[Polední zprávy] • CME zaregistrovala bitcoinové futures za 1,1 mld. USD za jediný den • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.

Trhy

Kryptotrhy se stále nevzpamatovaly z posledního propadu. Bitcoin se snaží aktuálně udržet hranici 9 600 USD, a kolísá v tomto pásmu. Objevily se komentáře, že za poslední dump může FED, který v aukci prodal zabavené bitcoiny. Více se dozvíte v samostatném článku. Nejnovější globální makroekonomické výsledky, ovlivněné epidemií koronaviru v Asii, také nepřinesly mnoho optimismu. I nálada na kryptotrzích je zpátky v oblasti strachu.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejšek najdete zde: ETH/USD, BTC/USD  tady přehled dění na kryptotrzích za včerejší den.

Kryptoměny

Kryptoburzy, banky

Blockchain, technologie

Ripple chce postavit most mezi XRP a ETH

Ripple tvrdí, že se snaží vybudovat finanční most mezi XRP a Ethereem (ETH). Společnost zveřejnila challenge pro programátory, kteří se mohou pokusit propojit obě kryptoměny na protokolu Interledger Protocol (ILP). ILP byl představen společností Ripple na konci roku 2015 a je navržen tak, aby společnostem poskytoval snadný způsob výměny měn, včetně aktiv ve fiat měnách i kryptoměnách.

Hardfork Cardana OBFT proběhl v pořádku a už získal podporu Binance

Aktualizace sítě Cardano, naplánovaná na 20. února, proběhla v pořádku. Je to vylepšený mechanismus konsensu Ouroboros BFT. Kryptoburza Binance již oznámila podporu pro hardfork a informovala, že během této doby nebude vytvořen žádný nový token. Byla to první ze dvou plánovaných hardforků.

IOTA urguje majitele Trinity peněženek, aby si změnili heslo

Minulý týden nadace IOTA zastavila síť Tangle poté, co hackeři ukradli finanční prostředky z nejméně deseti vysoce hodnotných účtů. Nadace brzy odhalila zranitelnost ve verzi Trinity peněženky pro stolní počítače a nyní urguje uživatele této peněženky, kteří ji otevírali v období od 17. 12. 2019 do 18. 02. 2020, aby provedli opatření na ochranu svých tokenů.

CME zaregistrovala bitcoinové futures za 1,1 mld. USD za jediný den

CME Bitcoin Futures zaznamenala v úterý jeden ze svých největších dnů s objemem 1,1 miliardy USD, což by snad mohlo být považováno za známku toho, že se zvyšuje institucionální zájem o bitcoiny. Technicky se nejvyšší denní objem 1,3 miliardy dolarů vyskytl 13. května, právě když minulý převzali vládu nad trhy býci. Další pozitivní signály jsou, že denní objemy bitcoinových futures CME stále rostou. Kromě těchto dat se v průběhu roku 2020 také neustále zvyšovaly počty transakcí v objemu, přesahujícím 100 000 USD, což může být známkou toho, že institucionální investoři obchodují s velkými částkami bitcoinů.

Morgan Stanley koupila E*Trade za 13 mld. USD

Gigant investičního bankovnictví Morgan Stanley kupuje diskontního makléře E*Trade Financial Corporation za 13 miliard dolarů. Podle zprávy časopisu The Wall Street Journal bude obchod oznámen dnes. James Gorman, generální ředitel Morgan Stanley, se vyjádřil, že banka má v plánu předběhnout Schwab i Fidelity, své dva největší konkurenty. E*Trade byl údajně připraven nabídnout obchodování s BTC a ETH, ale v tomto ohledu zatím nebylo vydáno oficiální oznámení.

Kryptoburza UpBit neumožňuje zahraničním klientům vybrat prostředky

Jihokorejská kryptoburza Upbit začala blokovat výběry pro své zahraniční uživatele již v prosinci 2019. Zpočátku to bylo považováno za reakci na hack, ke kterému došlo, ale nyní se zdá, že to může mít něco společného s nevyrovnanou pokutou daňovému úřadu. Držitelé zahraničních účtů možná budou muset počkat na oficiální rozhodnutí daňových orgánů o tom, zda jim bude znovu povolen přístup k jejich finančním prostředkům. To by mohlo ještě trvat dlouho.

OSN je mezi novými přírůstky na seznamu Forbes top 50 blockchain společností

Nově vydaný seznam Blockchain 50 podle Forbesu uvádí některé nové účastníky, jako je významné mezinárodní sdružení, Organizace spojených národů. Nový seznam Blockchain 50, publikovaný 19. února, je druhým vydáním každoročního seznamu Blockchain 50, který byl poprvé představen v dubnu 2019. Podobně jako loni, i letos nová kompilace zahrnuje průmyslové giganty jako Amazon, Microsoft, JPMorgan, Google, stejně jako firmy zaměřené na kryptoměny, jako je Bitfury, Coinbase a Ripple. Přibližně polovina firem na seznamu jsou zároveň nováčci, včetně OSN, druhé největší banky na světě China Construction Bank, ruského Národního úřadu pro vypořádání a Square, mobilní platební společnosti založené generálním ředitelem Twitteru, Jackem Dorseym.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: