[Polední zprávy] • Rotschieldové nakupují bitcoiny • MMF: Bretton Wood je mrtvý, je potřeba reset globálního peněžního modelu • a další články

5
(6)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. 

TRHY

Víkend byl pro kryptotrhy docela býčí. Navzdory zprávám naznačujícím, že populární burza digitálních aktiv OKEx pozastavila výběry, Bitcoin stál pevně na 11 350 USD. Za posledních 24 hodin pokračovala primární kryptoměna směrem nahoru. Poté, co BTC postupně vyrostl na zhruba 11 400 USD, dosáhl 3denního maxima 11 550 USD (na Binance). Jednalo se o nejvyšší úroveň od pátku před dopadem zpráv o OKExu. Trhy nyní spíše vyčkávají. Podstatný bude projev Powella na zasedání IMF.

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: Zlato a stříbro – Po ukončení korekce strmě nahoru?, BTC/USD – Co nám říká týdenní graf? a přehled trhu zde: BTC+ETH – Bitcoin i Ethereum o víkendu zahrozily!

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Pompliano: 80 % kapitálu mám uloženo v Bitcoinu

Investor a bývalý člen týmu Facebooku, Anthony Pompliano, v podcastu uvedl, že 80 % jeho kapitálu je soustředěno v hlavní kryptoměně. Přesný údaj o hodnotě v dolarech samozřejmě nezveřejnil, ale tak velká procentuální alokace na Bitcoin je pozoruhodná.

Monero dokončilo nový upgrade sítě, přináší vyšší rychlost a další vylepšení

Vývojáři Monera dnes uvedli do provozu síťovou aktualizaci s novou verzí softwaru uzlu s kódovým označením „Oxygen Orion“. Tato aktualizace, která je produktem 30 přispěvatelů, slibuje výrazné zlepšení téměř ve všech aspektech výkonu této kryptoměny, zaměřené na soukromí. Vrcholem nové aktualizace je funkce “compact linkable spontaneous anonymous group” (CLSAG). Podle blogu Monero CLSAG sníží velikost transakcí o 25 % a zlepší časy transakcí o 10 % při zachování soukromí transakcí.

Banky, burzy, firmy

Rotschieldové nakupují bitcoiny

Rothschild Investment Corporation koupila 27 bitcoinů ve formě akcií prostřednictvím investiční firmy Grayscale. Uvádí se, že drží aktiva v hodnotě 1,4 miliardy USD, přičemž 235 000 USD je nyní v bitcoinech. To z nich dělá jednu z nejvýznamnějších bank nakupujících bitcoiny.

Bitstamp přidává pojištění pro fondy, držené online

Bitstamp, jedna z největších světových burz kryptoměn, zavedla novou pojistnou smlouvu, která kryje krádeže a další ztráty uživatelských prostředků držených na její platformě online.

Banka Petera Schiffa obviněna z praní peněz pro organizovaný zločin

Jak uvádí australská média, Euro Pacific Bank, kterou spoluvlastní Peter Schiff, je podezřelá z toho, že je nástrojem pro praní peněz, který používají syndikáty organizovaného zločinu v Austrálii a na celém světě. K odhalení došlo v důsledku operace Atlantis, rozsáhlé mezinárodní daňové sondy, prováděné speciální pracovní skupinou J5. Pracovní skupinu tvoří vyšetřovatelé daňových úniků z Velké Británie, Austrálie, USA, Kanady a Nizozemska.

Binance vykázala největší zisk ze spotových obchodů za Q3

Kryptoburza Binance dosáhla historicky nejvyššího spotového objemu obchodování ve třetím čtvrtletí roku 2020, uvádí The Block Research. Burza zvýšila objem spotového obchodování o téměř 110 % na neuvěřitelných 306,6 miliard USD ve třetím čtvrtletí, ve srovnání s 146,3 miliardami USD v předchozím čtvrtletí. Platforma pro obchodování s futures společnosti Binance také neustále roste. Ve třetím čtvrtletí objem futures na burze překročil hranici 483 miliard dolarů a mezičtvrtletně vzrostl o 43,5 %. Ve třetím čtvrtletí burza z oběhu spálila nativní token BNB v hodnotě 68 milionů dolarů, což je nárůst o 12,4 % oproti předchozímu čtvrtletí. Binance spaluje BNB na základě svých objemů obchodování mezi kryptoměnami.

Blockchain, technologie

Kolekce digitálních uměleckých děl na téma Batman se prodala za 540 ETH

Pětidílná sbírka digitálního umění s tématem Batman se na Makersplace prodala za 540 ETH, což je zhruba 202 000 USD, což je rekordní cena za nezastupitelné kryptografické dílo. Vzácným uměleckým dílem je sbírka animací nebo PNG souborů Temného rytíře. Vytvořili jej komiksoví umělci DC José Delbo a Trevor Jones, kryptograf.

Regulace, CBDC

95 % výherců čínské státní digitální měny už výhru utratilo 

Drtivá většina čínských výherců loterie digitálních juanů v hodnotě 1,5 milionu dolarů obdržela a utratila své “balíčky” digitálních juanů. K 18. říjnu získalo ceny v Číně celkem 47 573 z 50 000 výherců loterií. Podle oznámení vítězové provedli celkem 62 788 transakcí, což představuje 8,8 milionu juanů (1,3 milionu dolarů). Tato částka představuje přibližně 88 % z celkových 10 milionů juanů (1,5 milionu dolarů), které měly být distribuovány v rámci pilotního testování v Shenzhenu. Někteří výherci nejenže utratili svou výhru, ale také dobili své peněženky, když si zakoupili dalších 901 000 juanů (134 000 USD).

Kryptotrhy čekají na vystoupení Jerome Powella během zasedání MMF 

Panelová diskuse, živě vysílaná v pondělí 19. října v 8:00 EDT, bude probíhat na téma Výhody a rizika přeshraničních digitálních měn a jejich dopady na politiku, oznámil MMF koncem minulého týdne. Mezi diskutujícími bude i šéf amerického Fedu, Jerome Powell.

Centrální banka Kanady se také zajímá o CBDC

Bank of Canada zveřejnila, že hledá ekonoma se zkušenostmi s digitálními měnami a finančními technologiemi. Kanadská centrální banka tak pokračuje ve výzkumu, jak by mohla fungovat digitální měna centrální banky (CBDC).

MMF: Bretton Wood je mrtvý, je potřeba reset globálního peněžního modelu

Kristalina Georgieva, výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) ve Washingtonu DC, fakticky prohlásila finanční systém Bretton Woods, vytvořený po druhé světové válce, za mrtvý. “Musíme se chopit tohoto nového brettonwoodského momentu,” řekla, “abychom se vypořádali s některými přetrvávajícími problémy, jako je nízká produktivita, pomalý růst, velké nerovnosti, hrozící klimatická krize.” “Zaznamenali jsme globální fiskální opatření ve výši 12 bilionů dolarů.” Hlavní centrální banky rozšířily rozvahy o 7,5 bilionu USD. Tato synchronizovaná opatření zabránila destruktivní makrofinanční zpětné vazbě, kterou jsme viděli v předchozích krizích. “ Tvrdí také, že druhou stranou je očekávání, že úroveň dluhu do roku 2021 výrazně vzroste, „na zhruba 125 procent HDP ve vyspělých ekonomikách, 65 procent HDP na rozvíjejících se trzích; a 50 procent HDP v zemích s nízkými příjmy. “ MMF je globální banka poslední instance pro bankrotující země, která je často kritizována za zavádění přísných úsporných opatření.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře