22.02.19 Technická analýza komodity zlato – Po několikatýdenní konsolidaci tu máme další breakout na zlatě!

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Světe div se, ale na zlatě máme další silný breakout. Jak jistě víte z mé poslední analýzy na zlato z 9. února, tak byl tento trh již pár týdnů v konsolidaci. A to poté, co proběhlo celkem silné zamítnutí na úrovni 1 621 USD. Býky to ale nakonec neodradilo a ve své snaze byli natolik agresivní, že se jim znovu povedl breakout z pokračovacího trinaglu/býčího praporku. Díky tomu zlato udělalo v posledních pár obchodních dnech více jak 5 %.

Ti je sice v kontrastu s kryptem poměrně směšné číslo, ale u komodit je takový cenový pohyb opravdu extrémní. Nicméně je třeba si na tento trh dávat pozor, protože začíná být opravdu hodně přepálený. Divergence už je dokonce na měsíčním časovém rámci, takže do začátku léta může zlato potkat nějaká větší korekce. Chci ale říct, že obrat trendu na medvědí absolutně neočekávám. Drahým kovům, jako je zlato a stříbro, vše nahrává totálně do karet.

Aktuální situace na 1D TF komodity zlato

zlato

Jak již bylo v úvodu řečeno, tak kurz zlata se pohyboval v rámci zakresleného patternu. K breakoutu došlo 18. února, takže se v něm kurz pohyboval něco přes měsíc. Po breakoutu šel kurz vstříc rezistenci, která posledně další postup rázným způsobem zamítla. Tentokrát nebyl pro býky vůbec problém hranici odporu překonat a výsledkem je další růst ceny. Aktuálně trh atakuje úroveň 1 650 USD, a jestli si aktuální momentum udrží sílu, tak nevidím problém v tom, aby se průraz povedl.

Každopádně je třeba upozornit, že růst ceny zlata má dost strmou strukturu a při tempu takového postupu můžeme do roka atakovat hranici all time high, což je 1 920,94 USD za unci. Jsme vážně dost blízko a z toho jde zároveň docela strach, protože jsme na ceně, kdy vrcholila poslední finanční krize.

Aktuální situace na weekly TF komodity zlato

Zlato2

Při pohledu na weekly časový rámec je na první pohled znát, že struktura trhu má konvexní strukturu (tvar U). Z toho důvodu si nemyslím, že by si trh šel jenom pro atakování hranice maxima z roku 2011. Řekl bych, že dojde k pokoření této cenové úrovně a trh bude nadále vytvářet další ATH. Což znamená, že cena zlata bude pravděpodobně více jak 2 000 USD za unci.

Indikátory

Bohužel, na indikátorech MACD a RSI jsou medvědí divergence a to na všech časových rámcích. Na weekly je ta divergence docela velká a na měsíčním TF zase velmi malá, takže při pokračujícím růstu kurze bude pravděpodobněna zneplatněna. Na denním časovém rámci nevidím v této anomálii problém, protože na její uplatnění stačí běžný korektivní proces. Při uplatnění divergence na weekly časovém rámci by mohlo dojít  zastavení postupu ceny i v řádu měsíců.

Závěr

Vzhledem k tomu, že jsou globální makroekonomická data čím dál horší, tak není žádným velkým překvapením, že investoři začínají postupně schovávat svůj kapitál do zlata. Ten strmý růst, který trvá na zlatě více jak rok, má vlastně stejnou strukturu, jako mělo zlato po začátku krize z roku 2008. Tehdy takovým tempem rostla cena zlata cca 3,5 roku. Z toho můžeme implikovat, že jsme teprve v jedné třetině z celkové časové délky bull runu. Každopádně určitě všem doporučuji sledovat základní makroekonomická data, jako je inflace, úrokové sazby, zadlužení či obchodní bilance.

A samozřejmě i geopolitická situace má na cenu zlata obrovský vliv. Zlato je totiž výborným indikátorem pro to, v jakém stavu svět je. A když cena zlata roste takovým tempem, tak rozhodně nikdo neočekává, že dohledná budoucnost bude  růžová. A aktuální cenový vývoj je teprve začátkem. Počkejte si na to, až se začne přelévat hromada toho kapitálu, co visí na akciových trzích. S takovou budeme mít za dva roky unci zlata i za 2 500 USD.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martin

Paráda ! Díky ! už se na těch 2,5 těším,ostatně před poslední krizí se cena ztrojnásobila, takže mě nepřekvapí ani 3-5000USD/oz.. samozřejmě mě potěší i to zdvojnásobení za 5let od nákupu jakožto část střednědobého portfolia “najistotu” 🙂
otázka tedy zda riskovat nějaký prodej a chytat korekci,ale bez ní to taky nepujde.. 😛

Martin

Planujes njakou aktualizaci? Myslim,ze jsou ty pohyby ted zajimave!

spot_img