[Polední zprávy] • Transakční poplatky v bitcoinové síti prudce rostou • Spoluzakladatel Ripple prodal v dubnu 54 mil. XRP • a další novinky

0
zprávy, události
Zdroj: Pixabay.com

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo.

TRHY

Bitcoin se o víkendu nedokázal udržet nad 9 200 USD a nyní neustále klesá. Aktuálně se obchoduje těsně nad 8 700 USD. Někteří analytici se domnívají, že za poklesem ceny je obnovení obchodního napětí mezi USA a Čínou. Celkový sentiment na trhu se však zatím zdá být spíše býčí – zejména kvůli blížícímu se halvingu. Bitcoin dosáhl dominanci 66%. Altcoiny opět následují lídra trhu a také se propadly do červených čísel. Nejčerstvější informace najdete v našich nových TA.

Tip: Pokud ještě nemáte účet na Binance, můžete nás podpořit registrací pod naším odkazem ZDE.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý víkend najdete zde: BTC/USD, AMD a Google, ADA a XLM, XMR a BNB, BCH a LTC. Dále se také můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za poslední dny: 4. 5., 3. 5., 2. 5

Kryptoměny

Transakční poplatky u BTC jsou v současné době na 10 měsíční ATH, kvůli blížícímu se halvingu 12. května. Zvýšil se obecný zájem kupujících, stejně jako další ukazatele, podle kterých síť zažívá uptrend téměř ve všech aspektech. Zjevný nárůst nákupů bitcoinů, který během dvou dnů posunul svou cenu o téměř 1 500 USD, způsobil, že transakční poplatky v síti se během stejného období zvýšily o neuvěřitelných 450 procent. Podobný trend byl i na konci roku 2017. Transakční poplatky dosáhly mnohem více než 2,50 USD, nejvýše za posledních zhruba za 10 měsíců. V červnu 2019 poplatky dosáhly 6 USD.

Tip: Pokud jste neviděli náš včerejší video stream, můžete si ho pustit tady.

Podle zprávy TheCryptoAssociate z 2. května, která vychází z údajů ze McCalebových známých adres, se zdá, že spoluzakladatel Ripple pravidelně likviduje své tokeny. Data ukazují, že adresa peněženky, kterou McCaleb údajně použil k prodeji XRP, prodala v dubnu v průměru 1,8 milionu žetonů denně, celkem 54 215 405 XRP – 11,7 milionu USD.

Kryptoburzy, banky

VeChain, Mastercard a Alipay patří k novým členům, podporujícím novou APAC, radu zaměřenou na australský export do Číny ve výši 76 miliard USD. Rada již zajistila miliony finančních prostředků na sledování dodavatelského řetězce a financování pilotních projektů v asijsko-pacifickém regionu. Konsorcium poskytne komplexní řešení pro ověřování a sledování potravin, vína a produktů pomocí blockchainu, se zvláštním zaměřením na 76 miliard dolarů vývozu z Austrálie do Číny.

Po zrušení zákazu finančních institucí poskytujících bankovní služby kryptografickým společnostem ze strany Nejvyššího soudu v Indii Reserve Bank of India usilují digitální burzy o objasnění svých daňových povinností. Burzy zejména chtějí vědět, zda jejich operace budou klasifikovány jako obchodování se zbožím, měnami, komoditami nebo službami s cílem zjistit, zda podléhají dani ze zboží a služeb (GST) dané země.

Blockchain, technologie, zajímavosti

Kongres Spojených států uvažuje o vývoji systému založeného na blockchainu, který by umožnil vzdálené hlasování v Senátu. Blockchain může být nasazen vedle end-to-end šifrovaných (E2EE) aplikací pro usnadnění hlasování.

Malajsie testuje technologii blockchain, aby podpořila zvýšenou transparentnost a sledovatelnost a zvýšila důvěru ve svou místní infrastrukturu dodavatelského řetězce palmového oleje. Hlavní vývozce palmového oleje v jihovýchodní Asii v Malajsii má zavést technologii distribuované knihy (DLT), aby prokázal svůj závazek k transparentním, udržitelným a odpovědným dodavatelským řetězcům pro komodity. Malajská rada pro palmový olej (MPOC) bude ve spolupráci s technickou firmou BloomBloc zvyšovat důvěru spotřebitelů v dodavatelský řetězec palmového oleje.

Íránské ministerstvo průmyslu, dolů a obchodu udělilo licenci pro činnost kryptoměnové těžební společnosti iMiner působit v zemi. Se 6 000 rigy by se iMiner údajně stal jedním z největších kryptoměnových těžařů v Íránu.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře