[Polední zprávy] • BTC propadl pod 9 000 USD • Kiyosaki: Teď je nejlepší příležitost investovat do BTC • a další novinky

5
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Nová kryptoměnová burza dnes oznámena • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Meme token zalistován na kryptoburze Poloniex, cena vyletěla o 100 % • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin se nyní obchoduje v...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo.

TRHY

Na tradiční finanční trhy se vrátila nervozita po vyjádření amerického ministra financí o tom, že americká ekonomika bude letos ve ztrátě přes 6 % a oživení nebude tak rychlé, jak se čekalo. Také sílí obavy z druhé vlny nákazy na podzim. Akciové trhy zareagovaly prudkým propadem a vzaly s sebou i kryptotrhy. Ztráty se zatím pohybují kolem 5 %. Index Fear & Greed se vrátil na hodnotu 37, což už je oblast obav. Více se dozvíte v naší nejnovější TA na BTC.

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: ETH/USD a LTC/USD, S&P 500 a Nasdaq, . Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích: 13. 6., 14.6., 15.6.

Kryptoměny

Robert Kiyosaki, autor bestselleru „Bohatý táta, Chudý táta“, nedávno komentoval nebezpečí investic do fiat rezervních měn kvůli moci, kterou mají centrální banky. Podle Kiyosakiho znamená březen 2020 největší hospodářskou katastrofu, jakou svět zažil – což naznačuje, že je to v důsledku podezřelé vládní kontroly. Slavný finanční guru prohlásil, že schvaluje kryptoměnu jako koncept kvůli jeho decentralizované povaze, bez nutnosti důvěřovat systému: „Mám rád krypto, protože je mimo systém. Nezávisí na federální rezervní bance, státní pokladně nebo Wall Street.“

Průměrné transakční poplatky za převod BTC v síti klesly pod 1 USD a jsou zpět na úrovních, které nebyly pozorovány od halvingu. Podle údajů z webu BitInfoCharts se od 20. května do 14. června transakční poplatky za bitcoiny (BTC) snížily o 91 % z 6,65 USD na 0,56 USD. To následovalo po nejvyšších poplatcích kolem halvingu, od 5. do 20. května, kdy se poplatky zvýšily o více než 1600  %.

Počet investorů s podílem v BTC alespoň 0,1 nebo více se dostal na nová historická maxima. Data zveřejněná kryptoanalytickou firmou Glassnode dne 13. června ukazují, že počet peněženek, které drží 0,1 BTC nebo více dosahuje nového rekordu: 3 054 282 – což překonalo předchozí rekord z 21. května o 212 adres.

Kryptoburzy, banky

Aktivní uživatel Twitteru Changpeng Zhao neboli CEO gigantu Binance vysvětlil využití sociálních médií, které hrálo klíčovou roli v zapojení komunity do burzy. CZ uvedl, že jeho aktivita na Twitteru není součástí žádného zastřešujícího cíle. „Je to opravdu jen způsob, jak interagovat s naší komunitou, na který si myslím vynakládám zhruba 20 % svého času,“ řekl Zhao.

Regulace, CBDCs

Podle místních zpráv vytvořila jihokorejská centrální banka (BOK) skupinu složenou ze šesti členů, která má blíže zkoumat možnosti CBDC. Mezi ně patří profesoři práva a právníci, včetně právníků z kanceláře BOK. Budou poskytovat konzultace, týkající se digitálních měn vydávaných a spravovaných centrální bankou. Skupina začíná fungovat dnes a bude pokračovat alespoň do konce května 2021, objasnila centrální banka.

Čína se stala světovým lídrem ve vývoji digitální měny centrální banky, neboli CBDC, což vyvolalo spekulace ohledně domácích a mezinárodních ambicí země ohledně její CBDC. Glenn Woo, šéf Ledger Vault v asijsko-tichomořském regionu, předpovídá, že čínská státem podporovaná virtuální měna bude fungovat jako první na světě. Woo zdůraznil rychlost, s jakou může čínská vláda zavádět významné iniciativy v národním měřítku, což naznačuje, že její rané zkoušky CBDC s 19 podniky včetně Starbucks a McDonalds mohou rychle růst. Řekl: „Věřím, že až to přijde, bude to jeden z prvních případů využití CBDC na světě, ale nikdo vlastně nemusí ani tušit, kdy k tomu dojde, protože nikdo nepozná rozdíl.“

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím registrace na prověřené kryptoburze Binance prostřednictvím tohoto odkazu

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře