04.06.20 Technická analýza BTC/USD – Tak blízko a přitom daleko, co nás v červnu čeká?

4.2
(11)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Ten poslední breakout ze struktury v podobě symetrického trianglu vypadal docela slušně, ale i tak z toho nakonec byl obyčejný bull trap. Bitcoin (BTC) byl a stále je před klíčovým rozhodnutím, protože „stačí“ definitivně překonat cenovou hladinu 10 500 USD a jsme jednou nohou v bull marketu. Jenomže jak se zdá, tak jsme od toho pořád docela daleko, i když to tak na první pohled nevypadá.

Z trhu nyní cítím určitou nerozhodnost a do jisté míry tu máme jistě i manipulaci. Když už se to dostalo vcelku daleko, tak o to víc byl ten následný výplach překvapivý. Každopádně, během té pumpy z 1. června naskákalo do trhu spousta lidí, které to pak tvrdě semlelo. Což by mělo být ponaučení pro všechny, kteří nakupují zrovna ve chvíli, kdy je cena u klíčových rezistencí.

V konotaci na náš Bitcoin i bedlivě sleduji chování akciových indexů. V podstatě všechny americké indexy jsou zrovna u klíčových rezistencí a Nasdaq dokonce u ATH hladiny. Pokud tam dojde k většímu propadu, tak to nepochybně smete i Bitcoin. Analogicky když dojde k pumpě na indexech, tak by to mělo i potahat BTC.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Jak jsem říkal v úvodu, tak cena Bitcoinu se dostala skutečně hluboko, až k hornímu okraji klíčového rezistenčního pásma 9 934 USD – 10 481 USD. Stačilo tedy velmi málo k rozhodujícímu breakoutu. Po krátké konsolidaci trh crashnul až po S/R úroveň 9 159 USD, což teda okamžitě zasmrdělo dost zákeřným bull trapem. Těch likvidací tam bylo hrozně moc, takže to budiž varováním pro všechny gamblery.

Co je nejdůležitější, tak oproti minulé TA jsem pattern překreslil. Více mi teď dává smysl rostoucí triangl, ale uznávám, že to není zcela asi akurátní. Kurz po odrazu od zmíněné úrovně postupně povyrostl až k levelu 9 727 USD, ale spíše se mi zdá, že trh bude chtít vyklesat ke spodní stěně patternu.

Aby bylo jasno, tak ten samotný triangl dává velkou šanci, že bychom tu ještě mohli mít pokus o breakout číslo dvě. Nic to samozřejmě nezaručuje, ale my alespoň díky tomu víme, že aktuální struktura trhu není bearish ani náhodou.

Indikátory

Během toho propadu se trh evidentně pročistil, ale nebylo to nutné, protože hodnoty indikátoru RSI byly lehce nad 70 body. Naopak bychom to mohli brát jako medvědí signál. Na MACD je momentum negativní, ale zatím bez významné síly.

Aktuální situace na 1H TF BTC/USD

Typické vyobrazení medvědí vlajky po výplachu. Právě z toho usuzuji, že ještě minimálně jednou vyklesáme. Zároveň tu máme pullback k horní hraně původně zakresleného symetrického trianglu.

Aktuální situace na 1M TF BTC/USD

Jenom pro připomenutí přikládám měsíční graf, kde vidíme, že začátek výprodeje začal hned u horní hrany zakreslené struktury. Tudíž je potřeba mít na paměti, že je před těmi 10 500 USD je silný odpor, ale zároveň tu platí jako rezistence i horní hrana dva a půl roku tvořícího se trojúhelníku.

Někteří z vás mají teď možná obavy, že by mohlo opravdu dojít ještě k jedné vlně (E), což by zapříčinilo propad k 5 000 USD. Je to pouze technický předpoklad, takže žádná záruka. Bude záležet i na tom, jak se budou tvářit nižší časové rámce a pokud k tomu podmínky budou, tak se té pumpy můžeme dočkat mnohem dříve.

Závěr

Abych to ještě více uvedl na pravou míru, tak ten čerstvý propad nebyl až tak hrozný. V relativních a i absolutních číslech to nebyl pohyb, který by sám o sobě měl budit hrůzu. A nejdůležitější je, že současná podoba struktury trhu je pořád bullish. Nebylo to pěkné, ale z technické stránky věci to až tak nezměnilo. Rozhodující bude až vývoj do konce června. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
jakub

Takze co, mam koupit nebo prodat ? To se nikdo nedozvi…

Mirek

Jasne ze prodat nebo cekas 20k ?

Whistle Blower

Ascending triangle nebo rising wedge? To je ted diskutabilni. V prvnim pripade je smer pohybu 50:50, v druhym spis smer dolu.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: