Jak Bitcoin bojuje proti nespravedlnosti

4.7
(14)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Profi trader: Žádná pozice není nyní nejlepší pro Bitcoin • Ethereum se stává dominantním u evropských krypto startupů • a další...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin zůstává...

[Večerní souhrn článků] • Šéf Cardana uvádí nový fond pro startupy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Při mnoha protestech za posledních několik let jsme mohli vidět znak Bitcoinu jako symbol pro svobodu. Jelikož spousta lidí viděla selhání tradičních finančních modelů, mohli by se tak obrátit na decentralizovanou technologii a kryptoměny do budoucna.

Mnoho problémů ve světě

Před nedávnem vydala americká vládní korporace Federal Deposit Insurancce Corporation (FDIC) zprávu, ve které se zaměřila na přístup lidí po celém světě k bankovnictví. Ve zprávě se zaměřili také na finanční gramotnost v zemích po celém světě.

Uvádí se, že jen ve Spojených státech amerických existuje 10 milionů domácností, kteří nemají přístup k bankovnictví ani jiným finančním institucím. Ve světě se problémy s přístupem k bankovnictví nachází v rozvojových státech subsaharské Afriky, na Středním východě, východní Asii a v tichomořském regionu.

Nedostatečně rozvinutá bankovní infrastruktura vede ke špatné finanční gramotnosti v daných oblastech, což má za následek příliv podvodníků, lichvářů a dalších elementů přiživujících se na neznalosti občanů.

Nízká míra příjmů a gramotnosti vede často k občanským nepokojům a v krajním případě i válkám. V totalitních státech nebo zemích s vysokou mírou korupce mohou být občané vystaveni hyperinflaci nebo manipulaci s financemi.

Za další nespravedlnost můžeme uvést současný finanční systém, který je sužován inflací a dluhem. Aktuálně jsou peníze vytvářeny bez jakéhokoli omezení a bez vlastní hodnoty.

Bitcoin jako symbol technologie a svobody

Nejdůležitější kryptoměna světa se jeví jako nejlepší kandidát pro nápravu tohoto tradičního finančního systému. Bitcoin je decentralizovaná kryptoměna, která nepodléhá žádné vládě ani centrální bance po celém světě.

Bitcoin je šifrovaný, tudíž i identita uživatele. Stejně tak každý uživatel může odeslat jakékoli množství BTC z jednoho koutu světa na druhý rychle bez nutnosti třetí strany. Veškeré transakce jsou transparentní, zapsané v blockchainu.

Závěr

Lidé během krizí často vyhledávají různá řešení, když současný systém nefunguje. Peníze vytvářené z pouhého vzduchu jsou dlouhodobě neudržitelné. Venezuela může být příkladem země, kde Bitcoin skutečně pomáhá.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře