[Polední zprávy] • Bitcoin překonal 12 000 USD potřetí tento rok • ETH velryby stahují ETH z burz • a další články

0
Tesla
Zdroj: Pixabay.com

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Bitcoin se za posledních několik hodin vyšplhal nad 12 000 USD. Aktuální cena je 12 250 USD. Zajímavé je, že altcoiny tentokrát nenásledovaly pohyb BTC nahoru a Bitcoin tak zvýšil svoji dominanci nad trhem. Ethereum, Ripple a Bitcoin Cash jsou v podstatě na stejné cenové úrovni jako včera. Dominance Bitcoinu je nyní po delší době opět více než 60 %. Více se dozvíte v našich TA a v přehledu trhu. 

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD – Tak jsme u klíčového pásma, jaké jsou eventuality? a přehled trhu tady: Přehled trhu + BTC + BNB – Bitcoin atakuje hodnotu 12 000 USD za kus!

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Bitcoin překonal 12 000 USD potřetí tento rok

Bitcoin dnes dosáhl hranice 12 000 USD. Je to potřetí, co kryptoměna dosáhla v roce 2020 hodnoty 12 000 USD. Bitcoin by také mohl překonat rekord 100 dní nad 10 000 USD. Předchozí rekord byl 62 dnů a byl stanoven mezi prosincem 2017 a lednem 2018. Ten byl překonán 29. září 2020. Dnes je Bitcoin 83. den po sobě nad 10 000 USD.

ETH velryby přesouvají své ETH mimo burzy

Největší Ethereum velryby stále častěji přesouvají své prostředky z burz. Ukazuje to na důvěru investorů s vysokou čistou hodnotou ve střednědobý trend ETH. V posledních dvou měsících se tokeny na burzách snížily o 20,5 %, protože se podstatně zvýšil odliv ETH z burz. Vzhledem k tomu, že investoři obvykle ukládají kryptoměny na burzy k prodeji, naznačuje tento trend nedostatek chuti k prodeji.

Banky, burzy, firmy

Peněženka Luno nyní nabízí 4% úrok z vkladů BTC

Luno, kryptopeněženka a směnárna, nabízí nyní až 4 % úroku na bitcoinové vklady. Směnárna Luno zjistila, že více než polovina zákazníků neobdržela žádné úroky z vkladů ve stávajících finančních institucích. Luno poskytuje služby více než 5 milionům zákazníků ve 40 zemích po celém světě.

Firma, zalistovaná na Londýnské burze, zvolila Bitcoin jako své rezervní aktivum

Mode, britský fintech, bude držet až 10 % svých aktiv v bitcoinech. Stává se první veřejně obchodovanou britskou společností, která oznámila, že bude držet významný podíl v bitcoinech. Fintech firma se tak připojuje k rostoucímu počtu veřejných společností, včetně Microstrategy a Square, a investuje značné prostředky do bitcoinů.

DeFi

Andre Cronje spouští další DeFi projekt

Tvůrce Yearn Finance Andre Cronje v tichosti zveřejnil na GitHub svůj třetí protokol, nazvaný Keep3r Network. Navzdory chybějícímu formálnímu oznámení o zahájení a dokumentaci a tomu, že Keep3r protokol je v beta verzi, se přehnaně bohatí investoři znovu hrnou se svými investicemi do projektu. Keep3r je decentralizovaný trh ve stylu trhů pro technické úlohy, poháněný nativním tokenem KPR. Platforma má umožnit kryptoprojektům, vázaným na pracovní sílu, přístup ke specializované pracovní síle a technologii.

R3 Corda jde do DeFi

Skupina bývalých bankéřů navazujících na veřejnou síť Corda Network R3 propaguje první digitální měnu pro tento ekosystém, přezdívanou XDC. Cordite Society, družstvo registrované ve Velké Británii, uvolnilo kryptotoken XDC na Corda, open-source verzi sítě R3. Nový krypto token otevře dveře různým aplikacím decentralizovaného financování (DeFi), běžícím na technologii distribuované hlavní knihy Corda (DLT). R3 začalo své fungování jako konsorcium DLT s platbami za připojení velkých bank, které si v průběhu času uvědomilo hodnotu hostování velké vývojářské komunity a vedle komerční verze softwaru vytvořilo open-source Corda Network.

Chyba stála majitele Aave 1,1 mil. USD

Držitel AAVE omylem poslal tokeny DeFi v hodnotě 1,1 milionu dolarů na adresu inteligentního kontraktu tokenu. Chyba znamená, že tokeny AAVE jsou nyní trvale uzamčeny na blockchainu a nelze je extrahovat. Podobné chybné transakce jsou časté, ale obvykle nepřesahují několik stovek dolarů.

Regulace, CBDC

Raoul Pal: CBDC přicházejí, ale Bitcoin nenahradí

Podle zakladatele a generálního ředitele Real Vision Raoula Pala jsou vlády a centrální banky mnohem více připraveny na zavedení digitálních měn centrálních bank, než si většina lidí myslí. Změny, které proběhly v regulačních rámcích a celkový zájem o rozvoj centrálních digitálních měn, ukazují, že centrální banky berou technologii kryptoměn vážně. To je patrné na opatřeních, přijatých klíčovými institucemi, jako je Bank of England, Evropská centrální banka, Mezinárodní měnový fond a finanční regulační orgány USA. „Digitální měny centrální banky přicházejí a všechno změní.“

17 milionů čínských turistů jelo už do Macaa díky blockchainu

Čínské neziskové konsorcium blockchain FISCO BCOS uvádí, že zdravotní záznamy založené na blockchainu úspěšně umožnily Číně obnovit kontinentální cestovní ruch do Macaa. Od května systém Macaa, využívající lékařská data na blockchainu rozpoznává identifikační kódy zdravotního systému Guangdong, což umožňuje čínským turistům na pevnině ověřit si při vstupu do autonomní oblasti svůj zdravotní stav pomocí systému běžícího na DLT. K dnešnímu dni více než 17 milionů turistů cestovalo mezi Macaem a čínskou pevninou pomocí blockchainového zdravotního kódu.

Bahamy spustily CBDC 

Bahamská centrální banka dnes spustila vlastní digitální měnu centrální banky založenou na blockchainu (CBDC), čímž se stala jednou z prvních zemí na světě, která tak učinila. Tokeny zvané „Sand Dollars“ jsou kryptografické reprezentace bahamského dolaru vydávané a regulované národní centrální bankou, které jsou integrovány do platebních sítí karibského ostrovního národa.

Brazílie připravuje IPO pro státní digitální banku

Brazilský ministr hospodářství Paulo Guedes během úterní online akce uvedl, že Brazílie se „chystá“ vstoupit do Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a že brazilská vláda plánuje zahájit veřejnou nabídku akcií (IPO) pro nově vytvořenou digitální banku Caixa Econômica Federal. Federace Caixa Econômica Federal vytvořila během pandemie digitální banku, aby pomohla vládě poslat finanční pomoc přibližně 64 milionům Brazilců. Guedesovy komentáře zazněly na globální konferenci Milken Institute, během níž uvedl, že centrální banka usiluje o přilákání nových investorů do této země.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře