[Polední zprávy] • Cena Bitcoinu před halvingem vystřelila vzhůru • Binance potvrdila, že byl proveden pokus o DDoS útok • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Data z Cointelegraph Markets a CoinMarketCap ukázala, že Bitcoin konečně prorazil hranici 8 000 USD po sedmi týdnech. Toto dorovnalo propad z poloviny března, kdy kryptoměna ztratila 60 % za den, kdy dosáhla 15měsíčních minim ve výši 3 600 USD. Pokud jde o zisky, BTC porazil dolar a akcie a nyní se dotahuje svými zisky i na zlato. Mainstream začíná také mluvit o halvingu a to dva týdny před tím, než k němu má dojít. Halving mimo snížení odměny sníží také inflaci na 1,8%, což je velmi zajímavé vzhledem k nalévání nepodložených peněz do globální ekonomiky.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: S&P 500 a NASDAQ, BTC/USD. Dále se také můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za včerejšek.

Kryptoměny

Cena bitcoinů (BTC) dosáhla dalšího maxima za posledních 50 dní, a obchodníci nadále vyvíjejí tlak na proražení odporu na 8 000 USD. Investoři doufají, že největší kryptoměna by 13 dní před halvingem mohla prorazit další klíčové úrovně. Nejbližší bude nyní úroveň odporu na 8 500 USD. Více aktuálních informací se dozvíte v našich TA.

Na venkovské pláži ležící podél pobřeží jihoamerického státu Salvador je vesnice, nyní nazývaná bitcoinová pláž, kde se místní obyvatelé spoléhají téměř výhradně na bitcoiny, aby mohli obchodovat a získat věci denní potřeby, jako jsou potraviny. Ve videu, sdíleném na Twitteru, mohou vesničané vidět nákup vajec prostřednictvím bezkontaktní mobilní aplikace. To je ideální a dokonce doporučeno světovou zdravotnickou organizací jako způsob, jak se během vypuknutí pandemie vyhnout hotovosti. Tyto mobilní platby se provádějí v bitcoinech, nikoli prostřednictvím bankovních účtů, Venmo nebo jiných možností. Místní obyvatelé upřednostňují Bitcoin pro jeho rychlost, ale také nutnost, protože mnoho lidí v této oblasti nemá přístup k tradičním bankovním službám.

Kryptoburzy, banky

Binance byla cílem útoku DDoS na její čínské domény. CEO Binance, Changpeng Zhao [CZ], potvrdil zprávu dne 29. dubna poté, co zvěsti o útoku začaly kolovat sociálními sítěmi. Zhao uvedl, že by to mohla být práce jeho „konkurentů“.

Digitální pobočka burzy Boerse Stuttgart přidala obchodní nástroj, který zákazníkům pomůže vyrovnat se s nestabilními tržními podmínkami vyplývajícími z pandemie koronaviru a blížícího se halvingu na BTC. Německá burzovní skupina uvedla v úterý, že klienti její digitální burzy Boerse Stuttgart (BSDEX) nyní mohou používat tzv. stop loss orders – pokyn ke koupi nebo prodeji aktiva, jakmile jeho cena překročí předem určený bod. Společnost BSDEX, která byla spuštěna v září, poskytuje regulovaný přístup jak institucionálním, tak drobným investorům k obchodnímu páru BTC/EUR. Společnost BSDEX uvedla, že plánuje další seznam digitálních aktiv.

Regulace, CBDC

Jedna z největších bank v Thajsku rozšiřuje populární platební aplikaci využívající technologii Ripple. Siam Commercial Bank (SCB) získala od thajské centrální banky souhlas s uvedením služby Outward Remittance Service v aplikaci SCB Easy App. Banka nabízí novou funkci jako nákladově efektivní a rychlou službu přeshraničních plateb, která je k dispozici jejím 16 milionům zákazníků. SCB říká, že se chystá zahájit službu ve 12 zemích, včetně Velké Británie, USA, Singapuru, Francie, Německa, Itálie, Španělska, Nizozemska, Irska, Rakouska, Belgie a Portugalska a podporovat USD, GBP, EUR a SGD. Ačkoli aplikace běží na platební technologii Ripple, nespoléhá se na přesun peněz pomocí kryptoaktiva XRP.

Čínská kancelář Ústřední komise pro otázky kyberprostoru (OCCAC) oznámila, že ve třetím kole blockchainových projektů získalo licenci celkem 224 podniků. Registr schválených firem, využívajících blockchain, zahrnuje už také významné technologické firmy Alibaba, Baidu a China Mobile nebo Walmart China a firmy zapojené do zavádění čínské státem podporované sítě blockchain, jako je China Mobile, China Merchants Bank a Alibaba. 25. dubna Čína oznámila komerční zahájení své dlouho očekávané sítě blockchainových služeb (BSN).

Bezpečnost a ochrana údajů představují hlavní obavy, pokud jde o rostoucí využívání komerčních bezpilotních letounů. Podle nedávné zprávy amerického Ministerstva dopravy USA (DoT) však blockchain může poskytnout funkční řešení. Technologická zpráva říká, že komerční využití bezpilotních leteckých systémů (UAS) v dnešní společnosti stále více převládá v aplikacích, počínaje dodávkami od spotřebitelů po reakci na mimořádné situace, až po přepravu léků a orgánů k transplantaci. Logistika, týkající se bezpečného řízení rojů bezpilotních vzdušných vozidel (UAV), jakož i řízení letového provozu a spolehlivého provozu v blízkosti „vysoce rizikových“ oblastí, jako jsou přeplněné oblasti nebo letiště, se však ukazuje jako problematická.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

rekl bych to asi takto.velryby uz maji malo btc na ovlivnovani ceny a je jen otazkou casu kdy se stahnou z trhu – tedy pokud jim neco zbyde.unikatnost btc je ta ,ze jsou pevne dane.to se o fiat menach rici rozhodne neda – tiskarny jedou na plny knedlik – dnes uz jsou to spise 1 a 0.protoze by to tiskrny nemohly v zadnem pripade zvladnout.

Rob

Jj, souhlasím. A je zajímavé pozorovat, jak Bitcoin ve svém principu vždycky někde překvapí nějakou zdí a nakonec kupodivu i vůči velrybám. Jinak nemám co dodat. Bitcoin má svůj svět a je mu jedno, co si přejí lidé včetně Bitcoinových velryb. Jede si svou vlastní hru, což jen poukazuje na fakt, že ho opravdu nikdo neovládá. Snad nedojde k jeho přílišné centralizaci po půlení odměn…

Ferrero

On nám ten Bitcoin roste a padá úplně sám od sebe,uz jsem zapomněl..

Spaik

Tipuju stejny vyvoj jako v pripade LTC vloni.
Halving to vyhnal nahoru a pak byla dost masivni korekce…
Co se tech ciganu s vajcama ve videu tyce…dost me znepokojuje ze opice z dzungle tohle zvladaji lip a ocividne ve vetsi mire nez civilizovany clovek u nas…smutne…

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: