Nová metrika z německého webu Blockchain Center naznačuje, že dlouho očekávaný flippening neboli „překlopení“, kde Ethereum předběhne Bitcoin, je více než za polovinou.

Nově vytvořený index překlopení v současné době činí 53,3 %. Při zpětném testování se ukázalo, že index poprvé dosáhl 50 % za 18 měsíců – nejvyššího bodu od března 2019 – když se pohyboval kolem 56,2 %.

Tato nejnovější verze samozřejmě zcela změnila tradiční definici. Původně se odkazovalo na tržní strop Etherea ve vztahu k Bitcoinu, ale vzhledem k tomu, že Ethereum je v současné době na pouhých 14,9 % tržního stropu Bitcoinu, má stále ještě dost co dohánět.

Index převrácení

Důkladnější srovnání

Index překlopení je nově navržen tak, aby důkladně porovnal osm dalších ukazatelů a poskytl tak lepší celkovou metriku použití a zájmu pro obě blockchainové sítě. Na webu se uvádí:

„Termín zvaný flippening se týká možnosti předběhnutí Bitcoinu Ethereem (ETH). Zpočátku popisovala hypotetický okamžik v budoucnosti, kdy Ethereum předběhne Bitcoin tržní kapitalizací. Tento nástroj posouvá celý koncept o krok dále a dívá se na dlouhodobý trend osmi různých metrik, které ukazují stav obou sítí.“

Ethereum vede pouze ve dvou indikátorech

Ethereum vede pouze ve dvou z osmi ukazatelů, v počtu transakcí a v transakčních poplatcích. Za Bitcoinem zaostává o 37,8 % v objemu transakcí denominovaných v dolarech BTC, na druhou stranu by Ethereum bylo „napřed“, pokud by metrika zahrnovala hodnotu tokenů ERC-20 a stablecoinů, přenesených v síti. Ethereum vůči Bitcoinu vede s 56,4 % v počtu aktivních adres a s 66.6 % v počtu uzlů v síti. Naopak ve vyhledávání na Goolgu zaujímá pouze 10,4 %.

Závěr

V době psaní článku se cena ETH pohybuje okolo 227 USD, zatímco cena BTC okolo 9 183 EUR, tržní kapitalizace rovněž jasně ukazuje, kdo je králem kryptoměn. Myslíte, že je možné, aby Ethereum dle toho indexu v budoucnu výrazně předehnalo Bitcoin ?