[Polední zprávy] • Novogratz: Je stále těžké si koupit Bitcoin • MoneyGram spolupracuje s Uberem • a další novinky

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Asijské trhy jsou neklidné, protože obchodní válka mezi USA a Čínou eskaluje a situace v Hongkongu by mohla sloužit jako rozbuška. EU představila plán pokrizové obnovy unijních ekonomik ve výši 750 miliard EUR. Deset top coinů je za posledních 24 hodin v zelené barvě, přičemž bitcoiny (BTC) a Litecoiny (LTC) jsou nejlepšími hráči s 3,5 a 2,5 procenty zisku.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za posledních 24 hodin najdete zde: ETH/USD a BTC/USD. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoměny

Během vystoupení v televizi CNBC Mike Novogratz řekl, že je stále těžké koupit bitcoiny. Pokud by nákup světové kryptoměny byl snazší, Novogratz věří, že jeho cena bude „mnohem vyšší“.

Celkový počet bitcoinů držených v peněženkách kryptoburz klesl na 18měsíční minimum na úroveň těsně nad 2,3 milionu, podle odhadů dat ze Glassnode. Pokles znamená 11% meziroční snížení počtu bitcoinů držených burzami ve srovnání s předchozím rokem.

Kryptoburzy, banky

Finanční aplikace Revolut zaznamenala výrazný nárůst počtu svých uživatelů, obchodujících s bitcoiny a dalšími kryptoměnami na své platformě, což bylo odhaleno v údajích zveřejněných firmou. Tento vývoj vnímají nadšenci kryptoměn a analytici jako vítězství, protože pomáhá rozšířit význam Bitcoinu a posílit jeho roli v době finanční krize.

Changelly zalistovala token kryptoburzy OKEx, OKB, který lze od nynějška okamžitě vyměnit za více než 150 krypto aktiv nebo bezproblémově zakoupit kreditní kartou (Visa, MasterCard), bankovním převodem nebo ApplePay.

Gemini uzavřela partnerství se společností Samsung, aby umožnila uživatelům peněženky Samsung Blockchain v USA a Kanadě obchodovat s kryptoměnami. Gemini oznámila ve čtvrtek zprávu, že partnerství umožní více než 4 milionům uživatelů Samsung v USA a Kanadě nakupovat a prodávat kryptoměny. Peněženka Samsung Blockchain je k dispozici pro vybrané chytré telefony, jako jsou Galaxy S10 a S20. Gemini oznámila, že uživatelé mohou ukládat své krypto fondy do peněženky nebo je mohou převádět do Gemini Custody.

Největší ruská banka, Sberbank, vyhlásila výběrové řízení na poskytnutí 4 917 bankomatů s vestavěnou grafickou kartou schopnou podporovat „blockchainové operace“. Odborníci uvedli, že nejviditelnějším případem použití grafické karty optimalizované pro blockchain je těžba kryptoměny. Sberbank je nejstarší a největší ruskou bankou a drží téměř 44 % všech osobních vkladů v zemi.

Blockchain, technologie

Webový prohlížeč Brave s podporou pro kryptoměny, zaměřený na ochranu soukromí, zahájil videohovory v prohlížeči, které obsahují šifrování typu end-to-end. Zašifrovaný videohovor nazvaný „Brave Together“ lze použít k neomezenému šifrování videohovorů se dvěma účastníky. Všichni uživatelé Brave mají přístup k této funkci bez nutnosti registrace k účtu. Brave odhalil, že videokonference podporující více než dva účastníky jsou v současné době testovány pro Brave Nightly – vývojové verzi prohlížeče. Brave Together je založen na open-source šifrovaném video softwaru Jitsi.

Platební gigant MoneyGram spolupracuje s Uberem na podpoře doručovatelů, kteří při odesílání peněz po celém světě spoléhají na digitální platby. Pracovníci na platformě Uber, včetně aplikace Driver, Uber Eats, Uber Freight a Uber Works, mají nyní nárok na slevy na převody digitálních peněz. MoneyGram rozšiřuje slevy na účastníky Uberu, kteří posílají peníze rodině a přátelům ve více než 200 zemích a teritoriích, přičemž program byl původně zaveden v USA, Kanadě, Austrálii a Velké Británii. Globální platební gigant se zaměřuje na rozšiřování digitální ekonomiky prostřednictvím svých strategických partnerství a využíváním společností, které mohou mít největší dopad na digitální převody.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: