[Polední zprávy] • Bitcoin opět na 9 000 USD • Ledger varuje před novými phishingovými útoky • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě.

Trhy

Bitcoin dnes dopoledne opět dosáhl hranice 9 000 USD, ovšem zatím není jasné, zda se tuto hranici povede udržet. Více se dozvíte v našich analýzách. Altcoiny také rostou a trhy se začínají pomalu překlápět z neutrální nálady do nálady nákupní (Greed). Lidé investují více také do zlata a dalších komodit.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejšek najdete zde: BTC/USD, LTC a DASH a tady přehled dění na trzích za včerejšek.

Kryptoměny

Blockchain, technologie

Burzy, banky

Regulace

Mati Greenspan: rostoucí cena BTC nemá spojitost s koronavirem

Bitcoin dnes náhle opět vzrostl nad 9 000 dolarů. Nárůst se časově shoduje s rozšířením koronaviru, který se stal vážným zdravotním problémem v Číně a celosvětově se šíří. Výsledkem je, že někteří členové kryptokomunity zkoumají, zda je to jen nějaká náhoda, nebo existuje mezi těmito dvěma scénáři skutečně souvislost. Mati Greenspan, bývalý vedoucí analytik v eToro, říká, že nárůst nemusí mít nic společného s virem. V příspěvku na Twitteru dnes analytik uvedl, že lepším vysvětlením nárůstu by byl nepřetržitý tisk dolaru ze strany amerického FEDu a rostoucí likvidita na kapitálových trzích.

Bitcoin a další kryptoměny útočištěm pro Libanonce před krachující ekonomikou

V listopadu loňského roku omezil Libanon výběry z ATM na 1 000 USD týdně. Nyní je omezení na pouhých 300 USD. V důsledku toho se občané stali neklidnými a násilnými. Kryptoměna je určitě pro některé lidi v Libanonu, způsob, jak přesunout kapitál ze země. Použití digitálních aktiv však v tomto případě není konečnou investicí. Místo toho je to spíše způsob, jak přesouvat peníze přes hranice.

Ledger varuje před novými phishingovými útoky

Ledger, společnost za populárními hardwarovými peněženkami jako Nano S a Nano X, odhalila, že uživatelé čelí phishingovým útokům, které pocházejí z hacknutých účtů na YouTube. Společnost naléhá na uživatele, aby se nikomu nesdělovali a nikam neposílali své 24-slovní hesla. Několik videí bylo zveřejněno pod názvy kanálů „Ledger“ a „Ledger Nano“ a vybízí uživatele, aby se zaregistrovali do kompromitované webové peněženky, která jim slibuje bonusy zdarma.

Výrobce hardware peněženky nabízí odměnu 250 000 USD za prolomení

Výrobce hardwarové peněženky GK8 nabízí odměnu za prolomení této peněženky nebo odhalení chyby, ve výši až 250 000 USD a to první osobě, které se to povede. GK8, která představuje své řešení jako „digitální trezor proti hackerům“, který nevyžaduje žádné přímé ani nepřímé připojení k internetu, vloží do své peněženky 14 bitcoinů (BTC) (přes 125 000 USD v době psaní článku). Každý, kdo uspěje ve vloupání do peněženky, bude mít tento výdělek jistý plus dalších 125 000 USD.

Deutsche Bank nyní tvrdí, že kryptoměny budou v mainstreamu do dvou let

Zpráva Deutsche Bank zveřejněná v pondělí uvádí, že digitální měny, přestože jsou staré jen deset let, již mají “potenciál radikálně změnit platby, bankovnictví, centrální bankovnictví a rovnováhu ekonomických sil”. “Věříme, že nová digitální měna by se mohla v příštích dvou letech stát mainstream,” podle zprávy se očekává zahájení čínské digitální měny i projektu Libra na Facebooku. Zpráva uvádí, že by tyto dva projekty mohly zpřístupnit digitální měny více než 1,5 miliardám čínských občanů a 2,5 miliardám uživatelů Facebooku – dohromady to je více než polovina světové populace. Podle současné míry přijetí kryptoměn zatím adopce této technologie běží paralelně s adopcí internetu během prvních let. Pokud by pokračovala stejným tempem, do roku 2030 by mohlo být více než 200 milionů peněženek, z 50 milionů v roce 2020.

LocalBitcoins zavírá účty v problematických zemích

Forbes v sobotu informoval, že uživatelé služby LocalBitcoins v nejméně třech regionech, včetně Asie, Afriky a Středního východu, zaznamenali, že jejich účty jsou „deaktivované“. Uživatelé LocalBitcoins v zemích jako Irák, Afghánistán, Pákistán, Sýrie a Nigérie dostali zprávy od provozovatele služby, o pozastavení účtů a někteří uživatelé uvedli, že nemají přístup ke svým finančním prostředkům.

V Singapuru vstoupil v platnost zákon o povinné registraci kryptofirem

Singapurský nový zákon vstoupil v platnost dnes a vyžaduje, aby všechny kryptofirmy, působící v zemi, byly registrovány a licencovány. Zákon o platebních službách byl poprvé schválen v lednu 2019 a nyní vešel v platnost. Poskytuje regulačnímu orgánu formální dohled nad platebními společnostmi, včetně kryptoměnových. Zákon se vztahuje na “digitální platební tokenové služby” – ve skutečnosti všechny kryptofirmy a burzy v zemi. To znamená, že tyto budou muset splňovat požadavky na boj proti praní peněz (AML) a proti financování terorismu (CFT).

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

denisa – musim vas chvalit za vseobecne zpravodajstvi a vzdy na nej rad cekam.

spot_img