[Polední zprávy] • Trump pozitivní na koronavir • Zpráva o BitMexu poslala Bitcoin i altcoiny do červených čísel • a další články

5
(3)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Bitcoin po kontroverzní zprávě o BitMEXu ze včerejšího dne klesl pod 10 500 USD. Nyní se pohybuje těsně nad touto hranicí. Většina altcoinů kopírovala postup směrem dolů, což vedlo ke ztrátě 15 miliard dolarů z celkové tržní kapitalizace kryptotrhů. Červená dominuje celému trhu. Po včerejším překročení 360 USD se Ethereum propadlo o 4 % a kleslo pod 350 USD. Ripple a Bitcoin Cash také ztratily 4 % hodnoty. XRP bojuje o to, aby zůstal nad 0,23 USD, zatímco BCH je pod 220 USD. Nejvýznamnější poklesy ceny z top 10 pocházejí od Binance Coin (-7,5 %), Polkadot (-6 %), Chainlink (-7 %) a BitcoinSV (-8 %). K dalšímu propadu cen kryptoměn přispělo nejspíše i oznámení, že americký prezident Trump a jeho manželka jsou pozitivní na koronavirus. Zpráva posílila aktiva bezpečného přístavu, zejména americký dolar, a oslabila ta riziková, mezi které se počítají i kryptoměny.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD – Měsíční close za námi, co nás čeká dál? a přehled trhu tady: Přehled trhu + YFI Defi projekty jsou na vzestupu!

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Poprvé v historii ETH těžaři vydělali více na poplatcích než blokových odměnách

Těžaři Etherea vydělali v září více peněz z poplatků za gas nebo transakce než z blokových odměn. Tato událost se podle časopisu The Block Research objevila poprvé v historii Etherea. Těžaři vydělali minulý měsíc zhruba 172 milionů dolarů na poplatcích a přibližně 150 milionů dolarů z blokových odměn, čímž se jejich celkový příjem zvýšil na více než 320 milionů dolarů.

Banky, burzy, firmy

eToro spouští nové staking odměny pro uživatele

Platforma eToro oznámila, že spustí specializovanou staking službu, která jednotlivcům umožní vydělávat odměny v Cardanu a TRONu. Podle společnosti budou mít uživatelé platformy, kteří drží pozice v Cardanu nebo TRONu, nárok na měsíční odměny za staking. Obchodní systém eToro pro výplatu odměn je zcela integrovaný a využívá automatickou technologii, která od uživatelů nevyžaduje žádnou akci, což znamená, že mohou obchodovat s aktivy obvyklým způsobem. V současné době jsou odměny pouze pro dvě digitální měny, ale eToro doufá, že další aktiva budou zahrnuta později.

Atari plánuje prodej svých tokenů příští měsíc

Atari plánuje v listopadu IEO pro svůj ERC-20 token na kryptoburze Bitcoin.com. Po prodeji bude token uveden na více burzách. Generální ředitel společnosti Fred Chesnais se domnívá, že prodej skončí rychle, možná již za několik sekund nebo hodin. Investoři budou moci koupit ATRI token pomocí čtyř kryptoměnami: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin. Občané USA jsou z IEO vyloučeni.

DeFi

Objemy prostředků obchodovaných na decentralizovaných burzách vzrostly 

Celkový objem obchodů na decentralizovaných burzách dosáhl v září 23,6 miliard USD, což oproti stavu ze srpna, kdy se jednalo o 11,6 miliard USD, je značný nárůst, a ten i nadále těží z pokračujícího spekulativního zájmu o aplikace a aktiva v oblasti decentralizovaného financování (DeFi). Přední decentralizovaná burzovní platforma Uniswap vykázala v září 128% nárůst objemu a dosáhla 15,3 miliard dolarů poté, co dosáhla svého srpnového rekordu.

Regulace, CBDC

ECB si chce zaregistrovat ochrannou známku “digitální euro”

Evropská centrální banka (ECB) podala žádost o ochrannou známku pro „digitální euro“, což je krok, který ukazuje nadšení banky pro digitální měnu centrální banky (CBDC). Podle čtvrteční zprávy agentury Bloomberg podala ECB žádost o ochrannou známku 22. září. ECB v současné době připravuje zprávu o zahájení CBDC.

Mining

Ruská provincie zrušila zákaz těžby kryptoměn po dvou letech

Vláda ruské provincie zrušila dvouletý zákaz těžby kryptoměn. Zákaz vstoupil v platnost, když těžební farmy přivedly region na pokraj energetické krize. Abcházská republika, provincie v Ruské federaci, restartovala svou slávu v těžbě kryptoměn. Podle oficiálních webových stránek regionu bude nový systém zahrnovat regulaci ze strany ministerstva financí a dvouměsíční omezení dovozu těžebního zařízení.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img