02.06.20 Technická analýza BTC/USD – BTC prolomil důležitý milník 10 000 USD, býci znovu na scéně?

5
(5)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Binance Labs podporuje ochranu soukromí uživatelů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Peter Brandt předpokládá, že ETH porazí BTC a že altseason je tady • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin po...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Tak jsme v noci dostali od trhu s Bitcoinem (BTC) nadílku v podobě breakout z toho skoro měsíc tvořícího se trianglu. Jestli si vzpomínáte z mé poslední analýzy, tak jsem spekuloval nad tím, že by učebnicově mělo dojít ještě k jedné vlně (E), čímž by se dokončila ABCDE struktura. Zmínil jsem se ale, že stačí dokončení vlny (D) k tomu, aby k průrazu došlo.

Update 18:40 – Tak to nakonec solidně dumplo, což osobně považuji za zamítnutí u horní hrany mohutného trianglu, co je na měsíčním grafu. Uvidíme ale, co přinesou další dny. Někdo taky mohl jen ucítit příležitost longaře pořádně vyprášit.

Tohle jsem už viděl opravdu mnohokrát a vidím to zase. Musím ale zklamat všechny moon boys, protože na bull market to zatím ještě nestačí. Což vysvětlím hned u prvního grafu.

Aktuální situace na 1M TF BTC/USD

Jak jsem řekl, tak skutečně ještě nemáme ani náhodou vyhráno. Sice jsme pumpli z toho trianglu na 4H časovém rámci, ale stále jsme v tom obrovském, co se tvoří skoro dva a půl roku. Jak jste si správně všimli, tak i tady máme trojúhelníkovou strukturu a zakončující se vlnou (D).

V konotaci na aktuální breakout dojde i u tohoto „většího bráchy“ k průrazu již po aktuální vlně? Je to možné, ale pokud se průraz nepovede, tak dojde evidentně k solidnímu dumpu a to minimálně k 5 000 USD. Do grafu jsem přidal i target z útvaru a pokud budeme strukturu skutečně považovat za symetrický triangl (a ne za praporek), tak je target cca 28 000 USD.

Indikátory

Indikátory technické analýzy vypadají spíše příznivě, protože RSI křivka se probírá k životu. Zatímco na MACD a Stoch RSI máme po čerstvých bullish crossech. Ovšem nezapomínejte, že dokud je kurz u horní hrany patternu, tak jsou tyto nákupní signály dost k ničemu.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Přejděme k samotnému průrazu, který je i potvrzený ze strany bull volume, což je pro nás docela důležitý faktor. Býci byli docela iniciativní a povedlo se jim prorazit hluboko do rezistenčního pásma 9 934 USD – 10 481 USD. Až právě horní hranice pásma nepustila kurz výše a následoval částečný ústup pod S/R hladinu 10 171 USD.

Jestli chce trh opravdu pokračovat vzestupně i tento měsíc, tak aktuální rezistence musí co nejdříve padnout. Momentálně cena konsoliduje a pravděpodobně dojde ještě k jednomu menšímu oslabení. Zatím toho máme v grafu dost málo a těžko z toho více vyvozovat. Je potřeba si počkat, co vzejde ze samotné konsolidace.

Indikátory

U RSI je to jedno velké hurá, protože po měsíci se hodnoty indikátoru dokázaly přehoupnout přes 70 bodů. Co se týče MACD, tak máme čerstvě po bullish crossu a momentum up výrazně zesílilo (evidentně).

Závěr

Trhu se povedly tedy dvě zásadní věci. Ta první je, že máme breakout z toho skoro měsíc tvořícího se patternu. Ta druhá jest překonání psychologické úrovně 10 000 USD. Nicméně, nejdůležitější věci se ještě nestaly a to je právě průraz rezistence v levelu 10 481 USD a vymanění trhu z toho mohutného trianglu z prvního grafu.

Nic víc momentálně ani není potřeba sledovat. Pro mě osobně je právě ten mohutný triangl zcela zásadní a pokud nakupující dokáží pushnout cenu nad tu horní hranu, tak to může klidně vyústit v rychlou pumpu na 20 000 USD. A to bych řekl, že vůbec nepřeháním. Ovšem nesmíme zapomínat na to, že ještě může stále přijít vlna dolů.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře