02.11.20 Technická analýza BTC/USD – Prezidentské volby za dveřmi, technicky definitivně v uptrendu?

5
(4)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Máme už definitivně po měsíčním close a tak jsem pro vás připravil další analýzu na Bitcoin (BTC). V minulé analýze jsme si řekli, že Bitcoin má šanci mít historicky vůbec nejvyšší měsíční uzavírací cenu, ale to se nakonec pouze těsně nepovedlo. Nicméně si nejsem stejně zcela jistý tím, jak moc významné by to po technické stránce bylo.

Psychologicky určitě, ale technicky v tom až tak nic extra zásadního nevidím. V tomhle se ale můžu s jinými analytiky třeba neshodnout. Každopádně už jsou za dveřmi prezidentské volby ve Spojených státech, což je pro kapitálové trhy jedna z největších událostí. Za sebe mohu říct, že krátkodobě počítám s větší volatilitou a spíše s poklesem. Krátkodobě asi tedy nebude moc záležet na tom, kdo z kandidátů vyhraje.

Střednědobě je to už jiná a předpokládám, že výhra Bidena pošle trhy na několik měsíců k šípku. Nemusí z toho ovšem vzejít brutální propady. Naopak výhra Trumpa by investorům měla dodat odvahu. Silné trhy jsou pro Trumpa volební gró a za jeho prezidentského mandátu tlačil na Fed, aby trhu pomohli. Lze tedy očekávat, že po fiskální a monetární stránce by v tomhle tlaku pokračoval i po jeho znovuzvolení. Alespoň investoři s tím počítají.

Aktuální situace na 1M TF BTC/USD

Zase přikládám měsíční graf, který nám toho může říct nejvíce ze všech časových rámců. Jak je vidno, tak jsme se v podstatě zastavili na 14 000 USD, kde je bezpochyby rezistenční level. Navíc tu funguje jako odpor tzv. golden ratio 65 % na fibo. Každopádně se povedlo překonat swing high z minulého roku, ale bylo to docela těsné.

A jak jsem zmínil v úvodu, tak jen těsně se nepodařilo prosadit vyšší uzavření ceny, než tomu bylo v prosinci 2017. Na historicky nejvyšší měsíční close si tak holt ještě musíme počkat. K objemům se už vyjadřovat nebudu, protože zde se od soboty nic nezměnilo. Co se týče nějakého možného budoucího vývoje, tak mě jich hned teď napadá asi tucet.

Na základě toho, že se vytvořilo vyšší roční swing high, tak jsme technicky definitivně v dlouhodobém uptrendu. Abychom tenhle stav udrželi, tak se musí akorát vytvořit opětovně vyšší swing low. A to je právě ta otázka, které všechny musí trápit asi nejvíce – kde se udělá dno v příští větší korekci.

Indikátory

Na měsíčním RSI je nepochybně medvědí divergence, a to jak z pohledu close-close svíček, tak i jejich high-high. Tím chci říct, že ti, co nesouhlasili s divergencí dle close-close, tak ji tam nyní mají určitě. K MACD nic nemám a tam se mi to zdá ok.

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

Svíce za předešlý týden je asi poloviční (v relativních číslech), co ta z toho předminulého, ale má krapet větší bull volume. My tak nyní víme, že býci předvedli skoro stejnou iniciativu, ale cenu protlačili o polovinu méně. Já to alespoň interpretuji takhle a vychází mi z toho, že nakupujícím dochází dech. Nicméně právě dle týdenního grafu jsem toho názoru, že rezistenční pásmo končí na 14 500 USD, takže venku nejsme.

Indikátory

U RSI trh tečnul překoupené hodnoty a už momentum malinko ztrácí sílu. Hlavně na histogramu MACD je i nadále ta medvědí divergence a není ani malá.

Aktuální situace na 3D TF BTC/USD

Ve chvíli, kdy kurz narazil na těch 14 000 USD, tak otestoval znova i horní stěnu zakresleného broadening wedge. To zamítnutí tu je znát a riziko propadu je nezanedbatelné. Já si nemůžu pomoct, ale hodně doufám nyní v zamítnutí, protože by scénář s tím mohutným rostoucím trianglem nabral hned na váze.

Pak bychom si akorát počkali na vytvoření vyššího swing low, což je reálné někde v cenové relaci 6 000 USD – 8 400 USD. Vím, že to znamená mohutný drop, ale ve výsledku by to trhu strašně pomohlo. Další akumulací trh nabere zase sílu a opakovaným atakem těch 14 000 USD – 14 500 USD bych moc nepochyboval o průrazu. Ale kdo ví, třeba ten impuls přijde mnohem dříve.

Indikátory

K RSI a MACD asi nic moc nemám. Snad jen, že ta pozitivní setrvačnost krapet zeslábla a jestli se třeba křivka RSI propadne pod 70 bodů, tak nás asi ta korekce už čeká. Ovšem Stoch RSI avizuje dle historických reakcí kurzu na tento indikátor, že korekce je na spadnutí.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Na denním grafu je ještě mnohem lépe poznat, že u té horní stěny broadeníng wedge a těch 14 000 USD došlo k zamítnutí. Uzavřená svíce ze včerejšího dne akorát značí nerozhodnost a dnešní svíčka už nyní se asi zavře jako bearish. Dle té struktury v podobě rostoucího broadening wedge dává smysl pokles po těch cca 11 200 USD.

Nebo jednoduše tam, kde dojde k otestování spodní stěny patternu. Akorát znova připomínám, že rostoucí broadening wedge je bearish struktura a proto je opodstatněné kalkulovat s breakdownem. A navíc aktuální tržní fraktál nanejvýš připomíná ten z přelomu července/srpna. O to víc má pokles k té spodní stěně logiku.

Indikátory

Hodnoty RSI jsou ještě v překoupené oblasti, ale jestli klesnou do normálních hodnot, tak to bezesporu spěje k větší korekci. A abych nezapomněl, tak jde zde i medvědí divergence a zdá se, že dojde k uplatnění. Na histogramu MACD je též medvědí divergence a aby toho nebylo málo, tak je bearish cross na spadnutí, čímž se ta divergence potvrdí.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Pouze v rychlosti 4H graf – ta dvanáct dní tvořící se struktura má podobu rostoucího broadening wedge. Takže bearish pattern, což je dalším náznakem, že minimálně krátkodobě jsme dosáhli vrcholu. Bylo by maximálně překvapující, když by se kurz najednou sebral a propálil to skrze 14 000 USD.

Závěr

Jsem přesvědčený, že tento týden započne alespoň krátkodobá korekce. Těch důvodů jsem tu předložil celou řadu a pokud jste četli vše pozorně, tak sami musíte uznat, že breakout nahoru je za nynějších podmínek nepředstavitelný. Volby s trhem taky jistě zamávají, takže je ideální čas na pročištění a „hledání“ vyššího swing low. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře