28.04.20 Technická analýza indexů S&P 500 a NASDAQ – Růst na akciovém trhu není ještě z daleka u konce

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

S tou avizovanou rotací na akciových trzích to prozatím moc nevypadá. Trhy s akciemi vypadají stále silně a nezdá se moc, že by měly jít dolů. Vzhledem k tomu, že se blíží konec dubna, tak by měly být zveřejněné všechny ekonomické reporty významných firem.

Trh na to čeká a pokud ty výsledky budou špatné, tak to zcela jistě akcie pošle dolů. Akciové indexy jako je S&P 500 a NASDAQ znova útočí na klíčovou hladinu a z technického hlediska je zásadní, zda měsíční close bude nad/pod hladinou odporu. Dovolím si tvrdit, že teď se konečně bude lámat chleba, kdy se trh musí rozhodnout, kam se vydá.

Aktuální situace na 4H TF indexu S&P 500 (futures)

Jak vidíme ze samotného grafu, tak býkům se povedlo kurz vytlačit až ke klíčové S/R úrovni 2 877 bodů. V podstatě se jedná o retest hladiny a brzy uvidíme, zda se povede breakout, či i tento pokus skončí neúspěchem. Ovšem v těchto chvílích to vypadá docela nadějně. Jestli se hodnota indexu skutečně vyšplhá výše, tak to bude ohromným překvapením pro všechny ty, kdož jsou v hedge shortu.

Každopádně, v neprospěch dalšího růstu hraje stále roli i to, že objemy i nadále soustavně klesají. Nicméně, to se může během breakoutu skrze rezistenci změnit. Jakmile k průrazu dojde v doprovodu zvýšených objemů, tak je pohyb potvrzený a nelze to brát na lehkou váhu. Co se týče dalších S/R úrovní, tak ty jsem do grafu zatím nenakreslil. Uvidíme, zda se opravdu průraz povede a na základě toho se TA upraví.

Indikátory

Aktuálně se nebojuje jen o cenovou S/R hladinu, neboť se nakupující snaží překonat i hraniční hodnotu 70 bodů na RSI, jenž funguje taktéž jako rezistence. Celkově je to docela těžký oříšek, ale jestli budou býci úspěšní, tak jdeme rozhodně up.

Aktuální situace na 4H TF indexu NASDAQ (futures)

Na trhu s futures kontrakty na NASDAQ vypadá trh daleko lépe, protože zde můžeme vidět moc moc pěkný uptrend. Ovšem na to, aby mohl pokračovat, tak je nutné překonat rezistenci v S/R úrovni 8 933 bodů. Druhá věc je ta, že kurz už nemá ani kam ustupovat. Trh má v těchto chvílích na výběr pouze ze dvou možností. Buď pushne cenu skrze rezistenci, či trendovou linii. A to je to, co bude do konce měsíce nejvíc důležité. Podaří se trendovku ubránit a pushnout kurz výš? Nebo přímka padne? Ať se trh rozhodne jakkoliv, tak se jedná o významné ovlivnění budoucího vývoje.

Indikátory

Stejně jako na předchozím trhu, tak i tady býci bojují o průnik do přeprodané části indikátoru. S cenovou rezistencí se v podstatě jedná pouze o dvě překážky, které brání trhu v pokračování růstu. Jsou to ale překážky zásadní a nelehké na překonání.

Závěr

Akciové trhy jsou jedno velké překvapení. Je až neskutečné, že se tomu nechce pořád spadnout. Každopádně, jakmile se podaří kurzu překonat klíčové rezistence, tak je asi na místě přehodnotit pohled na věc. Sice dostáváme víceméně dosti negativní makro data z celého světa, ale to nutně nemusí znamenat, že trhy budou situaci automaticky zrcadlit.

Respektive, já jsem si myslel, že by to tak mělo být. Ovšem jak všichni vidíme, tak to tak skutečně být nemusí. Což je vskutku matoucí. Jak jsem zdůrazňoval v analýze, tak důležitý je close dubnové svíce. Zároveň velmi brzy zjistíme, jak trhy přijmou nová mikroekonomická data.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Jo v pohodě klidně ať to jde na ATH 😀 Dává to smysl. Poroste do nekonečna !

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: