03.06.20 Technická analýza ETH/USD a IOTA/USD – Medvědí divergence se uplatnila, cesta je volná?

0
Ethereum flash crash
Zdroj: Pixabay.com

Včerejší propad na Bitcoinu (BTC) samozřejmě dost zamíchal kartami i na altcoinovém trhu. V rámci dnešní analýzy se proto podíváme na trhy s Etherem (ETH) a IOTA, což jak jistě víte, jsou nyní takoví favoriti. V podstatě se nic hrozného nestalo a naopak došlo k pročištění. Přeci jenom, na nižších časových rámcích už ty trhy byly krapet přepálené.

Navíc, třeba na Ethereu byla medvědí divergence dokonce i na denním časovém rámci (RSI). Ten poslední propad z technického hlediska dával smysl a dal se i trochu očekávat. Dokonce jsem i slyšel názor, že ten včerejší drop začal právě na Ethereu. Já v tu chvíli zrovna nebyl u PC, takže to nemohu potvrdit.

Každopádně, korekci tu máme a my se ptáme, jak dlouho bude trvat. Nebo je už dokonce po uplatnění divergence ukončena? Je to možné, ale většinou po výprodejích tohoto typu ještě alespoň chvíli pokles trvá.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Když na trhu začal ten výprodej, tak kurz Etherea byl zrovna u roční (střednědobé/dlouhodobé) rezistnční trendovky. Takže samotný výprodej lze považovat za zamítnutí. Během výprodeje cena klesla až k S/R levelu 224 USD, kde býci začali přebírat iniciativu a nákupním tlakem kurz vypumpovali nad S/R úroveň 233,2 USD.

A abych nezapomněl, tak se splnil target bullish struktury inverzního Head & shoulders. o to víc ten následný výplach dává smysl. Každopádně, cena u výše řečené úrovně nyní konsoliduje a pokud ji nakupující nepustí, tak je v brzké době možné vidět další pokus o průraz rezistenční čáry. Nicméně, je tu taky možnost v podobě poklesu k střednědobé uptrendové přímce.

Mně osobně víc dává smysl ta druhá možnost, protože po vyplnění targetu už není tolik důvod, aby trh expandoval. Chce to nějaký impuls a odraz od uptrendové přímky by byl v tomto případě ideální. Hlavně potřebujeme, co nejvíc dotyků, aby bylo trendovku možné pořád považovat za validní.

Indikátory

Na RSI indikátoru byla dost velká divergence, takže ten výprodej měl fakticky opodstatnění. Což mi napovídá, že skutečně možná bude něco na tom, že prvotní impuls pro pád bylo na trhu s ETH. Ale těžko říci, vyžádalo by si to podrobnější analýzu a potřebu sekundového grafu.

Na MACD byla medvědi divergence taktéž a nebyla ani malá. Holt, trh to nakonec spolehlivě vyslyšel. Momentum je aktuálně záporné, ale víc budeme vědět, až po ukončení konsolidace na supportu.

Aktuální situace na 4H TF IOTA/USD

Na trhu s MIOTou se roztrhl pytel s volatilitou a to vcelku extrémně. Jakmile se trhu povedlo vypushovat cenu k horní hraně kanálu, tak následoval logicky výprodej, ale pak se cena zase hnala up. Ve chvíli, kdy kurz znova atakoval horní stěnu zakresleného patternu, tak začal samotný výplach na trhu s kryptoaktivy.

Což mělo za následek tu škaredou svíčku. Vlastně to vypláchlo obě strany. V těchto chvílích je cena nad S/R hladinou 0,2279 USD a zatím to ani nevypadá na drop ke spodní hraně kanálu. Nicméně, větší pročištění by to asi chtělo, aby to bylo po technické stránce košer.

Indikátory

Na indikátoru RSI je taky k vidění velká medvědí divergence, jež se uplatnila. U MACE je to ta samá písnička a máme i čerstvě po bearish crossu, tak uvidíme, zda na to trh zareaguje postupným poklesem ceny.

Závěr

Nic není nafukovací a tak čas od času k pročištění dojít musí. Otázkou je, jak dlouho to akorát bude trvat. Já jsem spíše toho názoru, že pár dní budou trhy oslabovat, neboť si nemyslím, že to stačí. Jinak, když bych se měl ještě zaměřit přímo na Ethereum (ETH), tak je pro trh klíčové prorazit tu rezistenční trendovku.

Jestli se to zase nepovede, tak to znamená automaticky velký problém. Jejím proražením by se ta bearish struktura narušila a Ethereum by mělo dveře otevřené pro postup do vyšších cenových hladin. V opačném případě můžeme očekávat plácání na nižších cenách.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře