24.08.20 Technická analýza ZEC/USD – Stačí již velmi málo!

4
(4)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

V dnešní analýze bych se chtěl věnovat minci Zcash (ZEC), na kterou jsem analýzu nedělal už ani nepamatuji. Nicméně, struktura trhu mi do jisté míry připomíná to, co můžeme vidět na trhu s mincí IOTA. Respektive, zatímco na IOTě bylo falling wedge, tak na ZEC je akorát klesající kanál.

A v současnosti je kurz tohoto coinu velmi blízko u horní hrany řečeného kanálu. Vlastně se se začátkem srpna od něho cena odrazila, ale nyní se hraje o to, zda se býci pokusí o druhý pokus během relativně krátké doby. V případě že se povede breakout z této struktury, tak má ZEC našlápnuto na bull run, který by mohl přetrvat dlouhodobě.

Aktuální situace na 1D TF ZEC/USD

Napřed se podíváme na denní časový rámec, kde je právě makro pohled na strukturu trhu. Z počátku kurz ZEC postupoval v rámci toho úzkého rostoucího kanálu, ale v závěru minulého měsíce expanze začala mít dost strmý charakter. A tak cena pumpla z kanálu a byla z toho vlastně parabola, která kurz dovedla až k horní hraně mohutného kanálu, který se tvoří již skoro dva roky.

Avšak došlo k zamítnutí, které vyústilo ke korekci. A ta korekce trvá od 6. srpna. Na dalším grafu si ukážeme, že je ta třítýdenní korekce možná u konce. Každopádně, jak jsem tvrdil v úvodu, tak je situace na ZEC velmi podobná tomu, kde byla IOTA v červnu. Tedy těsně před breakoutem z falling wedge. Tudíž je po úspěšném průrazu potenciál expanze obrovský.

Zároveň chci ještě uvést jeden poznatek z altcoinového trhu. Posledních několik týdnů si začínám všímat, že struktura trhu se právě na některých altech, jako je IOTA a Ethereum, výrazně změnila. A takové mince, jako je ZEC, se k tomu blíží. Tím chci říci, že to nevypadá jako obyčejný pump & dump, na který jsme byli dlouho zvyklí.

Když se ty struktury trhu takto začínají měnit, tak to opravdu začíná pomalu vypadat jako skutečná altová sezóna. Expanze na altech trvá poměrně dlouho a zároveň se během té doby tržní struktury začaly měnit k lepšímu. Pokud se nic těžce nepokazí, tak se na přelomu 2020/2021 třeba dočkáme toho, co jsme naposledy zažili na přelomu let 2017/2018.

Indikátory

Z RSI můžeme implikovat, že na trhu s ZEC proběhlo dostatečné „samočistící“ proces, takže je cesta nahoru zase otevřená. U MACD platí to samé a jestli dojde k bullish crossu ještě předtím, než hodnoty indikátoru klesnou do záporných bodů, tak to lze považovat za nesmírně relevantní bullish signál.

Aktuální situace na 4H TF IOTA/USD

Teď se dostáváme ke grafu s 4H časovým rámcem, kde vidíme mnohem zřetelněji, co se děje v rámci, v podstatě korekční struktury, falling wedge. Jak se zdá, tak v noci došlo k breakoutu z tohoto útvaru, ale nyní se bojuje právě o to, zda se z té horní hrany stane support.

Pokud brzy nedojde k odrazu doprovázený zvýšenými objemy obchodů, tak to nejspíš bude odsouzeno k nezdaru. Neúspěch této snahy se potvrdí i při průrazu supportu na 81,58 USD. Nicméně, ať to dopadne jakkoliv, tak výsledek nejpozději do 24 hodin dostaneme.

Za podmínky, že se breakout potvrdí jako úspěšný, tak nejspíš dojde k dalšímu pokusu o průraz skrze horní hranu toho klesajícího kanálu z předešlého grafu. A jestli se sem kurz dostane, tak je dosti pravděpodobné, že kurz prorazí. Jedná se totiž o návrat k rezistenci po tzv. partial decline. A v těchto situacích je následně pravděpodobnost prolomení statisticky vyšší.

Indikátory

Co se týče indikátoru RSI, tak jsme nyní na hodnotě 56,72 bodů. Tudíž je prostoru pro odraz více než dost. Jinak, do grafu jsem to zapomněl zaznačit, ale měli jsme tu dvojnásobnou býčí divergenci, která se včera uplatnila. Uplatněné býčí divergence je možné pokládat za signál k definitivnímu ukončení korekce.

U MACD indikátoru křivky obrací do kladných čísel. Zároveň máme dva po bullish crossu, ale je vidno, že nyní momentum slábne. Snad se tedy podaří pozitivní momentum zachovat pushnout cenu výše.

Závěr

Na ZEC to nesporně vypadá dost nadějně, ale současně je nutné splnit ještě několik podmínek. Nestačí pouze prorazit horní hranu toho velkého kanálu, ale je taky potřeba překonat vrchol z roku 2019.

Tím se v podstatě definitivně naruší bear struktura a my můžeme uvažovat o tom, že vcházíme do nového býčího cyklu. Snad se tedy nic výrazně nepokazí a konečně se budeme moci dočkat expanze, na kterou čekáme více jak dva roky.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img