[Polední zprávy] • Bitcoin spadl pod 9 500 USD • Nasdaq, Microsoft, IBM a další tech giganti se spojují v InterWork Alianci • a další novinky

5
(4)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Nedávná volatilita na kryptotrzích s BTC nechala býky i medvědy čelit výrazným likvidacím, kdy došlo k likvidaci ve výši téměř 223 milionů USD na kryptoburze BitMEX. Likvidace altcoinů pak dorovnala likvidace na celkem 230 milionů USD. Bitcoin se propadl během této doby zpět na úrovně kolem 9 500 USD a ztratil tak více, než 5 % za 24 hodin.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za posledních 24 hodin najdete zde: BTC/USD, IOTA/USD a ETH/USD. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoměny

XRPL Monitor oznámil, že jihokorejská kryptoburza Bithumb přesunula téměř 700 milionů XRP na anonymní peněženku. Podle webové stránky Bithomp, která nabízí analýzu transakcí XRP, byla tato anonymní adresa zřízena samotnou kryptoburzou. Poplatek za tento převod byl jen 10 drops (0,00001 XRP).

Bitcoinový mempool zpracoval více než 94 MB transakcí, čekajících na vyřízení, čímž se snížily poplatky. Zároveň celkový počet tweetů, zmiňujících Bitcoin, klesl o něco více než 65 % za něco málo přes dva týdny. To vše ukazuje na výrazný útlum aktivity. Medián u poplatků za bitcoinové transakce klesl o 78 % v období od 20. května do 31. května.

Brad Garlinghouse, CEO Ripple, se setkal s nejvyššími představiteli brazilské centrální banky. Podle agendy orgánů Banco Central do Brasil byl hodinový videokonferenční hovor naplánován na 30. května od 17:00 do 18:00, aby se „řešily institucionální záležitosti“. Kromě Garlinghouse se na virtuálním setkání s uzavřenými dveřmi zúčastnili další vedoucí pracovníci společnosti Ripple. Ripple vloni otevřel kancelář v Brazílii.

Kryptoburzy, banky

Avanti Financial Group – kryptobanka založená veteránkou z Wall Street Caitlin Long – uzavřela první kolo financování a získala 5 milionů dolarů. Prostředky, získané z této série vedené nadací University of Wyoming Foundation, umožní společnosti Avanti splnit všechny požadované milníky v žádosti o bankovní licenci. Podle nedávného oznámení se tohoto investičního kola zúčastnilo mnoho významných investorů, a to jak uvnitř, tak vně kryptosvěta. Patřily k nim například Morgan Creek Digital Anthonyho „Pomp“ Pompliana, Lemniscap, Digital Currency Group, Blockchain Capital, Madison Paige Ventures, Malex Enterprises a další.

Blockchain, technologie

Veteráni v technologickém a finančním prostoru založili InterWork Alliance, jejímž úkolem je poskytovat neutrální platformu pro vývoj globálních standardů pro tokenizaci. InterWork Alliance je nezisková organizace, formálně založená hlavním architektem společnosti Microsoft, Marleym Grayem a bývalým výkonným ředitelem Enterprise Ethereum Alliance Ronem Resnickem. Při spuštění měla organizace asi 28 technologických a finančních členů, včetně firem jako jsou Accenture, Amberdata, Blockchain Technology Partners, Calastone, Chainlink, DEKRA, Digital Asset, DLA Piper, The Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC), Envision Blockchain, HACERA, Hedera Hashgraph, IBM, ING, Microsoft, Nasdaq, Neo Global Development, R3, SIX Digital Exchange (SDX), Tokensoft, UBS, Web3 Labs a další.

V rámci neustálého úsilí o vývoj řešení založených na blockchainu, jedna z největších světových značek sportovních oděvů nyní integrovala krypto cashback pro nákupy tenisek, pro zákazníky z Velké Británie a EU. Pomocí nativní aplikace startupu mohou zákazníci z Evropy nákupem u Nike vydělat 3 % v krypto a 9 % ve vrácení peněz z nákupů. Majitelé obuvi Nike mohou navíc získat další odměny interakcí s aplikací Plutus.

Poskytovatel obnovitelných energií WPO získal souhlas francouzského regulátora finančních trhů s cílem získat financování prostřednictvím veřejné nabídky tokenů neboli ICO. Očekává se, že ICO bude probíhat od 8. září do 12. listopadu. Společnost WPO bude prodávat svůj GreenToken (GTK) – standardní token na blockchainu Ethereum ERC-20 – s očekáváním, že získá 10 milionů EUR (11,2 milionu USD). GTX začne obchodovat za přibližně 0,95 EUR.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

230 mio to je jen kapka v mori – spis mene.dulezite je ze z dlouhodobeho hlediska velryby ustupuji – zrejme uz nemaji btc na rozdavani 🙂

staci se podivat na grafy a tem co to pali to jiste dojde.

Lukas

proc by meli velryby ustupovat? Vubec ne, muzou si jet to svoje stale…

spot_img