlo během retracementu k posílení ceny o více jak o nějakých 30 %, což je podobné i u Etherea. Ethereum od posledního low posílilo právě o o 30 %, takže by se brzy měl lámat chleba. Je to jenom jeden z dalších retracementů, či se konečně trajektorie obrací dlouhodobě?

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

ETH

Pojďme tedy navázat na můj poslední příspěvek. S tím rozdílem, že v předešlé analýze byl nakreslený ještě rising wedge, ale pak jsem usoudil, že rostoucí triangl dává vzhledem k price action větší smysl. Kurz v rámci trianglu byl poměrně dlouho a v našem případě se v podstatě jednalo o takovou malou reverzní strukturu.

Horní hrana patternu byla zrova v úrovni lokální rezistence 135 USD a měli jsme tu již mnoho neúsěpšných pokusů o průraz, ale 5. ledna se býkům breakout konečně podařil. Tímto breakoutem to neskončilo a kurz i potom pokračoval v postupu, a to až k hladině 145.84 USD. Až zde došlo k zamítnutí dalšího postupu a logicky musela následovat alespoň krátká otočka.

Pullback

Vlastně došlo k pullbacku (navrácení kurzu jako stažený míček gravitací) a retestu horní hrany rostoucího trianglu. Což je zrovna pro konzervativní obchodníky ideální šance na vstup do trhu. Retest byl úspěšný a po odrazu kurzu netrvalo dlouho, než se cena zase vrátila k rezistenci 145.84 USD. Jak můžeme vidět, tak i tentokrát to nebylo až tak jednoduché, ale nakonec býci hladinu pokořili právě díky té pumpě, která v noci proběhla. V současnosti se kurz blíží k další rezistenci v řadě na cenové hranici 152.99 USD. Z toho, co ale zatím vidíme, tak není jasné, zda se průraz povede okamžitě, či to bude chvíli trvat. K tomu nám ještě chybí price action v závislosti na oné rezistenci. Brzy bychom ho ale měli mít.

Indikátory

I přesto, že nám trh docela hezky posiluje, tak se křivka RSI pořád není schopna dostat do překoupené části indikátoru. Úroveň kolem 70 bodů funguje v poslední době pro trh jako neviditelná a neprostupná zeď. Na jednu stranu si můžeme říci, že se trh jen tak lehce nepřepálí. Máme stabilní růst ceny, který není tak agresivní, což je lépe udržitelné. Nicméně, já tuto skutečnost považuji i za znak zjevné slabosti trhu.

V podstatě býci s jistotou ještě nepřevzali iniciativu a neschopnost překonat hranici 70 bodů je toho projekcí. Co se týče MACD, tak zde máme čerstvě po bullish crossu. Momentum je tedy pozitivní a celkově jde z tohoto indikátoru seznat, že od nového roku je trajektorie spíše rostoucí. Na Stochastic RSI je setrvačnost pozitivní a brzy bude na vrcholu.

Závěr

Začínám čím dál více vnímat, že už začínají převládat pozitivní emoce. Což je na jednu stranu fajn, ale na druhou stranu je to ještě neopodstatněné. Jak jsem říkal v úvodu, tak většina retracementů od léta trvala kolem těch tří týdnů a zároveň nepřesáhla růst ceny o více jak 30 – 35 %. My jsme teď tedy na hraně toho, zda to trh překona, či ne. A i kdyby to trh s ETH a kryptotrhy vůbec překonaly, tak to nemusí nutně automaticky znamenat, že pokračujeme v tom, co začalo na začátku minulého roku. Faktem ale je, že jsme určitě na dobré cestě.

Co číst dále?

13.01.20 Technická analýza LTC/USD – Litecoin pomalu ale jistě roste!

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

eth neverim a nikdy bych do nej neinvestoval – mozna se ale mylim.
staci se podivat na penezenky.

spot_img