27.01.20 Technická analýza BTC/USD – Pohyb po odrazu nabírá momentum

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Tak jsem dneska asi hodinu přemýšlel na jaký trh tu dnešní analýzu udělat. Z mé strany byla analýza na BTC před necelým týdnem, tak se pojďme opětovně podívat na to, jak situaci vidím já. Alespoň si i já sám utřídím myšlenky a psaní je na to ten nejlepší prostředek. Už si přesně nepamatuji, kde jsem odhadoval odraz, ale jistě vím, že jsem nepředpokládal pokles níže jak k úrovni 7 785 USD. Odraz každopádně proběhl už na hranici podpory 8 225 USD a momentum každým dnem pomaličku sílí.

V podstatě to vypadá, že to brzy může pumpnout. Můj názor na to je ale takový, že mi to prostě přijde tak nějak celé rychlé. Asi bych byl radši za větší korekci, čímž by se trh více pročistil a potom by bylo naopak lehčí to zase vyšponovat up. Další problematickou věc vidím v tom, že se mi nelíbí objemy. Nákupní tlak není kdovíjak silný a stejně jde cena nahoru. Smrdí mi to nějakou zradou a je to jeden z důvodů, který mě odradil od vstupu. No, pojďme se raději na celou situaci podívat do grafu.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Jak mám ve zvyku, tak navážu na poslední příspěvek, kdy byla situace pro mně dost nejasná. Čerstvě došlo k zamítnutí poklesu a následně snahu o postup up čekalo to stejné. Hladký průběh do nižších cenových hladin to tedy rozhodně nebyl, ale nakonec se tam stejně trh vydal. Po pěti dnech kurz konečně klesl k úrovni 8 225 USD. Zde jsem ovšem čekal pozitivní reakci, ale zajímalo mě, jak moc velká bude. Překvapivě kurz zareagoval na dotyk bez dlouhé prodlevy a odraz měl docela sílu. Jakmile ale kurz narazil na horní hranu zakresleného wedge, tak došlo k odrazu dolů k supportu.

Zde se býci zjevně bránili a využili k tomu jednak supportu, tak i spodní hrany wedge. Jak dále můžete v grafu vidět, tak breakout z wedge nebylo něco kdovíjak velkého. Jde ale znát, že momentum pomalu ale jistě nabírá síle, což je slibný začátek. Dovolil bych si i tvrdit, že se býkům povedlo prorazit skrze hladinu 8 617 USD a nyní zde probíhá konsolidace a tedy příprava na další pokračování. Vzhledem k tomu, že trh evidentně zase nabírá sebevědomí, tak by se určitě nemělo odehrát nějaké zaváhání.

Malé objemy

Co mi vrtá hlavou je to, že nákupní tlak není zrovna výrazný. Při breakoutu a po breakoutu je nákupní tlak až nápadně vlažný. Což šlo znát i z toho pohybu. Sice nám cena šla up, ale bylo to nezvykle pomalé. Respektive nezvykle pomalé na to, že proběhl breakout z bullish patternu. Mám prostě pocit, že by stačil jeden větší prodej a zase se to sesype. Což medvědi při pohledu na graf jistě ví a můžou toho využít pro svůj prospěch.

Indikátory

Mám velkou radost z toho, že se hodnoty RSI nepropadly skrze hranici 30 bodů. Další z ukázek, že tyto hraniční úrovně jsou samy o sobě S/R úrovněmi. Někteří se možná divíte, proč to tak zdůrazňuji, ale já si to velmi dlouho vůbec nějak neuvědomoval. Berte tedy moje analýzy i jako takový materiál pro vzdělávání. Čím dál více si totiž všímám, že analytici na české scéně si svoje know-how strašně syslí a nechtějí říct svým čtenářům ani to základní know-how. Jak ale pak máte chápat naše myšlenkové pochody?

To jsem trochu odbočil. MACD v podstatě potvrzuje to, co říkám. Momentum pomalu ale jistě sílí. Na Stochastic RSI jde zároveň vidět, že pozitivní setrvačnost opravdu nemá velkou sílu. Evidentně to ale stačilo.

Závěr

Tak doufám, že se moje analýza líbila a byla pro vás přínosná. Každopádně, zase si hlídat reakce kurzu na zaznačených rezistencích. Otázkou je i to, zda se kurz udrží na té aktuální. Jestli cena zkonsoliduje a pak půjde výš, tak nejbližší hladina odporu je 8 850 USD. Jestli se cena dostane až sem, tak si nemyslím, že bude průraz problém. Spíš se obávám rezistence 9 109 USD, což je lokální high.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš

Tak nějak si říkám, že bych se na ty kryptoměny podíval, ale když to tak čtu, tak v podstatě vůbec nevím, co znamenají ty anglické výrazy a zkratky.. Dá se to někde dohledat? 😀

spot_img