08.04.20 Technická analýza BTC/USD – Které hodnoty sledují velryby?

0
(0)

Zprávy a souhrny

V dnešní analýze se podíváme na Bitcoin a jeho pohyb. Bulls to chtějí dotáhnout k 7 700 USD, bears naopak shodit k 7 000 USD. Které hodnoty sledují velryby?

Vítejte tradeři a traderky u naší další aktualizace analýzy na BTC/USD.

Nepromeškejte ani náš pravidelný přehled trhu: 08.04.20 [Přehled trhu] + BTC a NASDAQ – Býci na obou frontách k závěru dne polevili

[BTC/USD] V roce 2020 k současné hodnotě: +2,64 %

Bitcoin je v roce 2020 jako na houpačce. Začátkem roku jsme viděli růst podpořený bulls a velrybami. Hlavním důvodem bylo prolomení 6měsíčního bearish kanálu, ve kterém se BTC pohyboval od léta 2019. Velkým tahákem je taky halving, ke kterému se upírá naděje mnoha lidí na překonání posledního ATH na 19 890 USD. Vystřízlivění přišlo začátkem února 2020, když na scénu přišel COVID-19, který poslal do propasti nejen Bitcoin, ale i světové trhy. Bulls utekli a bears začali trhem mávat ve velkém. Denní propady na BTC i v tisících USD nebyly ničím zvláštním. Low za rok 2020 jsme dosáhli na 3 850 USD. Od této hodnoty jsme se odrazili a pomalu rostli. Aktuálně se již nacházíme na 7 300 USD.

Mnoho investorů, kryptoměnových fanoušků a fanoušků Bitcoinu zvlášť bude zajímat momentální postup. Které hodnoty je nutné sledovat? Technická analýza v tom má jasno, nejbližší odpor vidíme na 7 700 USD. Podporu pak máme na 7 000 USD. Jak vidíme na grafu, Bitcoin se už více než 30 hodin zdržuje v pásmu 7 300 USD.

Existuje šance na pokles k 7 000 USD a potvrzením podpory budou mít bulls sílu zaútočit na 7 700 USD. Je zde ale také možnost,  že bulls nebudou muset obhajovat podporu a půjdou rovnou na 7 700 USD. Máme tu 2 scénáře, skvělé je, že oba počítají s růstem. Ovlivnit a poslat Bitcoin pod 7 000 USD, a tedy prolomit podporu, mohou JEN a JEN světové trhy. Je nutné tedy sledovat akcie a hlavně světové indexy, jako jsou NASDAQ, DOW J. nebo SP500. Při výrazném poklesu je třeba zvážit krátký útěk z BTC. Stop loss bych nastavil momentálně pod 7 000 USD podporu. Pozor na bull trap. Hodně štěstí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: