21.10.20 Technická analýza BTC/USD – Tak jsme u klíčového pásma, jaké jsou eventuality? (Update)

6
bitcoin, USD
Zdroj: Pixabay.com

Jak jsem včera v analýze na Bitcoin (BTC) avizoval, tak došlo k útoku na klíčové pásmo odporu. Jenom pro připomenutí, já osobně považuji za rezistenční oblast celou cenovou relaci 12 000 USD – 14 500 USD. Proto trochu nechápu zase to blbnutí některých moonboys, kterým stačí pouze tečnutí rezistence a už věští růst k vyšším hladinám.

Update 15:42

Tak jsme přesně na úrovní sprnového swing high. Je to zajímavé sledovat, neboť se to skoro 48 hodin tlačí strmě nahoru a prozatím to nemá konec. Teď je to pro nakupující stěžejní moment a jsem zvědav, jak se denní svíce nakonec zavře.


 

Jak jsem včera říkal, tak to riziko šťouchnutí do shortů tam prostě bylo, ale to ještě neznamená, že jdeme na 15 000 USD. Buďte tedy opatrní a nenechejte se ovlivňovat emocemi. Vím, že je to lákavé, ale vykupovat nejsilnější rezistenční pásmo z posledních několika let není vážně vůbec rozumné.

Bitcoin dominance v relativních číslech (%)

Jinak, určitě jste si všimli té anomálie, kdy bylo pouhým okem snadno rozpoznatelné, že Bitcoin úplně vysává altcoiny. Nevím, jestli to není náhodou chyba výpočtu tradingview, ale BTC dominance vůči altům v jednu chvíli měla poskočit až na 70 %. Jestli to chyba není, tak upřímně moc nevím, co si mám o tom myslet.

Dolarový index DXY

Ještě přidávám graf s dolarovým indexem DXY, kde ta negativní korelace (negativní závislost) jednoznačně je. Dolar se docela tvrdě vylil, takže není divu, že Bitcoin posiluje. Drahé kovy toho taky mírně využívají a jsem zvědav, jak po otevření trhu zareagují akcie. Dolarový index se každopádně vyplatí sledovat. Spousta analytiků to z nepochopitelných důvodů ignoruje (nebo si to nechává pro sebe).

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

Obzvlášť důležité je si uvědomit, jak moc silné to rezistenční pásmo je a proto přikládám opětovně týdenní graf. Kurz zaútočil nejenom na spodní hranici zmiňovaného pásma odporu, ale i na horní stěnu toho mohutného trianglu. To jest tedy další rezistence. Pak se podívejte na levý roh grafu, kde je dle volume profile taktéž silná rezistence, neboť se ve vyšších cenových úrovní toho zobchdovovalo historicky minimum.

A hranice takového pásma na volume profile funguje sama o sobě jako S/R level. Sleduji mnoho různých analytiků a tohle jsem třeba nikoho neslyšel zmínit. Za další máme na cc 13 000 USD roční pivot R1 a to je zase nezanedbatelná rezistence.

Ještě vysvětlím, že je tu jakýsi „soutok“ těchto rezistencí. To jim právě tolik dodává na váze. Když se dostaneme k objemům obchodů, tak bull volume soustavně klesá. Při makro pohledu zkrtáka neshledávám nic na trhu jako něco extra bullish.

Indikátory

A další problém mám i s RSI, protože tady je úplně stejný trojúhelník jako na cenovém grafu. A i zde křivka indikátoru zrovna atakuje horní stěnu patternu – to je ještě jedna rezistence do sbírky. Jediný pozitivní signál máme na MACD, protože prodejní signál v podobě bearish crossu byl úplně zneplatněn brzkým bullish crossem. To je ale vše.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Nyní se dostáváme na 4H graf, který je na oplátku hodně býčí. Trh zcela býci ovládli a podařilo se jim cenu prorvat skrze pivotové úrovně, horní stěnu rostoucího kanálu a samozřejmě i S/R level cca 12 000 USD. Momentálně máme zastávku u pivotu R3, kde je i S/R level 12 360 USD, což je v těsné blízkosti srpnového swing high.

Tím jsme i definitivně dosáhli targetů z těch dvou symetrických trianglů (malého a velkého). Ten růst až sem má proto z krátkodobého hlediska opravdu opodstatnění, ale to je asi tak vše. Trh je na 4H dost přepálený, což by mohlo být spouštěčem pro tvrdší dump. A vzhledem k tomu, že jsme na tak silné rezistenci, tak by ten dump mohl odstartovat mnohem hlubší pokles.

Indikátory

Aktuální hodnoty RSI jsou přes 78 bodů, což není málo. Nicméně tu ještě malý prostor pro expanzi určitě je. Co se týče MACD, tak na histogramu a i dle křivek tu máme malé medvědi divergence. Jestli ale cena ještě trochu pumpne, tak se zneplatní.

Aktuální situace na 1H TF BTC/USD

Ještě přikládám hodinový graf, kde je pro Bitcoin nutné, aby udržel ten uptred. Jakmile se to naruší, tak hrozí konec. Proto je potřeba každé swing high využít jako support pro následující odraz. Když ty předešlé swing high jako supporty nevydrží, tak to jsou prodejní signály a obchodníci na ně určitě začnou více a více reagovat.

Závěr

Těch rezistencí je tam hrozně moc a je potřeba s tím počítat. Je ale i skutečně možné, že to nějaký market maker prostřelí. I když to technicky nemá dle mého názoru logiku, tak je ten průraz možný, když na to má někdo dostatečnou sílu. My ale nevíme, jestli někdo zrovna sedí u toho tlačítka, takže technika má bez debat přednost před těmito spekulacemi.

Kdybychom vycházeli pouze z premisy, že trhy jsou neustále manipulovány tam, kde to nedává smysl, tak se nikam nepohneme. Graf nám rozhodně říká, že je ten průraz nepravděpodobný a proto krátkodobě/střednědobě kalkuluji s poklesem. Nemluvě o tom, že se blíží v USA volby a svět je v problémech kvůli Covidu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře