[Polední zprávy] • Bohatý táta chudý táta: Bitcoin je mimo systém • Na seznamu miliardářů Forbes jsou i 4 kryptomiliardáři • a další novinky

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Jak akciové trhy, tak i kryptotrhy dnes rostly po zprávách, že pandemie koronaviru nejspíše začíná dosahovat vrcholu a snižuje se počet úmrtí na COVID-19. Navíc finanční trhy v USA vzaly jako pozitivní zprávu, že Bernie Sanders vzdal závod o kandidaturu na prezidenta. Kryptoměny získaly v kombinované tržní kapitalizaci zhruba 6 miliard USD, takže nyní je tržní kapitalizace kolem 209 miliard USD. Bitcoin nyní dosahuje 7 300 USD a mírně roste. Altcoiny následují vedoucí kryptoměnu a také mírně posilují.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: BTC/USD, BCH a BSV halving, SP500 a DAX a tady jsme pro vás připravili přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoměny

Milionář, obchodník a autor knihy Rich Dad Poor Dad, Robert Kiyosaki, zmínil několikrát Bitcoin v podcastu se spoluzakladatelem Morgan Creek Digital, Anthony Pomplianem. Kiyosaki označil Bitcoin za únikové aktivum. „Důvod, proč podporuji bitcoiny, je ten, že nejste součástí systému,“ řekl Kiyosaki. „Je to oddělení vlády a mých peněz,“ dodal se smíchem.

Na prestižním seznamu časopisu Forbes „Nejbohatší v roce 2020“ je více než 2 000 miliardářů – ale jen čtyři pochází ze světa kryptoměn. Pouze čtyři podnikatelé v oblasti kryptoměn byli zařazeni mezi 2 095 miliardářů časopisu, který byl publikován 8. dubna. Nejbohatším mužem v kryptoměnách je spoluzakladatel Bitmainu Micree Zhan, který se objevil na pozici 690 na seznamu s čistým jměním 3,2 miliardy dolarů. Druhý spoluzakladatel Jihan Wu není příliš daleko na pozici 1307 s 1,8 miliardami dolarů. Třetí je bývalý generální ředitel Ripple Chris Larsen (č. 886, 2,6 miliardy dolarů) a generální ředitel Coinbase Brian Armstrong (č. 2087, 1 miliarda dolarů). Tito čtyři miliardáři mají společně čisté jmění zhruba 8,7 miliard USD.

Kryptoburzy, banky

The Bitcoin options market was initially dismissive of the upcoming halving, as open interest was negligible for May and June 2020 options. This changed after March options expired. A comparison of April and June options contracts shows an abundance of highly speculative activity for June, post-Bitcoin’s next halving. Most activity in June is taking place in calls, as bears meet the demands set by bulls.

Blockchain a technologie

Brave oznámil vydání nového prohlížeče Android prostřednictvím blogového příspěvku z pondělí (6. března 2020). Podle technických specifikací, podrobně uvedených v oznámení, přichází nový chytrý prohlížeč Brave pro Android s vylepšenými funkcemi pro šetření baterie a ukládání dat. Tato nová verze je pro uživatele Brave plynulým přechodem, protože uživatelské rozhraní zůstává stejné, ale ve srovnání s předchozí verzí poskytuje vylepšení výkonu, jako jsou úspory baterie (5%), stejně jako úspory CPU a dat (3%).

Reddit by mohl připravovat implementaci nového bodového systému založeného na blockchainu ve své aplikaci, pokud jsou informace, zveřejněné v subredditu pravdivé. Redditor MagoCrypto zveřejnil video, které je představením nového sestavení aplikace Reddit, které ukazuje funkci se zmínkami o udělování bodů. FAQs obsahují vysvětlení funkce peněženky, distribuce, zálohování a obnově a také o blockchainu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: