[Polední zprávy] • Bloomberg: Bitcoin dosáhne 20 000 USD tento rok • Ripple by mohl brzy nabídnout XRP digitální šeky • a další novinky

4.8
(5)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Po prudkém úterním výplachu, kdy došlo k pádu obchodního páru BTC-USD o více než 600 USD za méně než pět minut, se zdá, že se dnes Bitcoin vzpamatoval. Nyní se obchoduje mezi 9 500 a 9 550 USD. Na konci dne se cena BTC opět začala přibližovat k pěti cifrám, i když pomalým tempem. Nyní se BTC-USD pohybuje kolem 9 650 USD. Podrobnější informace najdete v naší dnešní TA.

Naši NEJNOVĚJŠÍ analýzu najdete zde: ADA/USD a LINK/USD. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za posledních 24 hodin.

Kryptoměny

Poslední zpráva společnosti Bloomberg odhaluje, že společnost očekává, že Bitcoin (BTC) znovu otestuje rekordní maxima z roku 2017 a může dokonce dosáhnout až 28 000 USD. Zpráva naznačuje, že COVID-19 zrychlil vývoj bitcoinů jako aktiva. Kromě toho poukazuje na neustále se zvyšující chuť ze strany institucionálních investorů, zejména Grayscale. Zpráva říká, že “něco by se muselo opravdu pokazit”, aby bitcoiny nezvyšovaly hodnotu.

XRP Ledger může brzy přidat slibnou novou funkci nazvanou Šeky, podle posledních diskusí mezi validátory blockchainu. Jak název napovídá, XRP šeky jsou velmi podobné papírovým šekům: iniciátor transakce může poslat peněžní prostředky příjemci a příjemce může částku “vybrat” později. XRP se ve skutečnosti nepohne, dokud příjemce nevyplatí šek. Naproti tomu bitcoiny a většina ostatních blockchainů přesouvají prostředky na přijímací adresy bez zásahu příjemce. Tento přístup může vést k nesprávně odeslaným prostředkům.

Kryptoburzy, banky

Soudní žaloba, poprvé podaná v říjnu 2019, tvrdí, že kryptoburza Bitfinex a její sesterská společnost Tether nafoukly dodávku USDT bez řádné podpory amerického dolaru, aby se zvýšily ceny kryptoměny na nejvyšší úroveň roku 2017. Žaloba dále tvrdí, že Tether „sám vydal miliardy USDT bez podpory amerického dolaru – jednoduše vytvořil USDT ze vzduchu. USDT byl použit k nákupu kryptoměn, což způsobilo, že ceny “se prudce vyšplhaly nad jejich legitimní hodnotu v největší bublině v lidské historii a nakonec vedly k miliardovým škodám na nevinných kupujících krypto komodit”. Pozměněné podání žaloby tvrdí, že burzy Bittrex a Poloniex se také účastnily, což usnadnilo koordinaci enormních nákupních objednávek napříč více burzami, a vytvořilo iluzi čerstvé likvidity na trzích.

Regulace, CBDC

Japonský finanční úřad, vydal varování před investičním poradenstvím jednotlivců a skupin, pokud jde o kryptoměny a jiné třídy aktiv. Stanovuje, že subjekty musí být zaregistrovány před prováděním jakékoli podobné činnosti. Regulátor nyní vyžaduje, aby byly burzy zaregistrovány a dodržovaly řadu pravidel. V Japonsku má nyní více než 20 burz licenci k provozování služeb.

Americký prezident Donald Trump jmenoval Hester Peirce za člena Komise pro cenné papíry a burzu (SEC) na druhé funkční období, končící v roce 2025. Pierce byla označována za “kryptomámu” za to, že je jednou z nejvíce nadšených zastánců kryptoměny v SEC.

Předseda Fedu Jerome H. Powell poskytl prohlášení dne 28. května 2020 o vhodnosti sazby AMERIBOR (nezajištěné jednodenní půjčky probíhající na americké finanční burze AFX). jako náhrady za sazbu LIBOR (Londýnská mezibankovní nabídková sazba je referenční úroková sazba, za niž si hlavní světové banky navzájem půjčují na mezinárodním mezibankovním trhu krátkodobé půjčky.) AMERIBOR používá verzi blockchainu Ethereum k zachycení mezibankovních úrokových sazeb.

Blockchain, technologie

Sam’s Club, dceřiná společnost Walmart se sídlem v Číně, se spojila s platformou pro správu dodavatelských řetězců na bázi blockchainu VeChain (VET), na sledování potravinových produktů prodávaných v obchodním řetězci. PricewaterhouseCoopers (PwC) bude pomáhat v projektu Sam’s Club Blockchain.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img