[Polední zprávy] • Novogratz: Spekulace s BTC se vymkly kontrole • Globální transakce typu P2P také prudce propadly • a další články

5
(4)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Bitcoin se znovu ponořil pod hranici 10 000 USD, ale rychle se odrazil zpátky. Zbytek trhu připomínal pohyb BTC s počátečním propadem a rychlým zotavením. Vzhledem k vysoké korelaci jsou nyní všechny oči upřeny na Wall Street, protože trh se dnes poprvé od pátku otevře a bude zajímavé sledovat, jak to ovlivní cenu Bitcoinu. Nyní se cena BTC mírně vrátila na cca 10 280 USD.

Altcoinový trh má tendenci kopírovat pohyby Bitcoinu a ani včerejšek nebyl výjimkou. Ethereum dosáhlo dna na 325 USD, vzrostlo na denní maximum nad 350 USD a vrátilo se na 345 USD. Hodnota Ripple také klesla na 0,23 USD, odrazila se zpět a aktuálně je okolo 0,24 USD. Celková tržní kapitalizace poklesla o 15 miliard dolarů, nyní se však pohybuje na přibližně 330 miliardách dolarů. Ve 24 hodinovém měřítku je většina trhu v zelené.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: LTC/USD – Litecoin nemá příliš příznivou pozici.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Novogratz: Spekulace s BTC se vymkly kontrole

Bývalý manažer hedgeových fondů a známý kryptoinvestor Mike Novogratz předpověděl nedávný pád Bitcoinu, který ovlivnil celý trh. Před časem v rozhovoru řekl, že kolem bitcoinů je „spekulativní šílenství“, o kterém si myslel, že se už vymklo z kontroly. Jedním z velkých problémů bitcoinů je, že kdykoli se projeví známky prudkého růstu, lidé – převážně noví investoři – se chtějí do akce zapojit. To by bylo v pořádku, až na to, že uživatelé mají tendenci aktivum překoupit. Pak čekají, až kryptoměna opět vzroste, a jakmile k tomu dojde, zapojí se do prodeje a tyto prodeje se obvykle odehrávají přibližně ve stejnou dobu. Výsledkem je, že Bitcoin nemůže odolat prodejnímu tlaku, který na něj lidé vyvíjejí. To je i  případ posledního propadu ceny BTC. Lidé se tak nadchli jeho nedávným růstem směrem k  12 000 USD, že rychle nakoupili. V okamžiku, kdy však BTC narazil na hranici 12 000 USD, se to zvrtlo. Lidé začali prodávat, aby rychle vydělali. Ale lidé své mince prodávali příliš brzy. Pokud by chtěli nashromáždit více peněz, bylo by pravděpodobně chytřejší počkat, až se měna ještě více zvedne.

Ethereum překonalo Bitcoin v objemu transakcí v USD

Ethereum (ETH) nedávno překonalo bitcoiny (BTC), pokud jde o objem transakcí v USD. Data CoinMetrics poprvé dokazují, že 6. září dosáhla dolarová hodnota transakcí ETH odeslaných po síti 3,15 miliardy USD, zatímco hodnota transakcí Bitcoinu byla 2,94 miliardy USD. Verze stablecoinu Tether (USDT) na ERC-20 také dýchá Bitcoinu za krk s 2,92 miliardami USD. Toto je další široce sledovaná metrika z tzv. Flippening indexu, kde již Ethereum předběhlo krypto krále.

Globální transakce typu P2P také prudce po pádu trhů propadly

Nedávný propad kryptotrhu způsobil obrovský propad objemů obchodů nejen na centralizovaných burzách, ale i obchodní platformy peer-to-peer (P2P) zaznamenaly prudký pokles aktivity. Jediným regionem, který tento trend zastavil, byla Latinská Amerika. Největší oblast P2P obchodu, USA, tento týden zaznamenala 42% propad objemu peer-to-peer. Propadla se z 23,4 milionu dolarů na téměř 13,6 milionu dolarů. Subsaharská Afrika je po severní Americe po většinu roku 2020 druhým největším regionem obchodu s P2P. Zaznamenala pokles objemu P2P o 32 %, ze zhruba 12,9 milionů na 8,7 milionu USD – což bylo způsobeno 38% propadem nigerijské aktivity. Tento týden také propadl obchod v asijsko-pacifickém regionu o 25 %.

Burzy, banky, firmy

Francouzská firma doručující jídla, nyní přijímá platby v BTC

Zákazníci ve Francii mohou nyní platit v bitcoinech, když si objednají u společnosti Just Eat France, což je online objednávková platforma pro potraviny, která je součástí britské skupiny Just Eat. Platforma navíc na svých webových stránkách oznámila, že použije Bitpay jako svého poskytovatele plateb BTC. Žádné oficiální oznámení o spolupráci mezi Just Eat France a Bitpay, předním zpracovatelem plateb v kryptoměnách, nebylo oznámeno. V současné době se Just Eat France stará o velkou zákaznickou základnu, která umožňuje svým uživatelům požadovat dodávky potravin z více než 15 000 restaurací ve Francii. Mnoho lidí to považuje za krok k zavedení používání kryptoměn mezi francouzskou veřejností.

Crypto.com přidává španělštinu, čeká rozmach v Jižní Americe

Platforma Crypto.com oznámila spuštění španělské verze své aplikace. K tomuto kroku dochází nedlouho po spuštění francouzské verze. Tento krok znamená rostoucí význam španělsky hovořících osob, které se nacházejí především v Latinské Americe. V prohlášení, zveřejněném na webových stránkách, společnost vysvětluje, že má v úmyslu proniknout na tento trh, který má více než 500 milionů lidí.

Blockchain, technologie

Největší floridský poskytovatel zdravotní péče zavádí blockchain pro správu 

Team.Care Network je platforma řešení pro správu pracovních sil založená na transparentním blockchainu, který využívá inteligentní uzavírání smluv a distribuci a nabízí bezkonkurenční úroveň zabezpečení dat, překonávající konkurenční řešení. Se sedmi zdravotnickými zařízeními na Floridě je implementace Team.Care Network relevantní a pomáhá sledovat pracovní sílu a zabránit přenosu viru v době, kdy se případy koronaviru na Floridě a v celých Spojených státech stále zvyšují.

Podvody, scamy

Útočníci uzavřeli hranice Argentiny, vyžadují 4 mil. USD v BTC jako výkupné

Skupina hackerů dostala svůj ransomware do serverů argentinské imigrační agentury Dirección Nacional de Migraciones 27. srpna a zpočátku požadovala platbu 2 miliony dolarů za obnovení serverů. Skupina zveřejnila vybranou dávku citlivých údajů od agentury jako důkaz, že za hack je zodpovědná. Po týdnu zvýšila výkupné na 355,8818 bitcoinů (BTC) – zhruba 4 miliony dolarů. Argentinské zprávy uvedly, že útok účinně zastavil všechny hraniční přechody do a ze země na čtyři hodiny. Během odstávky orgány vypnuly všechny počítačové sítě používané imigračními úředníky v regionálních úřadech a kontrolních stanovištích. Vládní úředníci údajně uvedli, že “nebudou vyjednávat s hackery” a nezabývají se získáváním odcizených dat. Situace v Argentině je vzácným příkladem kybernetického útoku, který zasáhl národní vládní agenturu.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img