28.04.20 Technická analýza BTC/USD 14 dní to Halvingu. Jak to vypadá pro bulls?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

V dnešní analýze se zaměříme na Bitcoin. Ten se úspěšně drží nad 7 700 USD a pomalu ale jistě ukrajujeme z odporu, na kterém se momentálně nacházíme.

Vítejte tradeři / ky u dalšího updatu na BTC / USD. Do halvingu zůstává 14 dní a Bitcoin je zatím v bullish formaci.

[BTC/USD] V roce 2020 k současné hodnotě: 7,4 %

Situace na Bitcoinu je momentálně silně bullish i pro rostoucí kanál, který dává investorům lepší jistotu na long. Investoři drží svůj long od 4 900 USD a vytvářejí bullish kanál, ten má podporu na 7 170 USD a momentálně se pohybujeme na 7 770. Odpor vidíme v pásmu 7 700 až 8 000 USD. Momentální růst je zpomalen, ale jistý. Za dnešek jsme přidali téměř 80 USD na růstu a předpokládáme, že až dovrší 8 000 USD, bulls se odrazí prudce směrem k hodnotám dalšího odporu na 9 000 USD. Všechno to je ale opatrné a pomalé, ale lepší takový růst než prudké manipulování z cenou. Altcoiny následovaly růst Bitcoinu a přidaly nemalá procenta. Mnohé altcoiny se tak i díky růstu Bitcoinu dostávají za rok 2020 již znovu do plusu. Předpokládá se, že by Bitcoin mohl do halvingu růst a tento růst se samozřejmě přetaví i do růstu altcoinů.

Halving na Bitcoinu

Pohled na bullish kanál investorem, který má long, dělá dobře. Tento bulish kanál může BTC dovést do halvingu (14.05.20) na hodnoty až k 9 100 USD. Pro takový růst ve formaci kanálu platí jedno pravidlo. Pokud se neprolomí support line bullish kanálu, budeme na Bitcoinu bullish. Momentální support line je na 7 170 USD a pokud tuto hodnotu udržíme, investoři se svého longu nezbaví. Právě na této hodnotě mají nastavené stop loss.

Dosud Bitcoin prošel 2 halvingy, čeká nás tedy třetí. Poprvé se odměna pro těžaře snížila z 50 na 25 BTC v roce 2012. Podruhé v roce 2016 z 25 na 12,5 BTC a v roce 2020 to bude z 12,5 na 6,25 BTC. Blok se vytěží každých 10 minut, a to až někdy do roku 2024, kdy odměna opět klesne o polovinu. První halving proběhl 28. listopadu 2012 a přibližně za rok pak stoupla cena BTC z 11 na 1 000 USD. V červenci 2016 stál Bitcoin cca 700 dolarů, rok poté vystoupila cena Bitcoinu na současné ATH 19 840 USD. Spekulace nad letošním halvingem budou určitě pokračovat jako dosud, a to nejen před ale i po halvingu. V průběhu roku se k němu vrátíme určitě i my.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

pane kopil ja bych byl radsi kdyby jste zacal pouzivat selsky a logicky rozum v oblasti ekonomiky a budoucnosti.grafy nerikaji vse ,to snad uz vite i sam.faktem taky je ze vase grafy me vubec nezajimaji.
nechtel by jste prijit s necim lepsim.treba odhadem do budoucna (vlastni rozbor jak to bude) a ne jen souhrnem clanku ze sveta? a zisku jednotlivych krypto?
zbytecne vas to dehonestuje – mel by jste ukazat svuj potencial v predvidavosti.to je ovsem naprosto jina liga a vyssi level.

Jarda

Proc to ctete, kdyz vas to nezajima? Nikdo vas k tomu preci nenuti. Prectete si radeji neco co vas zajima, nez aby jste kritizoval neco co vas nezajima. 😉
Me zase nezajima, co by jste byl radeji a co vas nezajima. 😀
Zalozte si vlastni web a tam piste clanky na “jinem levelu” pane odborniku… 😀

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: