[Polední zprávy] • 1 miliarda USD je nyní “zaparkovaná” ve stabilních coinech • Botnet útočí na servery od Microsoftu a těží kryptoměny • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Během dnešního dne se kryptotrhy vzpamatovaly a nyní je většina kryptoměn v zelených číslech. Bitcoin přidal od včerejšího dne téměř 5 % a pohybuje se tak těsně pod hranicí 6 700 USD. Altcoiny jsou na tom podobně, i když rostou méně razantně, a tak stoupá BTC dominance – nyní je na 65,3 %. Zajímavé je, že finanční trhy naopak padají, a to o 5 a více %. Ropa na druhou stranu roste – o cca 7 %, zlato spíše stagnuje. Podle těchto údajů se zdá, že není nyní žádná korelace mezi kryptotrhy a klasickými trhy.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: drahé kovy, Bitcoin, Nasdaq, SP500 a tady jsme pro vás připravili přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoměny

Více než 1 miliarda USD je v současné době “zaparkovaná” ve dvou hlavních stabilních coinech, Tetheru (USDT) a USD Coinu (USDC), protože investoři čekají na lepší časy pro investování do kryptoaktiv. Minimálně z krátkodobého hlediska to není býčí znamení. Ještě 3. března bylo 400 milionů USD v USDT a USDC na burzách. Za méně než čtyři týdny vzrostla celková bilance o 150 %. “USDT a USDC na burzách překročily miliardu USD. Je to měřítko toho, kolik peněz je nyní odstaveno na vedlejší koleji nebo je umístěno do limitních příkazů na burzách a čeká na příhodnější okamžik ke koupi,” uvedl vedoucí výzkumu TokenAnalyst Ankit Chiplunkar.

Botnetová kampaň infikovala stroje MS-SQL malwarem na těžbu kryptoměn. Infikované servery těžily pro útočníky Monero a Vollar. Každým dnem je infikováno zhruba 3 000 nových strojů po celém světě. Podle Guardicore jsou nejvíce infikovanými zeměmi Čína, Indie, Spojené státy americké, Jižní Korea a Turecko, přičemž velká většina útočících strojů se nachází v Číně.

Při příležitosti zahájení druhého čtvrtletí roku 2020 nizozemská nadnárodní bankovní instituce ING varovala, že stav ekonomiky eurozóny by se mohl zhoršit. Hospodářský pokles také znamená, že méně jednotlivců bude investovat do bitcoinů, když budou nuceni šetřit. Skutečný ekonomický dopad pandemie koronaviru je ale zatím nesnadné analyzovat. Vedoucí ekonom v ING říká, že ačkoli je obraz nyní mnohem jasnější, stále víme o situaci „překvapivě málo“.

Regulace, CBDC

Globální hlídací pes pro praní špinavých peněz, Financial Action Task Force (FATF), tvrdí, že plánovaný digitální dolar není plně v souladu s doporučeními FATF pro kryptoměny. FATF uvedl, že stále přetrvávají “menší nedostatky”. Například podniky, zabývající se peněžními službami (MSB), registrované v USA, vedou podrobné záznamy o transakcích o 3 000 a více USD, oproti 1 000 USD požadovaných v doporučeních FATF.

Kryptoburzy, banky

Podle Dune Analytics dosáhl celkový objem prostředků v decentralizovaných burzách (DEX) v březnu historicky nejvyšší hodnoty 668 milionů USD. Toto číslo je o 53 % vyšší ve srovnání s údaji z února, předchozího historicky nejvyššího měsíčního objemu, oznámila společnost Dune Analytics ve středu. Poskytovatel údajů poznamenal, že toto je poprvé, kdy objemy DEX rostou i přes klesající cenu etheru (ETH).

Kryptoburza Coinbase investovala 1,1 milionu USDC do Uniswap a PoolTogether ve snaze usnadnit růst obou protokolů. Prostředky byly firmám uděleny prostřednictvím USDC Bootstrap Fund, který byl původně spuštěn v září loňského roku. Podle předchozího oznámení se fond zaměřuje na podporu projektů decentralizovaného financování (DeFi) přímým investováním do inteligentních protokolů.

Blockchain a technologie

Bitcoin Depot začal vypínat některé ze svých krypto bankomatů ve snaze zastavit další šíření COVID-19. Protože většina světa je v karanténě, Bitcoin Depot se rozhodl dočasně vypnout krypto bankomaty, které se nacházejí v oblastech s vysokým provozem. Společnost podniká tento krok jako jeden ze způsobu, jak podpořit sociální distancování. V posledních letech počet krypto bankomatů celosvětově rostl. Začátkem března 2019 se svět pyšnil číslem 7 014 BTM. Nyní se tento počet rozrostl na 7 384 strojů, naznačují data CoinATMRadar.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img