[Polední zprávy] • Weiss Crypto Ratings: DeFi je teď nejzajímavější věc v kryptosvětě • a další novinky

5
(4)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Bitcoin se krátce ponořil pod 9 000 USD poté, co býci nedokázali udržet úroveň podpory. Není to poprvé, kdy Bitcoin sklouzl pod 9 000 USD a k oživení došlo ve stejný den. Toto  trvá poslední dva měsíce a funguje to stejným způsobem i na nárůstu nad 10 000 USD. Bitcoin v posledních několika týdnech následoval globální akciové trhy. V současné době je na Bitfinexu i BitMEXu otevřeno mnoho dlouhých pozic. Více se dozvíte v naší aktuální TA a v přehledu trhu.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoburzy, banky, firmy

Jedna z největších kryptoburz Huobi integruje svá cenová data do ekosystému Chainlink ve snaze zlepšit vlastní integritu dat a poskytnout přesnější informace o ceně. Zatímco Binance byla v říjnu 2019 první hlavní burzou, poskytující svá data Chainlink, Huobi došla o krok dále tím, že prostřednictvím systému Huobi Wallet spustila svůj vlastní uzel v systému. To umožňuje burze podepsat její vlastní cenová data, což umožňuje uživatelům potvrdit, že veškerá burzovní data, pocházející z uzlu Huobi, jsou autentická a přímo ze zdroje. První cenové páry budou zahrnovat BTC / ETH, BTC / USDT, ETH / USDT a LINK / ETH, přičemž další budou následovat.

Švýcarská InCore Bank AG se stala první finanční institucí v zemi, která nabízí klientům Kraken bankovní služby. Ve čtvrtek bylo oznámeno, že tento krok znamená, že klienti se sídlem v EU budou moci otevřít své účty pomocí vkladů Single Euro Payments Area (SEPA) – projekt integrace plateb, který EU navrhla ke zjednodušení bankovních převodů v eurech. Společnosti uvedly, že tento krok nastává v době, kdy instituce a obchodníci hledají alternativní zdroje kapitálové hodnoty během „nejistého makroekonomického klimatu“.
Rudy Suter, strategický konzultant pro digitální aktiva v InCore Bank, uvedl, že nová strategie banky je založena na třech pilířích: kryptoměny, tokenizace a blockchain aplikace. Společnosti plánují v Q3 2020 povolit vklady v britských librách (GBP), švýcarských francích (CHF) a kanadských dolarech (CAD).

DeFi

Pokud jste v posledních měsících sledovali kryptografický trh, pravděpodobně jste si všimli, toho, co zaznamenalo i mnoho dalších: většina nejlépe fungujících altcoinů je založena na decentralizovaném financování (DeFi). Mince zaměřené na DeFi se v posledních měsících také staly parabolickými, například Chainlink, Synthetix, Compound a Balancer. Weiss Crypto Ratings, firma pro výzkum trhu, napsala o růstu DeFi: „DeFi je jednou z nejzajímavějších věcí, která se právě teď děje v kryptosvětě, ale myšlenka, že se tento sektor oddělí od zbytku trhu je směšná. Nakonec mánie skončí a DeFi bude obchodovat v souladu se zbytkem trhu. “

Regulace

Služba Internal Revenue Service (IRS) Spojených států hledá informace a nástroje, které jí pomohou sledovat transakce prostřednictvím mincí na ochranu soukromí a protokolů druhé vrstvy, jako je Lightning Network a další řetězce, jako je Plazma a OmiseGo (OMG). Oddělení pro vyšetřování trestných činů IRS hledá zpracovatele interaktivního prototypu s grafickým uživatelským rozhraním pro analýzu distribuovaných transakcí založených na blockchainech, které zahrnují soukromé mince a další soukromí zvyšující blockchain technologie. Dokument výslovně jmenuje Monero (XMR), Zcash (ZEC), Dash (DASH), Grin (GRIN), Komodo (KMD), Verge (XVG) a Horizon (ZEN) mezi mincemi na ochranu soukromí, na které se IRS zaměří, a dále Raiden Network, Celer Network a Lightning.

Fok Fook Seng byl odsouzen a pokutován téměř 72 000 USD za marketing OneCoin v období od ledna 2016 do června 2017. Singapurská policie uvedla, že muž je první, kdo bude obviněn podle zákona o multilevel marketingu. Fok použil na Facebooku stránku „OneLife One World Team Singapore“, aby inzeroval OneCoin a propagoval jej na významných událostech. Oběti – asi 1 180 lidí ze Singapuru a jinde – nakoupily vzdělávací balíčky, které byly dodány s tokeny, které byly údajně použitelné pro „těžbu“ kryptoměny OneCoin.

Japonská banka oznámila, že začne experimentovat s digitální měnou centrální banky (CBDC) za účelem ověření její proveditelnosti z technického hlediska. BoJ chce digitalizovat hotovost, ale je třeba zjistit, zda Japonsko dokáže dohonit Čínu, která již začala testovat vlastní CBDC. Toto je poprvé, kdy BoJ odhalila, že zahájila proces Proof of Concept (PoC) s digitálním yenem. Ve zprávě nazvané Technické překážky pro CBDC banka uvedla, že „zkontroluje proveditelnost CBDC z technických perspektiv, spolupracuje s dalšími centrálními bankami a příslušnými institucemi a zváží zavedení CBDC“. V únoru se objevily zprávy, že centrální banky Británie, eurozóny, Japonska, Kanady, Švédska a Švýcarska ohlásily plán spolupráce při výzkumu vydávání digitálních měn.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img