[Polední zprávy] • Češi letos koupili kryptoměny za téměř 2 miliardy • Tether dosáhl tržní kapitalizace 10 miliard USD • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Dnešek zatím nepřinesl převratné události na trzích, které by rozvířily ceny kryptoměn. Bitcoin se stále pohybuje kolem hranice 9 100 USD, aktuálně mírně klesá. Přesto podle některých analytiků může dojít k bull runu, podle cenového modelu stock-to-flow. Podle tohoto modelu by bull run mohl začít před koncem roku 2020. Cena BTC by mohla dosáhnout až 288 000 USD za BTC do roku 2024.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: zlato a stříbro. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoměny

Zájem o kryptoměny – především o nejznámější bitcoiny – se mezi Čechy v meziročním porovnání zvýšil asi o 20 procent. Během prvního pololetí tedy nakupili virtuální mince zhruba v hodnotě 1,8 miliardy korun, 90 % obchodů tvoří právě bitcoiny. Vyplývá to z údajů tuzemského obchodníka Bitstock.

Singapurská blockchainová společnost Pundi X má integrovanou podporu PayPal pro své prodejní zařízení „Xpos“. PayPal je první mobilní platební brána integrovaná do Xpos a uživatelé z více než 30 zemí nyní mohou prostřednictvím platebního procesoru přijímat finanční prostředky. Integrace proběhne ve dvou etapách, kdy obchodníci se sídlem v USA, kteří používají Xpos, budou moci žádat o klíčové transakce založené na PayPay od 1. července. Očekává se, že aplikace PayPal bude integrována do všech zařízení Xpos do dvou týdnů.

Podle Ryana Watkinse, analytika z firmy Messari, překročila tržní kapitalizace USDT 10 miliard USD ke 30. 6. Je to třetí kryptoměna, která je v současné době v tomto desetimístném rozsahu. Na začátku roku byla tržní kapitalizace aktiva blíže ke 4,5 miliardám dolarů. A na začátku roku 2019 to bylo hodně pod 3 miliardami dolarů.

Kryptoburzy, banky, firmy

Japonský investiční gigant získal podíl ve výši 30 milionů dolarů krypto startupu B2C2.
Příští měsíc společnost B2C2 rozšíří své služby o automatizované financování a další služby přibydou později.

Od 3. července se začnou na kryptoburze KuCoin obchodovat páry DGTX / BTC a DGTX / ETH. Vklady budou povoleny 24 hodin předem.

Kryptoburza Binance zahájila virální marketingovou kampaň, která uživatelům umožní získat token Binance. Účastníci musí společnost sledovat na všech hlavních sociálních médiích a sdílet její obsah se speciálním hashtagem. Binance také dostala k narozeninám speciální emoji od Twitteru.

Podle nedávné tiskové zprávy společnosti Deutsche Boerse Xetra uvedla na trh bitcoinový produkt obchodovaný na burze (ETP) nabízený švýcarskou firmou 21shares. Frankfurtská burza je zodpovědná za 95 procent veškerého obchodování s akciemi v Německu.

DeFi

Decentralizovaný protokol o půjčování a obchodování s marží na bázi Etereum bZx ohlásil dva nové návrhy na aktualizaci svého tokenu, BZRX. Mechanismus sdílení poplatků, který využívá fondy Balancer, je první, zatímco druhý zahrnuje distribuční program, ve kterém budou uživatelům protokolu uděleny tokeny.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img