[Polední zprávy] • JP Morgan: Rostoucí ceny zlata odhalují vzrůstající nedůvěru v měny centrálních bank • a další novinky

5
(3)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Bitcoin prorazil hranici 9 000 USD a opět roste. Aktuálně se cena pohybuje kolem 9 100 USD. Celková tržní kapitalizace trhu kryptoměn stoupla na téměř 255 miliard USD. Bitcoinu i altcoinům nahrává nejspíš zhoršující se napětí mezi Čínou a USA, kdy hrozí, že mnoho akcií čínských firem bude delistováno z amerických burz. Více se dozvíte v našich nejnovějších TA.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za posledních 24 hodin najdete zde: Facebook a Amazon. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoměny

Facebook právě oznámil rebrandování služby digitální peněženky, kterou hodlá používat pro svou připravovanou digitální měnu Libra. Peněženka, dříve nazývaná „Calibra“, se nyní nazývá „Novi“. Facebook říká, že nové jméno je převzato z latinských slov „Novus“ a „via“, což znamená „nový“ a „cesta“. Firma také poskytla podrobnosti o prvním produktu Novi Financial. Facebook říká, že uživatelé budou moci používat Novi jako samostatnou aplikaci nebo ve spojení s jejími aplikacemi Messenger a WhatsApp. Tvrdí, že převody budou okamžité a bez „skrytých poplatků“. Firma dodala, že všichni uživatelé Novi budou kontrolováni KYC a budou těžit z nepřetržité péče o zákazníky.

Kryptoburzy, banky

Analytici JPMorgan tvrdí, že nedávný nárůst cen zlata naznačuje narušení důvěry pro fiatové měny kryté centrální bankou. Podle zprávy Weekly Asset View, kterou vypracoval John Normand, vedoucí základní strategie pro aktiva v JPMorgan Chase, investoři mají obavy z vývoje u hlavních světových rezervních měn, včetně USD, EUR a JPY.

Blockchain, technologie

LG CNS – dceřiná společnost IT služeb LG – podepsala memorandum o porozumění se společností Evernym. Cílem spolupráce mezi oběma firmami je vyvinout mezinárodní standardy digitální identity v konsorciu World Wide Web Consortium. Pro zavedení nového standardu se tyto dvě společnosti rozhodly společně vyvinout decentralizovaný autentizační systém založený na blockchainu, který nahradí mezinárodní řidičské průkazy a pasy. Společnost Evernym již spustila platformu Sovrin, jejímž cílem je umožnit organizacím a vládám vydávat, ověřovat a spravovat digitální ID, jako jsou digitální pasy.

V nedávno uzavřeném globálním hackathonu vyvinula německá nadace IOTA a právnická firma se sídlem v USA Dentons distribuovaný digitální zdravotní pas (DLT) s názvem Selv. Podle oficiálního oznámení Selv šifruje a bezpečně ukládá všechna osobní data do zařízení uživatele. Aplikace je také navržena tak, aby byla plně auditována externími bezpečnostními konzultanty. Pokud jde o škálovatelnost a interoperabilitu, Selv dodržuje specifikace W3C pro decentralizované identity (DID). Aplikaci lze také snadno integrovat do existujících sad nástrojů COVID-19 v jednotlivých zemích.

Globální telekomunikační gigant Vodafone uzavřel partnerství se startupovou společností Blockchain Energy Web (EWT) s cílem propojit „miliardy“ distribuovaných aktiv vyrábějících energii prostřednictvím internetu věcí (IoT) a technologie distribuovaných knih (DLT). Společnost Energy Web oznámila partnerství 26. května a odhalila, že projekt bude kombinovat DLT s fokusem na SIM s IoT konektivitou, poskytovanou Vodafone Business, pro „vytvoření bezpečných ID pro energetická aktiva“. „To znamená, že obnovitelná a distribuovaná aktiva, jako jsou větrné turbíny, baterie, tepelná čerpadla a solární panely, mohou být bezpečně a efektivně integrována do energetických sítí,“. Vodafone je světovým lídrem v oblasti internetu věcí s více než 100 miliony připojení po celém světě. Zdá se, že tato zpráva poslala token EWT Energy Web na nová historická maxima.

Čínský technologický gigant Tencent Holdings přidělí v příštích pěti letech na vývoj fintech téměř 70 miliard dolarů (500 miliard juanů), a to včetně vývoje blockchainu, cloud computingu a umělé inteligence (AI). Společnost Reuters 26. května informovala, že společnost, která stojí za aplikací pro zasílání zpráv WeChat, doufá, že po nedávném přijetí blockchainu čínskou vládou posílí rozvoj fintech v celé zemi. Tencent chce rozšířit své služby i na obchodní služby a bude mimo jiné investovat do sítí 5G, operačních systémů internetu věcí (IoT) a velkých datových center.

Společnost Bitwage dnes představila svůj plán, který pomůže americkým zaměstnavatelům splnit podmínky stanovené programem PPP (Government Pay Program Programme) od vlády USA. Firemní důchodový plán s bitcoiny, v USA pod názvem 401 (k), pomůže společnostem, které mají těžkosti se splněním 75 % mzdového požadavku, stanoveného federální vládou. Je to první myšlenka na důchodový fond v BTC.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kokršpaněl

Nárůst zlata ? vždyt za posledních 2 týdny zlato oslabilo o 3.5 tisíce , stříbro šlo nahoru ale myslím že už mu taky dochází šťáva .

Tomáš

Cena komoditního zlata 1 OZ : 1.1.2020 – 1517 $, 14.5.2020 – 1731 $, 28.5.2020 – 1715 $…

Reklama: