04.03.20 Technická analýza komodity Stříbro – Je stříbro bezpečný přístav?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Už je to docela doba od poslední analýzy na trh se stříbrem. Vzhledem k minulým událostem nebude vůbec na škodu, když se podíváme, jak na tom tento drahý kov je. Stříbro i nadále zůstává docela podhodnocené, neboť od září se trhu nepodařilo vytvořit nový vrchol. Což upřímně celkem nechápu, neboť trh se stříbrem měl dost dobře našlápnuto. Vlastně vůbec nechápu, jak je možné, že je stříbro oproti zlatu tak strašně levné.

Přitom má tento drahý kov daleko větší zastoupení v průmyslu a prakticky je využitelnější než zlato. Nicméně lidi jsou holt na zlato zvyklí a tak na stříbro kašlou. Což je obrovská škoda, protože stříbro má rozhodně potenciál pro růst. Ale trhy si to zatím nemyslí.

Aktuální situace na 1D TF komodity stříbro

stříbro

Během poslední analýzy byl kurz stříbra v rámci bear flagu nad S/R levelem 16,733 USD. Po krátkém poklesu se setrvačnost překlopila a cena postupovala vpřed až po hladinu 18,485 USD. Zde došlo k zamítnutí a poklesu k supportu v levelu 17,5 USD. Za několik týdnů se býci zase pokusili o průraz rezistence, ale ani tentokrát to nevyšlo. Po posledním pokusu bylo to zamítnutí dost hrozivé, neboť pokles činil až 13 %. A to jen během několika málo dní, což je docela raritní cenový pohyb.

Pokles se zastavil až u supportu 16,733 USD a brzy proběhl i odraz up. Jak je vidno z grafu samotného, tak trh má problém pokaždé, když se dostane nad úroveň 18,485 USD. Nákupní tlak zde vždy ustane a následuje naopak zvýšení tlaku prodejního, který cenu sestřelí. Stříbro je od září prostě znatelně slabší než zlato. Přitom ještě v létě stříbro svého konkurenta relativně předcházelo. Ale co teď? Proč je stříbro tak váhavé a neveze se na podobné vlně jako zlato?

Pravděpodobný budoucí vývoj

Je bohužel fakt, že stříbro nenakupují státy jako hmotnou rezervou. Zatímco zlato skupují mocnosti ve velkém, tak stříbro je odkázáno na poptávku ze soukromého sektoru. Hlavně z průmyslu. A průmyslová výroba je na tom čím dál hůře, a to myslím globálně. Ten poslední propad přikládám za vinu právě koronaviru, díky kterému se v Číně propadla výroba v některých průmyslových oblastech až o 90 %. Poptávka po tomto kovu tedy významně klesla a společně s tím musela dolů i cena.

Z tohoto důvodu bude docela zázrak, když unce stříbra překoná 20 USD. Jestli se nebude vyrábět, tak to prostě nepůjde. Po technické stránce trhu je zřejmé, že tu existuje veliký problém. Cena stříbra lámala skoro celý rok rekordy a následně došlo k útlumu zrovna v době, kdy se čím dál více řeší útlum také v průmyslu. On ten útlum se vlastně řeší už delší dobu, ale až minulý rok se o tom ve veřejném prostoru mluvilo daleko více, protože ta ekonomická data začala být extrémně neuspokojivá.

Indikátory

Z RSI indikátoru je znát, že na konci léta došlo k útlumu, ze kterého se trh není schopen vyhrabat. Nicméně situace ale ani není zas až tak špatná, a proto tu pořád existuje šance, že se z toho stříbro vzpamatuje. V podstatě bude stačit obnovení průmyslové výroby v Číně a to by samo o sobě mělo fungovat jako pozitivní šok.

Závěr

Stříbro holt je a zůstane i nadále výrazně podhodnoceným kovem. Stříbro je prostě závislé na průmyslové výrobě a ta, když se utne, znamená pro trh negativní šok. Proto je tedy dobrá otázka, zda kupovat stříbro jako bezpečný přístav pro případ krize. Když krize začne, tak už to samo o sobě cenu stříbra sníží. Když se ale podíváme, jak cena kovu reagovala na finanční krizi z roku 2008, tak prvních několik měsíců jsme zde měli propad o více jak 50 %.

Nutno ale doplnit, že od konce roku 2008 až do května roku 2011 udělalo stříbro neuvěřitelných 481 %. Z toho vyplývá, že zpočátku je normální, že cena strmě klesá v důsledku snížené poptávky v průmyslu. Ale následně je podhodnocené stříbro pro investory velmi lákavé pro zabezpečení jejich kapitálu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img