30.06.20 Technická analýza drahých kovů (zlato a stříbro) – Jsme už tak blízko, povede se historický počin?

3.8
(4)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Profi trader: Žádná pozice není nyní nejlepší pro Bitcoin • Ethereum se stává dominantním u evropských krypto startupů • a další...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin zůstává...

[Večerní souhrn článků] • Šéf Cardana uvádí nový fond pro startupy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Máme něco přes týden od poslední analýzy na trh se stříbrem a zlatem a vzhledem k tomu, že se tyto drahé kovy po technické stránce zase o něco pohly, tak je na místě si udělat další update. Jenom pro připomenutí uvedu, že zlato je již velmi blízko od vytvoření nového historického maxima.

Je tedy jasné, že v býčím trhu už je docela dlouhou dobu a k dokonalosti tomu stačí opravdu málo. Co se týče stříbra, tak z původního malého falling wedge máme už regulérní bull flag. Bull flag, který je hned pod dlouhodobou rezistenční přímkou. A pokud má dojít konečně k překlopení trendu na býčí, tak je potřeba tuto trendovku překonat.

Aktuální situace na 1D TF komodity zlato (spot)

Z minula víme, že trh se pohyboval v rámci zakresleného konsolidačního kanálu nebo-li klidně vymezeného obchodního pásma. Součástí horní hrany tohoto kanálu byla i rezistence v S/R levelu 1 756 USD/unce. Ovšem býci byli natolik silní, že před pár dny dokončili průraz a dokonce proběhl throwback s úspěšným retestem.

Denní svíčka z 26. června jasně ukazuje, že je tu snaha o impuls up. Zatím to tedy není nic extra přesvědčivého, ale spíše to inklinuje k pokračování v expanzi k ATH hladině 1 903 USD/unce. Nicméně, aby tato snaha byla úspěšná, tak je ještě potřeba překonat levely na 1 794 USD/unce a 1 837 USD/unce.

Osobně považuji tyto dvě cenové hranice před ATH hladinou jako ty jediné, kde s největší pravděpodobností dojde k reakci kurzu. Minimálně ke zpomalení růstu tu dojde určitě. Určitě i musíme kalkulovat s tím, že pro býky nebude tak jednoduché překonat úplně poslední rezistenci v podobě ATH hladiny.

Co se týče časového výhledu, tak se k levelu 1 903 USD/unce můžeme už během července dostat. Bude ale dost záležet na tom, jak se projeví „okurková“ sezóna, kdy se může ta dynamika trhu významně snížit a tím i prodloužit naše „čekací“ doba.

Indikátory

Indikátor RSI je ve skvělém stavu a je tu dost prostoru pro expanzi trhu. Hodnoty RSI jsou velmi blízko u hraničních 70 bodů a my rozhodně chceme, aby se křivka dostala hodně hluboko do překoupené části. Chce to zkrátka vidět pořádnou iniciativu ze strany nakupujících. Co se týče MACD, tak momentum je bullish a dost silné bez nějakých známek oslabení.

Aktuální situace na 1D TF komodity stříbro (CFD)

Nyní pojďme k trhu se stříbrem, kde se nám nakonec z falling wedge udělal solidní bull flag. A to právě v těsné blízkosti dlouhodobé rezistenční trendovky, což vypadá jako příprava pro pokus o breakout.

Prostoru v bull flagu je vyplněno docela dost, takže bych si dovolil tvrdit, že ten pokus o průraz je na spadnutí. Kromě té rezistenční trendovky stojí v cestě i cenová rezistence na 18,485 USD/unce.

Víc k tomu asi nelze moc co říci a musíme si prostě počkat, co se z toho vyvrbí. Mně osobně se moc líbí, že máme bullish pattern zrovna pod tou trendovkou, protože to dodá už samo o sobě sílu impulsu.

Obchodníci ten bull flag vidí a spousta z nich se na tom bude chtít svézt. Čímž tu snahu o narušení dlouhodobé downtrendové struktury ještě více posílí.

Indikátory

Co se týče indikátorů, tak dle RSI během tvorby bull flagu došlo k dostatečnému pročištění trhu a vytvořil se zase prostor pro další expanzi kurzu. Je fajn vidět, že momentová křivka indikátoru spadla pouze po 50 bodů a už nám rotuje do konvexní podoby (tvar U).

Na MACD je momentum negativní, ale je tu už snaha o překlopení. Potvrzení budeme mít, až dojde k bullish crossu během průrazu z flagu.

Závěr

Jsem z drahých kovů hrozně nadšený, protože to má obrovský potenciál. Zlato už má asi svoje tak nějak jisté a určitě i po novém historickém maximu bude snaha to pushnout mnohem výše. Ale ten potenciál tu je především u stříbra, protože za jednu unci je nějakých 18 dolarů vážně směšná částka.

Fyzické stříbro stojí samozřejmě znatelně více, ale pokud to má člověk hlavně na zhodnocení, tak je to jako „bezpečný přístav“ ideální. Podmínkou ale je, že ta bear struktura musí být konečně narušena. Pak může každopádně začít pořádná rally.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře