[Polední zprávy] • Bitcoin dosáhl nového maxima od ledna 2018, 14 100 USD • a další články

5
(1)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...

[Večerní souhrn článků] • Netflix pravděpodobně nakoupí bitcoiny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptoměnovém světě.

TRHY

Primární kryptoměna vzrostla na nové maximum v roce 2020, přibližně 14 100 USD. Rozdíl mezi tímto rekordem a předchozími zaznamenanými v říjnu spočíval v tom, že Bitcoin překonal také maximum roku 2019. V důsledku toho dosáhl Bitcoin nejvyšší ceny od ledna 2018. Medvědi však zasáhli a další zvýšení ceny již nepřipustili. Právě naopak, BTC začal postupně snižovat hodnotu. Jen včera Bitcoin za pár hodin klesl z přibližně 13 800 USD na své denní minimum 13 250 USD. Kryptoměna obnovila většinu svých ztrát v následujících hodinách a od psaní těchto řádků vystřelila zpět nad 13 500 USD. Během posledních cenových skoků Bitcoinu byly altcoiny poněkud v pozadí. Výsledkem bylo 6% zvýšení BTC dominance nad kryptoměnovým trhem – a to během pouhých několika týdnů. Za posledních 24 hodin dominance vzrostla na 64 %. Většina altcoinů je na tom nyní mnohem hůře než Bitcoin. Ethereum ztratilo na 24hodinovém měřítku téměř 4 % a obchoduje se za 378 USD. A to teprve před několika dny došlo k nárůstu ETH nad 400 USD. Ripple (-3 %) klesl na 0,23 USD. V první desítce jsou ještě větší ztráty u Bitcoin Cash (- 8 %), Binance Coinu (- 7,6 %), Chainlinku (- 10 %), Polkadotu (- 5,4 %), Cardana (- 8 %) a Litecoinu (-5,5 %).

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD – Prezidentské volby za dveřmi, technicky definitivně v uptrendu? a přehled trhu zde: Má Bitcoin šanci na 14 000 USD, a kdy?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

CEO DoubleLine Gundlach tvrdí, že Bitcoin a zlato budou zajištění proti inflaci USD

Bitcoin (BTC) je společně se zlatem doporučeným zajištěním proti inflaci fiatové měny, říká jeden z jeho známých kritiků. Jeffrey Gundlach, generální ředitel společnosti pro správu investic DoubleLine, se 2. listopadu objevil v seriálu webového vysílání společnosti Rosenberg Research a pochválil v něm bitcoiny. Gundlachovi, neformálně známému jako „Bond King“, není diskuze o bitcoinech cizí, ale předtím dal jasně najevo, že nebude do nich investovat. Když teď posluchačům říkal, že by měli vlastnit něco, co by je zajistilo proti inflaci, zmínil zlato a také Bitcoin jako dobré možnosti.

Velryby prodávají Ethereum, propad o 4 % za 4 hodiny

Cena Etherea (ETH), druhé největší kryptoměny v celkové tržní hodnotě 43 miliard USD, poklesla za 4 hodiny o 4 %. Prudký pokles následoval po pohybu velryby, která přesunula 4 000 ETH na Binance 20 minut před propadem ceny.

DeFi

DeFi burzy vykázaly v říjnu propad objemů o 25 % 

Rozšířený pokles objemu byl jednoduše očekávaným poklesem po vrcholné euforii z šílenství DeFi a výnosového farmaření posledních několika měsíců, tvrdí Jack Purdy, DeFi finanční analytik společnosti Messari, který zůstává optimistický ohledně dlouhodobého potenciálu protokolů DeFi a aktiv a to navzdory říjnovému propadu.

David Marcus z Libry se ptá na DeFi projekty

David Marcus je v komunitě kryptoměn a finančních technologií známou osobností. Je bývalým prezidentem PayPalu a vedl tým Messenger společnosti Facebook. Nyní pomáhá provozovat Libru, projekt digitální měny, který zahájil Facebook, ale který se od té doby rozšířil na decentralizovanější / distribuovanější mandát. Marcus se nedávno zeptal na DeFi, a vypadá to, že se začíná o toto téma více zajímat.

Banky, burzy, firmy

Bitcoiny v ceně 350 mil. USD opustily Huobi po oznámení o zatčení jejího COO

Zprávy z Číny o zatčení vysokého úředníka Huobi vyvolaly strach mezi uživateli kryptoměn, kteří se stále vzpamatovávají z pozastavení výběru u OKExu. Ačkoli byla společnost založena v Číně, přestěhovala se po kryptoměnovém zákazu do Singapuru. Navzdory tomuto kroku, krok vláda v roce 2017 zakázala vysokým úředníkům společností OKEx a Huobi opustit zemi, aby obě burzy prošetřili. Místní zprávy nyní ukazují, že Huobi je zpět v problémech. Podle dvou nezávislých zpráv z čínských mediálních zdrojů Colin Wu a Deep Chain Financial čínská policie vzala do vazby ředitele společnosti Huobi – Robina Zhu Jiaweiho.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře