[Polední zprávy] • Bitcoinu hrozí pád do dalšího medvědího cyklu • Skoro polovina zemí světa žádá MMF o pomoc • a další novinky

5
(4)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Bitcoin po dlouhém období obchodování s mírnými výkyvy kolem 9 000 USD nyní propadl pod tuto hranici, protože obchoduje kolem 8 900 USD. Přestože kryptoměna nyní roste, zdá se, že její technické vyhlídky se rychle zhoršují. Někteří analytici si dokonce všímají, že jeho nejnovější vývoj otevřel brány k možnému zahájení dalšího medvědího cyklu a propadu až k hranici kolem 5 900 USD.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za posledních 24 hodin najdete zde: LTC/USD a XMR/USD, S&P 500 a Nasdaq. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoměny

Changpeng Zhao, CEO Binance, tweetoval, že podle interních údajů aktivní obchodníci s kryptem mají nižší návratnost než investoři, kteří dlouhodobě nakupují a drží, tzv. hodleři. V nové sérii tweetů Zhao odpovídá na dotaz follera na nejlepší přístup k investování do kryptoměn. “Nejedná se o finanční poradenství, údaje ukazují, že více hodlerů překonává obchodníky. Ale hodl je těžký. Díky obchodování máte pocit, že máte kontrolu. Hodleři se cítí pasivně.”

Poté, co byl seznam bitcoinových adres, které Wright poskytl jako svůj údajný majetek v probíhajícím soudním řízení, krátce a “neúmyslně” zveřejněn žalobci 21. května, 145 z těchto adres bylo použito k podepsání veřejné zprávy, která nazvala Wrighta podvodníkem, aby bylo zřejmé, že je ve skutečnosti nevlastní ani neovládá.

Další v řadě na halving je Zcash (ZEC), kryptoměna zaměřená na soukromí, která byla poprvé vytvořena v roce 2016 a která šifruje informace o uživateli. V současné době je to 26. největší kryptoměna podle tržní hodnoty, podle zdroje dat CoinMarketCap. Odměny za blok těžený na blockchainu Zcash – spuštěný a podporovaný společností Electric Coin Company – by měly být letos sníženy o 50 % ze současných 12,5 ZEC na 6,25 ZEC v bloku 1 046 400. První halving na Zcash se očekává někdy v listopadu. Zatímco nabídka ZEC je omezena na 21 milionů jako bitcoinů, její míra inflace je výrazně vyšší, než u jiných hlavních kryptoměn. V době psaní článku je roční míra inflace ZEC 28,19 % – nejvyšší z hlavních kryptoměn, podle zdroje dat ViewBase. Míra inflace bitcoinů je 1,44 %.

Kryptoburzy, banky

Švýcarský krypto startup s názvem Eidoo zavedl novou debetní kartu Visa, která používá regulované stabilní coiny pro konverzi krypto-fiat. Takzvaná karta Eidoo byla schválena pro provoz platebním gigantem Visa. Eidoo oznámil zprávu 25. května.

Regulace, CBDC

Nové zprávy naznačují, že Čína by mohla urychlit zavedení své digitální měny centrální banky (CBDC), aby čelila potenciálním důsledkům nedávných hrozeb USA a implementovala masivní stimuly po pandemii COVID-19. Dnešní místní zprávy naznačují dva hlavní cíle čínské CBDC. Za prvé, mohla by přijít dříve, aby čelila potenciálním hrozbám USA vůči místním finančním institucím a mezinárodnímu vyrovnání jüanu. Také národ údajně využije CBDC k implementaci rozsáhlých podnětů pro ekonomiku po COVID-19.

Blockchain, technologie

RMIT University, australská veřejná výzkumná univerzita, přidává dva nové postgraduální programy v oblasti kybernetické bezpečnosti a blockchainové technologie. Univerzita oznámila 26. května, že uzavřela partnerství s IBM, Palo Alto Networks a Stone & Chalk, aby nabídla absolventský certifikát v oblasti kybernetické bezpečnosti a absolventský certifikát v podnikání s technologií blockchain. Očekává se, že programy budou zahájeny v říjnu 2020 a budou trvat devět měsíců.

Téměř polovina států na planetě se obrací k Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF) o pomoc, protože pandemie COVID-19 stále ničí světové ekonomiky. Mezinárodní finanční instituce shromáždila od dárců biliony dolarů, ale roste obava, že dlužníci nebudou schopni splácet své dluhy. Podle zpráv je globální ekonomika dnes mnohem více propojena než v předchozích letech. Zpráva dodala, že MMF vytvořil fond ve výši 9 bilionů dolarů, který má pomoci zemím vypořádat se s krizí COVID-19 – většina prostředků pochází od zemí G20. Téměř sto zemí požádalo MMF o pomoc, přičemž 64 z nich utrácí více za oddlužení než za zdraví. Tyto splátky dluhů byly nyní zastaveny.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Pecka, díky z souhrn!

Rob

Na co se vyplňuje email v diskusi, když vidím, že si tady stejně někdo nakonec spamuje pod mou přesdívkou? No nic… Jinak jo, souhlasím. Pecka, díky. 😉

Kokršpaněl

Myslím že jsme byli dlouho býčí trh každý vydělal si na lambo je čas se vrátit na medvědí trh aspoň 2-3 roky někde k hranici na 1K-2K a potom pojedeme na těch 100K !

hal

A hashrate padne na nulu,to radšej nie,aj keď ako predikcia celkom lákavá.Zatiaľ sa nič hrozné nedeje.

Poslední editace 3 let před přes hal
Lukas

Tak nekde pisou medvedi, nekde byci, jak to teda je? Asi je zbytecne vse cist, a koukat jen na grafy a hrat ruletu…

Hulič

Do p i .. t r h

Ferrero Rocher

Dokud budou existovat joudove kteri budou ochotni koupit nejakou kryptomenu tak budou existovat spekulanti a velryby ktery jim vzdycky nejakej ten shitcoin prodaji.A jak uz tady bylo vydedukovano v diskuzi (od autoru kryptomagazinu jsem to nikdy necetl) je jednoudussi udelat 100% zisk ze 3k na 6k nez z 10k na 20k,a kdyz to udelate dvakrat do roka,nekolik let po sobe ani nepotrebujete cenu tech blbych 100k za BTC,takze nikoho by nemelo prekvapit kdyby BTC zamiril nekam k 3 nebo 5k,ale do prdele urcite nepujde,je to totiz vynosny byznys.

E15

Ale to oscilační obírání Joudů mezi 5k a 10k přece nemůže fungovat donekonečna. Teda leda by byli Joudové, co za 10k kupují, aby za 5k prodávali. Pak by to do nekonečna skutečně fungovat mohlo. Ale doufám že tak joudovitých Joudů na světě tolik není, aby toto bylo možné… 🙂

Ori

Víš jak trh funguje ? to že prodáváš na 9K či 10K neznamená že vyhraješ ty a ten kdo to od tebe koupí automatický prohrál.Pokud prodáš na 10K a je větší poptávka na trhu tvůj obchodní prodej se zaokrouhlí cenově směrem nahoru a ty jsi jako prodejce prohrál a ten kdo nakoupil od tebe vyhrál a tobě nezbývá než modlit se kde se cena zastaví , tak funguje trh kde každý ví h*vno ale každý je chytrý kde cena půjde .

E15

Každopádně, když už jsem koupil blbě za 10K a trh jde dolů, tak neprodám za 8K modlíce se, že pak koupím za 6K, protože to je akorát cesta, jak takový malý Jouda jako já prodělá. Když už jsem koupil blbě za 10K, tak radši prohodluju až k 13K. Pokud prodám blbě za 13K, když to jde následně na 16K, tak nepanikařím a nekupuju za 16K, ale počkám si. Pokud někdo spekulativně prodává za míň než koupil s tím, že zachrání situaci, tak na tom akorát prodělá kalhoty, protože ti chytřejší a informovanější ho vždycky oberou (stane se totiž vždycky přesně to, co Jouda nečeká).

hal

Tych jobovych zvesti je tolko,ze sa radsej idem obesit.

spot_img