[Polední zprávy] • Profi trader: Žádná pozice není nyní nejlepší pro Bitcoin • Ethereum se stává dominantním u evropských krypto startupů • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoměna BAND prudce stoupla o 65 % za jediný den • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin udržel 11 500 USD a roste dál • Ethereum Classic utrpěl další 51 % útok • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Včerejšek byl zajímavý den na...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo.

TRHY

Bitcoin zůstává z velké části korelovaný s tradičními finančními trhy. Kryptoměna získala asi 350 USD, protože většina akciových futures je v současné době zelená. Bitcoin se obchodoval v těsném rozmezí, ale posledních několik hodin bylo poznamenáno výraznou volatilitou. Cena se na Binance snížila na 8 893 USD, ale vrátila se rychle zpět na 9 240 USD, přičemž zisky činily asi 350 USD. Od té doby se cena konsolidovala na přibližně 9 200 USD. Altcoiny nyní také posilují. Více se dozvíte v našich TA a přehledech trhů:

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: S&P 500 a Nasdaq, ETC a Amazon. Také se můžete podívat na přehledy dění na kryptotrzích: 6.7., 5.7. a 4.7.

Kryptoměny

Společnost LeadBlock Partners tvrdí, že Ethereum se objevuje jako volba číslo jedna mezi startupy v Evropě. Z tvrzení Leadblocku vyplývá, že Ethereum, Hyperledger a Corda jsou tři nejoblíbenější blockchainové protokoly v regionu. Všechny tři představují více než 65 % protokolů používaných při spouštění podnikových blockchainů. Zpráva, která použila data z průzkumu více než 200 startupů, ukazuje, že 27 % startupů a korporací podnikových blockchainů v EU, které pracují na decentralizovaných řešeních, se spoléhá na Ethereum. 20 % používá Hyperledger a 16 % Corda.

Červen byl pro decentralizované finanční trhy skutečně výbušným měsícem a tyto býčí metriky podobně ovlivnily síť Ethereum. Ceny ETH však stále zaostávají. DeFi nadále dosahují nových maxim, pokud jde o celkovou hodnotu uzamčení kryptoměn. Za posledních 30 dní se objem digitálního zajištění zvýšil o 85 %. To bylo do značné míry dáno pobídkami pro distribuci tokenů od společností Compound Finance a Balancer.

Z makro perspektivy se nyní Bitcoin pohybuje v zásadě horizontálně. Ale nudná cena BTC je bodem, který stojí za sledování. Stačí se podívat na obrázek níže, který sdílí známý krypto trader, vystupující pod přezdívkou Byzantine General. Ukazuje, že třídenní historický index volatility bitcoinů (podle tržních dat BitMEX) je na minimálních hodnotách od března / dubna roku 2019. Od analytika k analytikovi a ukazatele k ukazateli je v tuto chvíli nespočet smíšených signálů ohledně dalšího vývoje ceny BTC. S ohledem na to trader nedávno připomněl svým followerům, že: „Nikdo neví, jak to skončí, ale pamatujte si, že žádná pozice není nejlepší.“

Kryptoburzy, banky, firmy

Expedia nyní umožňuje rezervovat více než 700 000 ubytování pomocí kryptoměn prostřednictvím cestovní platformy Travala.com. Podle oznámení od firmy Travala.com ze 6. července přidala firma přes 700 000 ubytování na svou kryptografickou cestovní platformu, která již obsahuje více než 2 miliony možností dostupných ve 230 zemích.

DeFi

Podle údajů společnosti Coinmarketcap má nyní 40 finančních projektů, které běží na blockchainu Etherea, dohromady hodnotu 3,3 miliardy dolarů. Compound vede s částkou půl miliardy, přičemž Maker není pozadu, takže obě představují 1/3 celkové tržní kapitalizace DeFi. Ale i za současného stavu je DeFi zatím jen na 15 % tržní kapitalizace Etherea.

Když v červnu spustil finanční protokol založený na Ethereu svůj nativní token COMP, obchodoval se za 30 USD. Ale kvůli humbuku, který byl vedlejším produktem nelikvidnosti trhu, vystřelil altcoin o více než 1 000 procent a dosáhl historicky vysoké ceny přesahující 350 USD. Bohužel pro ty, kteří si koupili COMP na maximu, decentralizovaný token ERC-20 zaměřený na finance poté prudce propadl. Velká část těchto ztrát vznikla po zalistování altcoinu na Coinbase. Analytici uvedli, že jelikož Coinbase byla jednou z prvních „mainstreamových“ kryptoburz, podporujících COMP, bylo to první místo, kde mnoho držitelů mohlo prodávat své mince.

CBDC

Vedoucí společnosti Visa pro kryptoměny věří, že zavedení a testování digitálních měn centrální banky (CBDC) by mohlo být jedním z nejdůležitějších posunů směrem k ekonomickému, sociálnímu a geopolitickému začlenění. Cuy Sheffield, muž za projekty kryptoměny pro megakorporaci kreditních karet, tweetoval o důležitosti CBDC ve vlákně o Bitcoinu a v komentářích, obhajujících kryptoměnu.

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře