[Polední zprávy] • Analytik Bloombergu: BTC na 20 000 USD a zlato na 3 000 USD • Obtížnost těžby Bitcoinu na ATH • a další novinky

5
(4)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Bitcoin se opakovaně pokusil získat hranici 12 000 USD, ale nepovedlo se mu tuto hranici udržet. V současné době se obchoduje kolem 11 600 USD. Největší aplikace pro bitcoiny a krypto peněženky, včetně Coinbase, Blockchain Wallet, Crypto.com, BRD a Binance, zaznamenaly v červenci rekordní počet stažení. Vývoj ceny Bitcoinu je čím dál více podobný vývoji ceny zlata. Drahý kov se také pokusil o 1 960 USD, ale bez úspěchu a cena se vrátila na 1 930 USD. A zatímco obě aktiva vykazují ke konci prázdnin zvýšenou korelaci, akciové trhy včera po zprávách o možné léčbě koronaviru rostly. S&P 500 zaznamenal po 1% skoku nové historické maximum 3 330 bodů, Dow Jones se zvýšil o 1,3 % a  poprvé od února překročil 28 000 bodů a Nasdaq přidal 0,6 % a dosáhl 11 380 bodů.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: ZEC/USD – Stačí již velmi málo! Poslední přehled trhu pak najdete zde: Obrovský triangl začíná víkendovým propadem Bitcoinu, NEM (XEM) trhá bull run rekordy! Bitcoin v trianglu!

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Analytik Bloombergu: BTC na 20 000 USD a zlato na 3 000 USD 

Pozornost si získal býčí komentář ke zlatu od špičkového analytika Bloomberg Intelligence Mika McGloneho, ve kterém uvedl, že očekává zrychlení trajektorie cen drahých kovů, který následoval po komentáři o růstu ceny BTC. Analytik ve své srpnové poznámce uvedl, že zlato je v rané fázi toho, co vypadá jako dlouhodobý býčí běh. Zdůraznil pokračující finanční krizi, která vedla centrální banky k zahájení otevřených programů kvantitativního uvolňování. To doposud vytvořilo negativní tlak na americký dolar – a „urychlilo trajektorii zlata směrem nahoru“. Analytik ve své červnové aktualizaci uvedl, že kryptoměna by mohla do konce letošního roku zasáhnout 20 000 dolarů, přičemž citoval stále příznivější fundamenty i technické faktory.

Burzy, banky, firmy

Kryptourza Coincheck plánuje IEO v Japonsku

Hlavní japonská kryptoburza Coincheck spustí IEO pro získávání finančních prostředků pomocí utility tokenů. Podle oznámení z 25. srpna bude na IEO spolupracovat s japonskou společností Hashpalette a firmy společně budou realizovat IEO na prodej Palette Tokenů (PLT) na Ethereum blockchainu prostřednictvím Platform Palette.

DeFi

Celková hodnota, uzamčená v Aave, se zdvojnásobila během dvou týdnů a Aave nyní překonala i MakerDAO

Společnost Aave zaznamenala v srpnu zvýšení celkové hodnoty uzamčených prostředků o 170 % na více než 1,3 miliardy USD. Protokol o půjčování nedávno přidal nové funkce, jako je delegování úvěru a další novinky. Cena Tokenu Aave LEND v letošním roce vzrostla o více než 3 900 %. Decentralizovaný finanční úvěrový trh (DeFi) Aave se podle DeFi Pulse posunul před MakerDAO. Aave má nyní na úvěrových linkách uzamčena různá krypto aktiva v hodnotě 1,47 miliardy USD, zatímco MakerDAO má uzamčenou celkovou hodnotu 1,45 miliardy USD.

CBDC, regulace

Fed potichu experimentuje s digitálním dolarem

Podle Bloombergu už americký Fed pracuje na hypotetickém digitálním dolaru. Kromě toho se vědci z Bostonského federálního rezervního systému a Massachusetts Institute of Technology (MIT) zavázali vytvářet a vyzkoušet digitální aktiva, která jsou navržena pro použití centrální banky. James Cunha, jednatel společnosti Boston Fed, říká, že počáteční fáze projektu zahrnuje vývoj engine a softwaru, který bude pohánět digitální aktivum. Cunha říká, že v důsledku velikosti Spojených států může digitální verze dolaru představovat řadu výzev, včetně objemu transakcí, zajištění bezpečnosti a soukromí.

Mining

Obtížnost těžby Bitcoinu na ATH

Analytik a tvůrce modelu Stock-to-Flow (S2F), PlanB, odhalil, že obtížnost těžby bitcoinů dosáhla nového historického maxima 17,6 bilionu. Obtížnost těžby se týká průměrného hashovacího výkonu, který těžaři potřebují k vyřešení transakčního bloku v bitcoinové síti.

Zajímavosti

Prezidentský kandidát a kryptoinvestor Brock Pierce jmenoval rappera Akona jako hlavního stratéga své kampaně

Jeden ze známých krypto investorů, Brock Pierce, oznámil svou kandidaturu na úřad jako nezávislý kandidát. Nyní Pierce také odhalil, že Akon, oceněný rapper, který je také známý svým zájmem o kryptoměny, bude jeho vedoucím stratégem.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img