13.01.20 Technická analýza LTC/USD – Litecoin pomalu ale jistě roste!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Tak nám již uplynul nějaký ten čas od mé poslední analýzy na Litecoin (LTC). Tehdy byla situace ještě velmi klidná a byla to taková vánoční nuda. Nic jiného se ani od trhu očekávat nedalo, protože behěm svátků většinou trhy vždy spí a nic moc se na nich neděje. Jakmile ale odbil nový rok, tak se situace začala hezky dynamicky měnit a my z toho máme takové novoroční oživení toho, co předtím nejevilo moc známky života. Konkrétně na LTC je situace taková, že si od posledního low připsalo cca 40 %, což není rozhodně špatný výsledek.

Už v jiných analýzách z posledních pár dní si kladu otázku, zda jsme jenom v dalším retracementu, který nakonec vždy skončí. Nebo tu máme konečně něco dlouhodobějšího. Během analýzy tohoto trhu jsem každopádně zjistil, že od léta něměl žádný retracement víc jak 40 %. Vzhledem k tomu, že Litecoin již těch 40 % udělal, tak je tu vysoká šance na to, že se brzy dozvíme, zda budeme pokračovat v dosavadním poklesu.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

LTC

Minule byl kurz u úrovni 39.69 USD a v podstatě se jednalo o konsolidaci trhu. Pak následovalo otestování první rezistence v pořadí a to jest úroveň 43.77 USD, která první pokus o překonání zastavila. Proběhl pokles k předešlému supportu, od kterého se cena zase odrazil a tentokrát s ještě silnější setrvačností a díky tomu se tentokrát průraz rezistence podařil. Růst ceny pokračoval i poté, až do úrovně 48.37 USD. Zde proběhlo zamítnutí a cena začala klesat k levelu 43.77 USD. Z předešlé rezistence byl teď support, od kterého se kurz odrazil s takovou silou, že druhý pokus o breakout rezistence byl úspěšný. Momentálně trh bojuje o hladinu 51 USD a stále není rozhodnuto.

Neutrální stanovisko

Abych pradu řekl, tak celé pásmo mezi 50 – 61 USD je jedná velká rezistence, kde se kdykoliv může postup kurzu up defintiivně zastavit. Momentálně můžeme akorát vycházet z pomocné trendové přímky. Pomocná proto, že máme jen dva dotyky kurzu a kvůli tomu není dostatečně relevantní. I tak je to ale to jediné, co máme. Každopádně, momentum up se stále drží a zatím to nevypadá na překlopení.

Klouzavé průměry (EMA) jsou taktéž v uptrendu s docela velkou silou. Objemy obchodů jsou stále nic moc, ale je to mnohem více, než jsme měli v prosinci. Co z toho vyplývá? Že to moc slavně nevidím. Spíš je můj pocit z trhu neutrální. Sice se to dere horko těžko nahoru, ale řekl bych, že stačí velmi málo na to, aby se to rychle změnilo.

Indikátory

Trh s LTC má evidentně problém s tím, překonat hladinu 70 bodů, která odděluje zbytek od překoupené části. Když se podíváme na křivku indikátoru, tak tato hranice funguje jako taková neviditelná zeď, která brátní ve větším rozletu. Když bych to měl brát hodně technicky, tak se křivce povedlo dostat až k 73 bodům, ale jenom na omamžik, takže to na věci nic stejně nemění. Co se týče MACD, tak zde máme po čerstvém beraish crossu, takže se může co nevidět obrátit momentum směrem dolů. Na Stochastic RSI právě křivky indikátoru dorazily do přeprodané části indikátoru. A to aniž by kurz nějak dramaticky klesl.

Závěr

Abych to shrnul, tak všechny minulé retracementy neudělaly více jak 40 % od posledního lokálního low a zároveň trvaly okol tří týdnů. Vzhledem k tomu, že úplně poslední low se udělalo 19. prosince, tak jsme ty tři týdny už překonali. Jenomže to nestačí a my potřebujeme stabílní růstový price action. Momentálně je to tak 50:50, takže když si hodíte mincí, tak vás to vyjde nastejno. Na trhu s Litecoinem je blbé, že tu nemáme žádnou reverzní strukturu, ze které bychom mohli vycházet. A jestli se nějaká vytvoří, tak to je taky ve hvězdách. Dost by nám to ale pomohlo v dalších spekulacích.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře