[Polední zprávy] • Fed snižuje sazby na 0, kryptotrhy padají, Bitcoin pod 5 000 USD • Tone Vays: Dnešek je pro Bitcoin kritický • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního víkendu v kryptosvětě událo.

TRHY

Americký Fed snížil své základní úrokové sazby prakticky na 0 a oznámil další kolo kvantitativního uvolňování ve výši 700 mld. USD. Podle komentátorů to spíše zvýšilo obavy na světových trzích, protože to značí obavy Fedu o další vývoj. Navíc peníze puštěné do oběhu nyní kvůli různým karanténním opatřením lidé stejně nemají jak utrácet, a to i kdyby měli náladu na nakupování jiných výrobků, než nezbytných zásob a vybavení. Takže i druhý krok Fedu se poněkud minul účinkem. Kryptotrhy zareagovaly také prudkým pádem, Bitcoin propadl pod 5 000 USD a stále padá, aktuální cena je nyní kolem 4 600 USD. Podle Toneho Vayse je dnešek pro Bitcoin kritický.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: ETH, LTC, XRP, S&P 500, Dow Jones a DAX, BNB, XRP, zlato/USD a BTC/USD a tady jsme pro vás  připravili přehled dění na kryptotrzích za uplynulý víkend. 

Kryptoměny, kryptotrhy

Někteří analytici a obchodníci obvinili kryptoburzu BitMex a její technické problémy, které měla během pátku, z krátkodobého propadu ceny Bitcoinu pod 4 000 USD. BitMex slíbil zveřejnění zprávy. Podle Toneho Vayse je dnešek pro Bitcoin kritický, trh zatím nabírá medvědí směr. Na jeho analýzu se můžete podívat níže.

Tyler Winklevoss, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Gemini, zdůraznil, že Bitcoin již překonal mnoho protivenství, a je příliš brzy na jeho odvrhnutí. “Bitcoin se narodil v roce 2008, v zimě naší finanční nespokojenosti. … Z této současné pohromy vyjde silnější než kdy jindy. Dekády nejsou měřeny ve dnech.”

Uprostřed pandemie COVID-19, která pohltila celý svět, italský Červený kříž a výbor Colli Albani dne 15. března 2020 oznámily, že nyní přijímají dary v bitcoinech (BTC) s pomocí platformy Helperbit.

Kryptoburzy, banky

Bitfinex, hlavní kryptoburza a partnerská firma stableocinu Tether (USDT), oznámila 16. března, že zalistovala krypto hedgeový fond Fulgur Alpha založený na Bahamách, který má v současné době hodnotu 280 milionů dolarů. Podle Bitfinexu bude fond přístupný pouze profesionálním investorům.

16. března bude na trhu digitálních aktiv Binance.US zalistován coin (XTZ), interní kryptoměna blockchainu Tezos. Podle oznámení na webových stránkách Binance bude obchodování s obchodními páry XTZ / USD a XTZ / BUSD k dispozici od pondělí 16. března od 9:00 EST.

Blockchain, technologie

Bill Gates nedávno podpořil blockchainovou platformu od finské společnosti působící v Africe a Asii, s názvem Crest. Začátkem tohoto měsíce vypsal šek na 1,4 milionu dolarů, aby pomohl společnostem poskytujícím finanční technologie v těchto oblastech, přinést finanční služby obyvatelům bez přístupu k bankám. Nyní se Gates rozhodl opustit Microsoft úplně a věnovat se více svým filantropickým aktivitám.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img