01.04.20 Technická analýza Bitcoin, NASDAQ, S&P 500 Světové trhy padají, postupně klesáme k 6 000 USD na BTC

0
(0)
Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Dnes se podíváme na propady na světových indexech a nebude chybět ani Bitcoin. Analytici již spekulují, zda je toto poslední týden před velkým propadem v příštím týdnu.

Vítejte tradeři a traderky u naší další aktualizace analýzy na BTC/USD, NASDAQ, S&P 500.

Nepromeškejte ani náš pravidelný přehled trhu: 01.04.20 [Přehled trhu] Bitcoin a NASDAQ – Růst z pondělí vymazán! Kam teď?

NASDAQ

Jak můžete vidět na grafu, tak NASDAQ poklesl o 30% v tomto roce od high 2020 na hodnotách 9 741 USD. Momentálně vidíme ale odraz ode dna. Tento odraz podpořily světové banky, které uvolnily pro ekonomiky států obrovské peníze. Tato podpora na chvíli bude stačit pro světové trhy, které mírně rostou. Situace je ale vážnější a protipandemická opatření budou ztěžovat život nejednomu státu. Můžeme jen spekulovat, jak to bude vypadat za pár měsíců, ale krize ohledně koronaviru ještě nekončí a ekonomické dopady také ne. Tento růst může být jen menším růstem a přípravou na větší dump.

S&P 500

Na SP500 vidíme dokonce propad o 35% od high v roce 2020. Momentálně stejně jako u NASDAQ vidíme sice 18% růst, ale jak jsme zmínili výše, otázka je, do kdy. Krize kolem koronaviru není vyřešena a investoři nejsou z dlouhodobého hlediska optimističtí, ba právě naopak. Stejně to vidíme i u Bitcoinu, kde investoři váhají a nedokáží to poslat přes hranici 7 000 USD, ale zároveň drží podporu na 5 800 USD pro těžaře a možná i pro halving.

Světové trhy ovlivňují v posledním měsíci také cenu Bitcoinu. Poté, co se dostaly na svá ATH v roce 2020, následně propadly. Bylo to proto, že investoři začali reagovat na ekonomická omezení ve světě, která byla způsobena pandemií koronaviru.

[BTC/USD] V roce 2020 k současné hodnotě:  -11,38 %

Jak můžeme dnes vidět, tak Bitcoin se pohybuje kolem 6 350 USD a za rok 2020 proměnil téměř 48% zisk na 11% ztrátu. Po tom, co jsme se v neděli propadli až na 5 800 USD, jsme v pondělí viděli růst až na 6 700 USD, ale následně vidíme propad po vzoru světových indexů. Momentálně směřujeme znovu k 6 000 USD podpoře, od které se budou chtít bulls znovu odrazit směrem nahoru.

Během propadu se dostal BTC z letošního high až na low 3 800 USD.

Momentálně vidíme podporu stále neprolomenou a již 12 dní ji držíme na 5 800 USD. Odpor podobně zůstává nepokořen na hodnotě 7 100 USD. Zdá se, že se budeme ještě v aktuálním týdnu držet v tomto pásmu a půjdeme víceméně do strany.

Závěr

Pro predikování cen Bitcoinu je nutné sledovat hlavně fundamenty kolem koronaviru a také sledovat světové trhy, které ovlivňují v této krizi i Bitcoin. Halving se blíží a investoři budou více nakloněni růstu hodnoty Bitcoinu. Ale není to nic ve srovnání s vlivem světových trhů na Bitcoin. Více, než momentálních zpráv, si i my v redakci Kryptomagazinu začínáme všímat světových trhů a informací, které denně na tyto trhy přicházejí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ondras

Respekt autorovi za analyzu BTC, trefil se do černého.. Skoda promarněné příležitosti,BtC udělal po půlnoci behem hodiny a pul ohromny jump.. Nebýt neustalych změn,obratů a negativní fundamentu v ekonomice hlavně USA a ohromného strachu, co se vlastně bude dít..dalo se včerejší příležitosti skvele využít..Bohužel nervy jsou vytahaný jak šnůra od hajzlu a udržet chladnou hlavu a rozvahu je peklo momentálně ,pro mě jako neznaleho, nezkuseneho tradera..Vypadá to ze se BTC vymani z korelace s ekonomickými trhy a probíhá akumulace jako pred každým budoucim ATH?.. Díky moc,ze se s nami dělíte o své zkušenosti a analyzu👍

Ondras

..Tak OPRAVUJi předchozí koment, mel jsem nejspíš jeste zalite oči krví po včerejší probdělé noci nad burzou..Zmatla me ta casova osa, videl jsem v tom hodinou trendovku pocinaje Aprilem a cip vlajky smerujici k včerejšímu nočnímu odrazu ktery se na tehle hladině naplnil.. Chyba, tohle se uplne nepovedlo.. Sorry za to nadšení a zbytečný kecy..Authorovi i tak diky za pravidelné zasobovani trendy..

spot_img