[Polední zprávy] • BitMEX přidává mobilní aplikaci pro obchodování ve 140 zemích • Cena DeFi tokenu Sushi vystřelila o 1 200 % • a další články

0
news, zprávy
Zdroj: Pixabay.com

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Bitcoin nadále pomalu vylepšuje svoji pozici a v současné době se pohybuje nad 11 900 USD. Dvouciferné a dokonce trojciferné cenové pumpy od tokenů s nižší kapitalizací však nadále snižují dominanci BTC na roční minimum pod 57 %. Ethereum s dalším 10% nárůstem zdvojnásobuje svoji nedávnou cenovou pumpu. ETH se nyní obchoduje za 460 USD. Polkadot patří mezi nejpůsobivější výherce v top 10 s 9% nárůstem. Chainlink současně poklesl o 6 %, což znamená, že DOT může brzy předběhnout LINK v top 5.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: ETH/USD – Technicky definitivně v bull runu?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Ripple se spojil se 37 univerzitami z 15 zemí na výzkumu

Ripple’s University Blockchain Research Initiative (UBRI) přidává na svůj seznam partnerských institucí další tři jména. V příspěvku na blogu společnost uvádí, že spolupracuje s univerzitou v Curychu, ETH Curych, Ryerson University a Instituto Tecnológico Autónomo de México (ITAM). Přidání čtyř institucí zvyšuje celkový počet partnerství UBRI na 37 univerzit. Podle Ripple UBRI podporuje Centrum pro udržitelné digitální finance na univerzitě v Curychu, které by provádělo výzkum digitalizace finančních služeb ve spolupráci s řadou zúčastněných stran, včetně regulačních orgánů, podniků, finančních společností a spotřebitelů.

Burzy, banky, firmy

BitMEX přidává mobilní aplikaci pro obchodování ve 140 zemích

Burza BitMEX v úterý oznámila, že oficiálně uvádí svoji první mobilní aplikaci. Uvedení aplikace následuje po měsíčním pilotním projektu, během něhož byla aplikace vyzkoušena mezi obchodníky v 18 zemích. Pro začátek bude k dispozici ve více než 140 zemích.

Vedení Coinmarketcap odchází 4 měsíce po převzetí od Binance

Pět vedoucích pracovníků CoinMarketCap, včetně generální ředitelky Carylyne Chan, bylo odejito. Chan v pondělí informovala o tom, že opustila CoinMarketCap spolu se čtyřmi dalšími vedoucími pracovníky. Hromadný exodus přichází pouhé čtyři měsíce poté, co Binance získala CoinMarketCap za přibližně 400 milionů dolarů.

Decentralizované kryptoburzy dosáhly v srpnu měsíčního objemu 11 mld. USD 

Data za srpen ukazují, že decentralizované burzy zaznamenaly měsíční objem obchodů více než 11 miliard dolarů. Podle údajů zveřejněných společností Dune Analytics, která sleduje objemy v sektoru DEX, objem zhruba 11,24 miliardy USD odráží meziměsíční nárůst o 152 % ve srovnání s červencovými 4,4 miliardami USD.

Švýcarský poskytovatel zdravotní péče nyní přijímá platby v kryptu

Podle oznámení z 31. srpna uzavřela firma Atupri Health Insurance partnerství se společností Bitcoin Suisse pro svých 200 000 zákazníků, kteří tak mohou provést platby pomocí bitcoinů (BTC) nebo Etherea (ETH). Atupri se sídlem v Bernu nebude vlastnit žádná digitální aktiva, ale bude dostávat pouze fiat platby ve švýcarských francích, jakmile si BTC nebo ETH vymění Bitcoin Suisse.

Singapurská burza poprvé v historii zalistovala kryptoindexy

Singapurská burza dnes oznámila zalistování svých vůbec prvních kryptoindexů. V rámci partnerství se společností CryptoCompare, britským srovnávacím serverem pro kryptoměnu, uvádí Singapore Exchange (SGX) prostřednictvím své čtyřleté sady indexů SGX iEdge dva kryptoměnové indexy: iEdge Bitcoin Index a iEdge Ethereum Index. Indexy sledují ceny kryptoměn.

DeFi

Cena DeFi tokenu Sushi vystřelila o 1 200 %

Nejnovější šílenství v oblasti yearn farming, které začalo před několika dny, nabírá na obrátkách, když se „farmáři sushi“ snaží získat nejžhavější token v decentralizovaném financování. SushiSwap, který byl spuštěn minulý týden jako fork Uniswap, získal trakci jako nejžhavější věc v DeFi sektoru. Jeho cílem bylo stavět na populárním protokolu výměny tokenů, ale nabídnout také nativní token jako odměnu poskytovatelům likvidity. Uniswap nabízí pouze 0,3% podíl ze svých obchodních poplatků těm, kteří na platformu vkládají kolaterál. Je zřejmé, že to pro chamtivé výnosy farmářů nestačí, takže přesouvají svou likviditu na SushiSwap.

Regulace, CBDC

Centrální banka Jižní Koreje začala s technickou fází testování CBDC

Denník Korea Times v pondělí oznámil, že Korejská banka (BoK) nyní usiluje o konzultační partnerství s cílem uskutečnit druhou fázi svého plánu na CBDC. Úspěšná místní společnost, jakmile projde procesem podávání žádosti, bude pomáhat centrální bance při budování architektury pro CBDC, která se připravuje tváří v tvář čínské snaze být prvním významným národem, který zahájí digitální verzi své fiatové měny.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře