[Polední zprávy] • Morgan Stanley a Goldman Sachs věří, že se ekonomika začíná zotavovat • Evropská centrální banka chce globální regulaci stablecoinů • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Americké ministerstvo financí oznámilo nyní, že plánuje vytisknout další 3 biliony USD během tří měsíců, kvůli ekonomickému propadu, způsobeném pandemií COVID-19. Federální rezervní systém nejen tiskne dolary jako nikdy předtím, ale samotná vláda USA hromadí pouze další dluhy. Bitcoin se mezitím obchoduje těsně nad hranicí 9 000 USD, kolem které kolísá posledních několik dní. Kryptotrhy se pohybují horizontálně, bez větších výkyvů. Nejnovější vývoj na trzích najdete v našich aktuálních TA.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: XTZ/USD, BTC/USDDále se také můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za včerejšek.  

Kryptoměny

Rostoucí korelace bitcoinů s americkými akciemi by podle analýzy Unigestion mohla vést k dalšímu zvýšení spotové ceny. Analytici uvedli, že investoři drží stranou hotovost a cenné papíry v hodnotě 2,3 bilionu dolarů. Například fondy amerického peněžního trhu přilákaly během pandemie koronaviru 1,1 bilionu dolarů. Mezitím bankovní vklady vzrostly až na 1,2 bilionu dolarů, protože akcie v únoru propadly. Větší poklesy a volatilita amerických akcií by mohly přivést institucionální investory k držení rizikovějších aktiv, jako jsou kryptoměny.

Kryptoburzy, banky

Populární kryptoburza bitFlyer USA poskytla americkým obchodníkům okamžité vklady hotovosti před třetím halvingem BTC. To umožní uživatelům okamžitě přistupovat k prostředkům, uloženým z připojených bankovních účtů, aby mohli obchodovat rychleji. Před oznámením museli uživatelé bitFlyer často zápasit s čekací dobou 3–5 pracovních dnů, než se vklady na jejich peněženky připsaly.

Je to nejhorší z pandemie COVID-19 za námi? Podle nejlepších ekonomů Goldman Sachs a Morgan Stanley to tak je. Podle hlavního ekonoma společnosti Morgan Stanley, Chetana Ahya, se očekávání spotřebitelů zlepšila. Lidé se nyní pohybují více a výdaje domácností klesají pomaleji než dříve. Jan Hatzius, hlavní ekonom společnosti Goldman Sachs, opakoval stejné názory: „Hospodářská činnost pravděpodobně nyní dosáhla dna,“ řekl. MMF také potvrdil své stanovisko, že můžeme očekávat oživení ve tvaru písmene V. “Ekonomové tedy mohou být optimističtí, že se světová ekonomika blíží k obratu. Tento obrat však bude pravděpodobně trvat ještě dlouho.

Regulace, CBDC

Evropská centrální banka (ECB) v nedávné hloubkové zprávě o globálních stablecoinech, prosazovala jasné regulační parametry pro stablecoiny, a citovala rizika a mezery ve stávajících předpisech. „Aby bylo možné těžit z výhod plynoucích z globálních stablecoinů, je třeba zavést robustní regulační rámec, který by těmto rizikům pomohl, než budou takovéto stablecoiny povoleny,“ uvedla ECB ve své zprávě z 5. května. ECB ve své zprávě rovněž citovala Libru od Facebooku.

Bývalý prezident Bank of China Li Lihui odhalil, že spuštění digitálního jüanu je na spadnutí a že měna může nahradit hotovost, budou-li splněny čtyři klíčové podmínky. Digitální jüan centrální banky je v současné době v testovací fázi a mezi čínskými uživateli internetu vzbuzuje vzrušení. Lihui mluvil 5. května na People’s News a vysvětlil, že na rozdíl od WeChat Pay a Alipay je digitální jüan navržen tak, aby byl nezávislý na jakékoli síti nebo bance třetích stran. Řekl však, že aby digitální jüan nahradil hotovost nebo jiná stávající platební řešení, je třeba splnit čtyři klíčové podmínky: „Zda se digitální jüan může stát dominantní formou měny a běžných platebních prostředků, záleží na tom, zda má větší účinnost, nižší transakční náklady, dostatečný ekonomický rozsah s komerční hodnotou a jestli bude lidmi akceptován. “

Nizozemské kryptofirmy se musí zaregistrovat u nizozemské centrální banky do 18. května nebo okamžitě ukončit provoz, uvedl regulátor v pondělí. Nederlandsche Bank (DNB) se snaží rychle prosazovat zdokonalené nizozemské zákony proti praní špinavých peněz (AML), které minulý měsíc schválil nizozemský parlament, aby vyhověl směrnicím a standardům Evropské unie pro boj proti praní špinavých peněz stanoveným FATF.

Blockchain, technologie

Celo, platební síť využívající stablecoiny, oznámila přidání více než 20 nových členů do své „Alliance for Prosperity“ před spuštěním mainstreamu Celo – což se v současné době očekává v polovině května. Noví členové aliance začali pracovat na poskytování decentralizovaných aplikací pro mobily (DApps). Počet členů v alianci nyní dosáhl 75 jen dva měsíce po spuštění. Mezi nové přírůstky patří poskytovatelé peněženek pro digitální aktiva, poskytovatelé úschovy, skupiny na obhajobu blockchainu, private coiny, stable coiny a týmy usilující o integraci technologie blockchain do systémů řízení dodavatelského řetězce.

Největší nezávislý tvůrce na YouTube, Felix Kjellberg, známý pod nickem PewDiePie, opouští kryptoplatformu DLive, aby se vrátil ke svým kořenům. Kjellberg se připojil k DLive v dubnu loňského roku a přivedl sem miliony svých fanoušků, protože platforma slibuje uživatelům poskytnout podstatně větší část výnosu než Twitch a YouTube. Nyní říká, že jeho návrat k živému vysílání výhradně na YouTube je správný, vzhledem k jeho dlouhé historii na YouTube.

Pokud jste dočetli až sem, můžete podpořit vydávání dalších zpráv například využitím našich linků na nákup hardware peněženek Trezor nebo Ledger. 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Dariusz Matuszyński

————————

spot_img