21.06.20 Technická analýza drahých kovů (zlato a stříbro) – Chystají se drahé kovy na mohutný breakout?

2.3
(4)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Po více jak dvou týdnech jsem si pro vás připravil další analýzu na trhy se zlatem (spot) a stříbrem (CFD). V té poslední analýze z 6. června jsme si vysvětlili, proč drahé kovy najednou oslabily, ale nakonec se zdá, že přece jen dojde k tomu, co jsem avizoval.

Co se týče stříbra, tak tady to vypadá na přípravu k breakoutu skrze dlouhodobou rezistenční přímku. Zlato se zase trochu vzpamatovalo a i přes ten předešlý nezdařilý pokus to nevypadá zas tak hrozně. Nicméně je tu znát určité váhání a potřebujeme od trhu více price action, abychom věděli, co má za lubem.

Aktuální situace na 1D TF komodity stříbro (CFD)

Jak jsem minule správně předpokládal, tak v blízkosti dlouhodobé rezistenční trendovky proběhlo akorát zamítnutí a z toho se nám rýsuje bullish pattern falling wedge. Je třeba ale pro větší akurátnost upozornit, že k samotnému zamítnutí došlo již u rezistence na levelu 18,485 USD. Tedy trochu dříve – takže k samotnému dotyku kurzu a trendovky vlastně nedošlo.

I tak je to ale potřeba brát tak, že tu došlo k zamítnutí právě z důvodu těsné blízkosti. Každopádně v rámci falling wedge kurz pomalu klesá a nemělo by dojít k poklesu pod S/R level 16,733 USD. Pokud by medvědi shodili cenu níže, tak je falling wedge automaticky pasé.

Když budeme počítat s úspěšným průrazem z patternu, tak je asi logické počítat i s dalším pokusem o breakout na rezistenci a zároveň dlouhodobé rezistenční trendové čáry.

Znovu tedy zopakuji, že průraz té trendové čáry je nesmírně důležitý, protože se jedná o jakýsi nosný pilíř té dlouhodobé downtrendové struktury na trhu se stříbrem. Jejím proražením se situace markantně změní k lepšímu.

Indikátory

Dle RSI indikátoru došlo k částečnému pročištění trhu, takže cesta pro breakout z wedge je volná. Co se týče MACD, tak zde je momentum samozřejmě negativní.

Aktuální situace na 1D TF komodity zlato (spot)

U zlata se ta situace trochu zlepšila a zároveň už máme větší ponětí, co se tu vlastně děje. To schéma před námi lze označit za konsolidační kanál či obchodní rozpětí. V zásadě je to jedno a jedná se prostě o krátkodobý sideways trend. Ta cena se vně dlouho určitě pohybovat nebude, takže brzy očekávám průraz.

Vzhledem k tomu, že jsme v dlouhodobém bull trendu, tak samozřejmě spíše očekávám breakout up. Jsme už hlavně velmi blízko u ATH hladiny z roku 2011 a jejím průrazem může bull run ještě mnohem více akcelerovat. Zbývá fakt málo a jsem zvědavý, zda se to konečně během léta povede.

Každopádně teď stačí jen sledovat to obchodní pásmo. Respektive vnímat reakce kurzu na hranách toho obchodního pásma. Jakmile totiž dojde k proražení jedné z těchto hran, tak to bude mít velký vliv na cenový vývoj během následujícího měsíce.

Indikátory

Co se týče indikátoru RSI, tak z něj lze implikovat, že ten trh se zlatem již více než dva měsíce zkrátka váhá. Nicméně nelze zase na druhou stranu konstatovat, že by byl trh slabý. Hodnoty indikátoru mají pořád tendenci se zdržovat ve vyšších číslech. U MACD můžu akorát tak říci, že indikátor vydává na můj vkus až příliš falešných signálů.

Závěr

Je evidentní, že na trhu s drahými kovy to bude ještě našlapaný. Zlato už v bull trendu sice je, ale zatím se nepovedlo překonat historické maximum z roku 2011. Jestli se to ale povede, tak můžete mít jistotu v tom, že ten bull trend cca dva roky následně vydrží a můžeme se klidně dočkat ceny za unci kolem 3 000 USD.

Co se týče stříbra, tak to je v kontrastu se zlatem extrémně levné a proto si také myslím, že je to daleko lepší příležitost. Ovšem nesmíme zapomínat na to, že technicky je ten trh pořád v bear trendu. Napřed musí dojít k narušení té downtrendové struktury a pak teprve může začít pořádný bull run.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře