[Polední zprávy] • Bitcoin opět nad hranicí 9 000 USD, hashrate na rekordu • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledních 24 hodin událo v kryptosvětě.

TRHY

Po pozitivních zprávách z Indie a zásazích centrálních bank ke zmírnění dopadů vlivu koronaviru na ekonomiky zasažených zemí se kryptotrhy vzpamatovaly. Bitcoin aktuálně prolomil hranici 9 000 USD a dále roste, následován altcoiny. Hashrate bitcoinové sítě dnes poprvé přesáhla 150 kvintilionů hashů/s. Aktuální informace naleznete v našich dnešních TA a přehledu trhu.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: ETH a XRP, stříbrotady jsme pro vás připravili přehled dění na trzích za včerejšek.

Kryptoburzy, banky

Regulace, státní digitální měny

OKEx chce expandovat tento rok do Ruska

Alysa Xu, hlavní strategická ředitelka OKEx, prohlásila, že v nadcházejícím roce bude burza klást důraz na rozvoj aktivit na ruském trhu. Tento krok představuje jasnou strategii společnosti OKEx pro rozšíření její globální značky.

Britský regulátor: BitMex nemá licenci na provoz v UK

Finanční úřad Velké Británie (FCA) zveřejnil v úterý oznámení, podle kterého společnost BitMEX poskytuje služby v zemi bez licence. „[BitMEX] nemá licenci a zaměřuje se na lidi ve Velké Británii. Na základě informací, které máme, se domníváme, že provádí regulované činnosti, které vyžadují licenci,“ uvedl regulátor. Oslovený mluvčí BitMEXu se k situaci vyjádřil těmito slovy: „Spolupracujeme s našimi poradci na posouzení situace. V tuto chvíli není co dodat.“

Čínská firma na kryptopůjčky registruje nesplacené úvěry za 380 mil. USD

Čínský startup na poskytování kryptopůjček Babel Finance uvedl, že od února dosáhl rekordních 380 milionů dolarů v nesplacených úvěrech. Flex Yang, spoluzakladatel společnosti Babel Finance, ve čtvrtek sdělil, že úvěry firmy vzrostly z 52 milionů USD v USDT od Q1 2019 na 289 milionů USD na konci loňského roku, což odráží rostoucí poptávku na trhu v poskytování krypto půjček obchod při růstu cen Bitcoinů od dubna loňského roku.

Chiliz se spojuje s Chainlinkem a bude vydávat tokeny pro FC Barcelonu a další

Firma Chiliz (CHZ) oznámila, že bude integrovat své služby s Chainlinkem. Podle tohoto oznámení usnadní integrace Chiliz vydávání tokenů pro partnerské kluby, jako je FC Barcelona, po hlasování fanoušků a také pro aplikaci s odměnami v reálném čase. Data budou bezpečně přenášena prostřednictvím decentralizované sítě Oracle Chainlink.

Jižní Korea schválila zákon legalizující kryptoměny

Jižní Korea jde ve stopách Indie, pokud jde o legalizaci obchodování s kryptoměnami a jejich držení přijetím novely zákona. K tomuto přijetí došlo doslova před několika hodinami. Od teď jsou digitální aktiva ve východoasijské zemi zcela legální. Poté, co prezident Jae-in Moon podepíše pozměňovací návrh schválený parlamentem země, začne proces uzákonění. Bude to trvat jeden rok ode dne podpisu, poté následuje šestiměsíční lhůta na odklad. Po uplynutí požadovaného času budou muset společnosti podnikající s kryptoměnami dodržovat nová pravidla. Patří sem například partnerství se schválenou místní bankou.

Ukrajinští daňoví poplatníci budou nyní muset nahlásit své kryptoměny

Podle nového dokumentu by ukrajinští daňoví poplatníci měli nahlásit digitální aktiva jako nehmotné vlastnictví, duševní vlastnictví nebo licence na těžbu přírodních zdrojů. Pokyny naznačují, že kryptoměny jsou v souladu s definicí FATF (Financial Action Task Force) digitální jednotka hodnoty, se kterou lze obchodovat elektronicky a převádět ji a používat jako platební prostředek nebo investici. Při vykazování držení kryptoměn by daňoví poplatníci měli pojmenovat aktiva, která drží (například BTC, ETH, XRP atd.), jakož i datum pořízení, částku vlastněnou v poslední den zdaňovacího období, a hodnotu podílů v ukrajinské národní měně (hřivna) podle směnného kurzu v poslední den zdaňovacího období.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: