[Polední zprávy] • Bitcoinu hrozí pád do dalšího medvědího cyklu • Skoro polovina zemí světa žádá MMF o pomoc • a další novinky

5
(4)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Binance Labs podporuje ochranu soukromí uživatelů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Peter Brandt předpokládá, že ETH porazí BTC a že altseason je tady • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin po...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Bitcoin po dlouhém období obchodování s mírnými výkyvy kolem 9 000 USD nyní propadl pod tuto hranici, protože obchoduje kolem 8 900 USD. Přestože kryptoměna nyní roste, zdá se, že její technické vyhlídky se rychle zhoršují. Někteří analytici si dokonce všímají, že jeho nejnovější vývoj otevřel brány k možnému zahájení dalšího medvědího cyklu a propadu až k hranici kolem 5 900 USD.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za posledních 24 hodin najdete zde: LTC/USD a XMR/USD, S&P 500 a Nasdaq. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoměny

Changpeng Zhao, CEO Binance, tweetoval, že podle interních údajů aktivní obchodníci s kryptem mají nižší návratnost než investoři, kteří dlouhodobě nakupují a drží, tzv. hodleři. V nové sérii tweetů Zhao odpovídá na dotaz follera na nejlepší přístup k investování do kryptoměn. „Nejedná se o finanční poradenství, údaje ukazují, že více hodlerů překonává obchodníky. Ale hodl je těžký. Díky obchodování máte pocit, že máte kontrolu. Hodleři se cítí pasivně.“

Poté, co byl seznam bitcoinových adres, které Wright poskytl jako svůj údajný majetek v probíhajícím soudním řízení, krátce a „neúmyslně“ zveřejněn žalobci 21. května, 145 z těchto adres bylo použito k podepsání veřejné zprávy, která nazvala Wrighta podvodníkem, aby bylo zřejmé, že je ve skutečnosti nevlastní ani neovládá.

Další v řadě na halving je Zcash (ZEC), kryptoměna zaměřená na soukromí, která byla poprvé vytvořena v roce 2016 a která šifruje informace o uživateli. V současné době je to 26. největší kryptoměna podle tržní hodnoty, podle zdroje dat CoinMarketCap. Odměny za blok těžený na blockchainu Zcash – spuštěný a podporovaný společností Electric Coin Company – by měly být letos sníženy o 50 % ze současných 12,5 ZEC na 6,25 ZEC v bloku 1 046 400. První halving na Zcash se očekává někdy v listopadu. Zatímco nabídka ZEC je omezena na 21 milionů jako bitcoinů, její míra inflace je výrazně vyšší, než u jiných hlavních kryptoměn. V době psaní článku je roční míra inflace ZEC 28,19 % – nejvyšší z hlavních kryptoměn, podle zdroje dat ViewBase. Míra inflace bitcoinů je 1,44 %.

Kryptoburzy, banky

Švýcarský krypto startup s názvem Eidoo zavedl novou debetní kartu Visa, která používá regulované stabilní coiny pro konverzi krypto-fiat. Takzvaná karta Eidoo byla schválena pro provoz platebním gigantem Visa. Eidoo oznámil zprávu 25. května.

Regulace, CBDC

Nové zprávy naznačují, že Čína by mohla urychlit zavedení své digitální měny centrální banky (CBDC), aby čelila potenciálním důsledkům nedávných hrozeb USA a implementovala masivní stimuly po pandemii COVID-19. Dnešní místní zprávy naznačují dva hlavní cíle čínské CBDC. Za prvé, mohla by přijít dříve, aby čelila potenciálním hrozbám USA vůči místním finančním institucím a mezinárodnímu vyrovnání jüanu. Také národ údajně využije CBDC k implementaci rozsáhlých podnětů pro ekonomiku po COVID-19.

Blockchain, technologie

RMIT University, australská veřejná výzkumná univerzita, přidává dva nové postgraduální programy v oblasti kybernetické bezpečnosti a blockchainové technologie. Univerzita oznámila 26. května, že uzavřela partnerství s IBM, Palo Alto Networks a Stone & Chalk, aby nabídla absolventský certifikát v oblasti kybernetické bezpečnosti a absolventský certifikát v podnikání s technologií blockchain. Očekává se, že programy budou zahájeny v říjnu 2020 a budou trvat devět měsíců.

Téměř polovina států na planetě se obrací k Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF) o pomoc, protože pandemie COVID-19 stále ničí světové ekonomiky. Mezinárodní finanční instituce shromáždila od dárců biliony dolarů, ale roste obava, že dlužníci nebudou schopni splácet své dluhy. Podle zpráv je globální ekonomika dnes mnohem více propojena než v předchozích letech. Zpráva dodala, že MMF vytvořil fond ve výši 9 bilionů dolarů, který má pomoci zemím vypořádat se s krizí COVID-19 – většina prostředků pochází od zemí G20. Téměř sto zemí požádalo MMF o pomoc, přičemž 64 z nich utrácí více za oddlužení než za zdraví. Tyto splátky dluhů byly nyní zastaveny.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

11 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře