[Polední zprávy] • Bitcoin otevřel dveře k bull runu na 10 000 USD • Wozniak dal k soudu YouTube • a další novinky

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě.

TRHY

Bitcoin poprvé dokázal udržet zisky, které získal v důsledku včerejšího vzestupu. Dříve byly pohyby kryptoměny směrem k 9 400 USD následovány prudkými pády. Zdá se, že BTC každým dnem vzrůstá, protože nyní si vytváří 9 300 USD jako novou základnu podpory. To by mohl být signál, že v nadcházejících dnech by mohlo dojít k posunu směrem k 10 000 USD. Ostatní altcoiny také prudce rostou.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD. Přehled trhů si můžete projít zde: Masivní propad Bitcoinu před námi?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoburzy, banky

Obchody na LocalBitcoins v Latinské Americe prudce rostou

Hlášený objem obchodování na platformě LocalBitcoins v mnoha částech světa roste. Latinskoamerické ekonomiky jsou na čele a Venezuela a Argentina přemísťují velké částky kapitálu do bitcoinů.

Hacky, scamy, soudy

Zakladatel Applu, Steve Wozniak, dal k soudu YouTube a Google kvůli podvodům s jeho jménem

Spoluzakladatel společnosti Apple Steve Wozniak podal žalobu na obří společnost YouTube  a mateřskou společnost Google za údajné povolení podvodů s bitcoinovými reklamami, které využívají jeho podoby a jména. Wozniak je jedním z 18 žalobců, kteří podali žalobu v úterý. Žaloba se snaží o náhradu škody a požaduje, aby YouTube odstranila všechny podvody a propagace bitcoinových scamů pomocí jména a podoby Wozniaka. Wozniak ocenil Twitter za to, že jednal „rychle a rozhodně“, když zrušil škodlivé účty a „chránil své uživatele před podvodem“ v reakci na koordinovaný kybernetický útok, který získal přístup k řadě ověřených účtů na Twitteru.

Hackeři Twitter účtů získali přístup i k soukromým zprávám 

Hackeři, kteří minulý týden převzali kontrolu nad Twitter účty 30 lidí, aby propagovali podvod s bitcoiny, byli schopni vidět přímé zprávy (DM) některých účtů. Twitter ohlásil zprávu včera večer a uvedl, že byly zpřístupněny DM až 36 účtů, včetně jednoho voleného úředníka v Nizozemsku.

T-Mobile u soudu kvůli tzv. SIM-Swap útokům

Reggie Middleton, generální ředitel kryptospolečnosti Veritaseum, žaluje telekomunikačního poskytovatele T-Mobile za údajné umožnění odcizení kryptoměn v hodnotě 8,7 milionu USD v řadě útoků typu SIM-swap. Podle podání z 22. července byl Middleton poprvé cílem SIM-swaperů v červenci 2017. I přes okamžité hlášení incidentu T-Mobile, Middleton tvrdí, že se stal terčem čtyř úspěšných SIM-swapů během roku 2017, a dalších útoků během let 2018 a 2019. Žaloba obviňuje společnost T-Mobile z toho, že „nesmírně selhala“ ve své odpovědnosti za ochranu osobních a finančních informací svých zákazníků.

Regulace, CBDC

Americká sněmovna přidala dva dodatky o blockchainu k zákonu NDAA

Sněmovna reprezentantů USA přidala dvě změny týkající se blockchainu do zákona o národní obraně (NDAA), ročního zákona o obranných výdajích Kongresu, který schválil v úterý. Oba pozměňovací návrhy byly představeny americkým zástupcem Darrenem Soto z Floridy. Jeden přidává distribuované účetní knihy (DLT) k definici tzv. Vznikajících technologií, což znamená, že blockchain by byl zahrnut do budoucích hodnocení nově vytvořeného Řídícího výboru pro vznikající technologie a bezpečnostní potřeby. Druhý pozměňovací návrh vyzývá náměstka ministra obrany pro výzkum a inženýrství, aby dokončil studii o potenciálu technologie distribuované knihy pro obranné účely, a doplňuje požadavek na podávání zpráv o klíčových zjištěních studie Kongresu.

Litevská centrální banka vydala první CBDC na světě – Lbcoin

Litevská banka dnes s hrdostí oznámila vydání své digitální sběratelské mince LBCOIN. Toto není jen první kryptoměna emitovaná centrální bankou v Evropě; je to první kryptoměna, kterou kdy vydala jakákoli banka na světě.

USA povolilo bankám poskytovat custody služby i pro kryptoměny

OCC, americký finanční regulátor, umožňuje tradičním bankám nabízet služby úschovy kryptoměn. Kryptoburzy a další společnosti se k rozhodnutí vyjádřily příznivě. Kryptoúschovna je zaměřena hlavně na rozsáhlé institucionální investory, nikoli na obecné retailové investory.

Rusko aktualizovalo zákon o kryptoměnách, nepůjde jimi platit

Rusko dnes ve třetím a posledním čtení schválilo zákon pro digitální aktiva. Návrh zákona dává kryptoměnám právní postavení – říká však, že je nelze použít k platbě za zboží a služby. Rusko dlouhodobě přistupovalo se skepticismem vůči měnám, jako je Bitcoin. Zpráva dodává, že ruská centrální banka bude hrát v regulaci hlavní roli. Centrální banka bude mít právo určit vlastnosti digitálních aktiv přístupných pouze kvalifikovaným investorům.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10% z poplatků na kryptoburze Binance.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: