04.06.20 Technická analýza BTC/USD – Tak blízko a přitom daleko, co nás v červnu čeká?

4.2
(11)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Binance Labs podporuje ochranu soukromí uživatelů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Peter Brandt předpokládá, že ETH porazí BTC a že altseason je tady • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin po...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Ten poslední breakout ze struktury v podobě symetrického trianglu vypadal docela slušně, ale i tak z toho nakonec byl obyčejný bull trap. Bitcoin (BTC) byl a stále je před klíčovým rozhodnutím, protože „stačí“ definitivně překonat cenovou hladinu 10 500 USD a jsme jednou nohou v bull marketu. Jenomže jak se zdá, tak jsme od toho pořád docela daleko, i když to tak na první pohled nevypadá.

Z trhu nyní cítím určitou nerozhodnost a do jisté míry tu máme jistě i manipulaci. Když už se to dostalo vcelku daleko, tak o to víc byl ten následný výplach překvapivý. Každopádně, během té pumpy z 1. června naskákalo do trhu spousta lidí, které to pak tvrdě semlelo. Což by mělo být ponaučení pro všechny, kteří nakupují zrovna ve chvíli, kdy je cena u klíčových rezistencí.

V konotaci na náš Bitcoin i bedlivě sleduji chování akciových indexů. V podstatě všechny americké indexy jsou zrovna u klíčových rezistencí a Nasdaq dokonce u ATH hladiny. Pokud tam dojde k většímu propadu, tak to nepochybně smete i Bitcoin. Analogicky když dojde k pumpě na indexech, tak by to mělo i potahat BTC.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Jak jsem říkal v úvodu, tak cena Bitcoinu se dostala skutečně hluboko, až k hornímu okraji klíčového rezistenčního pásma 9 934 USD – 10 481 USD. Stačilo tedy velmi málo k rozhodujícímu breakoutu. Po krátké konsolidaci trh crashnul až po S/R úroveň 9 159 USD, což teda okamžitě zasmrdělo dost zákeřným bull trapem. Těch likvidací tam bylo hrozně moc, takže to budiž varováním pro všechny gamblery.

Co je nejdůležitější, tak oproti minulé TA jsem pattern překreslil. Více mi teď dává smysl rostoucí triangl, ale uznávám, že to není zcela asi akurátní. Kurz po odrazu od zmíněné úrovně postupně povyrostl až k levelu 9 727 USD, ale spíše se mi zdá, že trh bude chtít vyklesat ke spodní stěně patternu.

Aby bylo jasno, tak ten samotný triangl dává velkou šanci, že bychom tu ještě mohli mít pokus o breakout číslo dvě. Nic to samozřejmě nezaručuje, ale my alespoň díky tomu víme, že aktuální struktura trhu není bearish ani náhodou.

Indikátory

Během toho propadu se trh evidentně pročistil, ale nebylo to nutné, protože hodnoty indikátoru RSI byly lehce nad 70 body. Naopak bychom to mohli brát jako medvědí signál. Na MACD je momentum negativní, ale zatím bez významné síly.

Aktuální situace na 1H TF BTC/USD

Typické vyobrazení medvědí vlajky po výplachu. Právě z toho usuzuji, že ještě minimálně jednou vyklesáme. Zároveň tu máme pullback k horní hraně původně zakresleného symetrického trianglu.

Aktuální situace na 1M TF BTC/USD

Jenom pro připomenutí přikládám měsíční graf, kde vidíme, že začátek výprodeje začal hned u horní hrany zakreslené struktury. Tudíž je potřeba mít na paměti, že je před těmi 10 500 USD je silný odpor, ale zároveň tu platí jako rezistence i horní hrana dva a půl roku tvořícího se trojúhelníku.

Někteří z vás mají teď možná obavy, že by mohlo opravdu dojít ještě k jedné vlně (E), což by zapříčinilo propad k 5 000 USD. Je to pouze technický předpoklad, takže žádná záruka. Bude záležet i na tom, jak se budou tvářit nižší časové rámce a pokud k tomu podmínky budou, tak se té pumpy můžeme dočkat mnohem dříve.

Závěr

Abych to ještě více uvedl na pravou míru, tak ten čerstvý propad nebyl až tak hrozný. V relativních a i absolutních číslech to nebyl pohyb, který by sám o sobě měl budit hrůzu. A nejdůležitější je, že současná podoba struktury trhu je pořád bullish. Nebylo to pěkné, ale z technické stránky věci to až tak nezměnilo. Rozhodující bude až vývoj do konce června. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře