[Polední zprávy] • Divoký víkend pro kryptotrhy • Winklevoss: Nemít BTC v 2020 bude horší než neinvestovat do Amazonu v 2000 • a další novinky

4.3
(7)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.
[speaker]

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního víkendu v kryptosvětě.

TRHY

Bitcoin se po týdnech stagnace konečně probral k životu. Koncem pracovního týdne se největší kryptoměna na světě vyšplhala na nové maximum pro rok 2020. Bloomberg zveřejnil pololetní zprávu, která předpovídá, že by BTC mohl brzy vyrůst nad 12 000 USD. Hodleři nemuseli dlouho čekat na další nárůst. Jak začal víkend, BTC poprvé překonal 11 600 dolarů za posledních 12 měsíců. Další vzrušení nastalo, když Bitcoin prudce vzrostl na 12 000 dolarů – ale bohužel pro býky ještě nebylo tržní drama u konce. V neděli se Bitcoin v průběhu několika minut propadl o 13 %, a to až na 10 550 USD. Index strachu a chamtivosti (Fear & Greed) dosáhl skóre 80, což naznačuje „extrémní chamtivost“. Altcoiny následovaly lídra trhu. Aktuální situaci sledujeme v našich TA a přehledu trhu.

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: BTC/USD, drahé kovy, BTC/USD – Flashcrash. Přehledy trhů si můžete projít zde: 01.08.20, 03.08.20.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Hashrate BTC dosáhla nové ATH

Celková hash rate bitcoinové blockchainové sítě dosáhla historického maxima, 124.8 EH/s, což ukazuje na optimistický vývoj po halvingu. Třetí historický halving odměn pro těžaře  nastal 11. května 2020. Ihned poté hash rate klesla ze 121 milionů terahashů za sekundu (TH / s) na 90 milionů TH / S.

btc hash rate
Zdroj: Blockchain.com

Transakční poplatky na ETH dosáhly úrovně 2017 kvůli DeFi

Celková hodnota uzamčená v decentralizovaném financování (DeFi) překročila 4 miliardy dolarů. Díky tomu se transakční poplatky v síti Ethereum vyletěly na nejvyšší úroveň za poslední tři roky. Data z YCharts ukazují, že průměrný poplatek za transakci Ethereum vzrostl na 1,59 USD. Za transakce, zahrnující inteligentní smlouvy a tokenové swapy, se poplatky zvýšily až na 5 – 15 USD.

Winklevoss: Nemít BTC v 2020 bude horší než neinvestovat do Amazonu v 2000

Cameron Winklevoss věří, že nevlastnit bitcoiny, je „horší rozhodnutí“ než neinvestovat do Amazonu. Akcie Amazonu zvýšily svou cenu z přibližně 250 na 3 160 USD. Winklevoss řekl: „Nevlastnit bitcoiny dnes bude horší investiční rozhodnutí než neinvestovat do $ APPL, $ GOOG, $ AMZN a $ MSFT na začátku roku 2000.“

Kryptoburzy, banky, firmy

Coinbase zvažuje zalistování DeFi tokenů

Coinbase oznámila, že zkoumá možnost přidávání řady nových aktiv. Podle blogového příspěvku je burza se sídlem v USA odhodlána poskytovat podporu aktivům, která splňují její technické normy a jsou v souladu s platnými zákony. Burza říká, že v průběhu času očekává, že klientům po celém světě nabídne přístup k „nejméně 90% celkové tržní hranice všech digitálních aktiv v oběhu“. Tato digitální aktiva jsou zvažovaná podle zprávy: Ampleforth, Band Protocol, Balancer, Blockstack, Curve, Fetch.ai, Flexacoin, Helium, Hedera Hashgraph, Kava, Melon, Ocean Protocol, Paxos Gold, Reserve Rights, tBTC, The Graph, THETA , UMA a WBTC.

YouTube pokračuje v tažení proti kryptokanálům

Aaron a Austin, dva bratři, kteří provozují populární kryptografický zpravodajský YouTube kanál Altcoin Daily, zjistili, že YouTube zakázala jejich kanál pro údajné „povzbuzování k nezákonným činnostem“. Tito dva příznivci bitcoinů podali na YouTube odvolání a snaží se nyní na Twitteru najít podporu u kryptokomunity, aby přesvědčila Youtube, aby přezkoumala své rozhodnutí.

Tencent postavil blockchain pro nejstaršího čínského výrobce vína

Čínský technologický gigant Tencent odhalil svůj plán na vytvoření platformy pro vysledovatelnost vína založenou na blockchainu ve spolupráci s Changyu, největším a nejstarším producentem vína v Číně.

CBDC

Čína: CBDC mohou přetvořit měnové struktury

Wang Yongli, bývalý viceprezident Bank of China a ředitel Výzkumného ústavu Haixia Blockchain Research Institute, řekl, že digitální měny mohou být jistě náhradou za hotovost, ale podle Global Times by to nemělo být omezeno pouze na to. Wang řekl, že digitální měny mohou přetvořit měnové struktury. Patří sem zřízení „základních účtů“ pro všechny sociální entity na platformě digitální měny centrální banky. To umožňuje bance dohlížet na digitální měny bez výrazného dopadu na současný finanční systém. Dodal, že digitální měna zvyšuje účinnost měnové politiky, protože bude zabráněno nadměrnému vydávání fyzických, papírových peněz.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10% z poplatků na kryptoburze Binance.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře