[Polední zprávy] • Dorsey: Afrika a ne Evropa bude určující pro budoucnost Bitcoinu • Kryptoměny legální v Německu od roku 2020 • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bloomberg: Bitcoin dosáhne 20 000 USD tento rok • Ripple by mohl brzy nabídnout XRP digitální šeky • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Po prudkém...

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za uplynulý den. Pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Kryptotrhy jsou po posledním větším výkyvu opět spíše klidnější. Bitcoin se stále drží lehce nad 7 500 USD, aktuálně mírně ztrácí. Altcoiny jsou na tom velmi podobně, většinou jsou v mírné ztrátě kolem 1 %, až na Tezos s nárůstem přes 6 % a Cardano, které přidalo už více než 5 %. Aktuální Fear & Greed Index je na hodnotě 31, což sice stále značí strach, ale je vidět i tady, že trhy se uklidňují.

Naše aktuální analýzy najdete zde: EOS/USD a BTC, XMR, ETH

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Banky / Burzy

Blockchain / regulace

Dorsey: Afrika a ne Evropa bude určující pro budoucnost Bitcoinu

Jack Dorsey, CEO Twitteru a velký nadšenec do kryptoměn, předpověděl, že i přes zrychlený vývoj a přijetí v evropských zemích bude budoucnost tohoto odvětví určovat Afrika. Vyjádřil své názory k této záležitosti na konci svého afrického turné po Nigérii a Ghaně prostřednictvím Twitteru. V roce 2020 chce také navštívit celý kontinent.

Brave browser vykazuje 40 mil. stažení na Androidu, BAT posiluje

Brave Browser, který spustil spoluzakladatel Mozilly Brendan Eich, dosáhl nového milníku 40 milionů stažení na Androidu. Prohlížeč, který je také úzce spjat s projektem Basic Attention Token (BAT), zaznamenal v posledních 12 měsících řadu pozitivních milníků a vykázal obrovský růst.

Poloniex získala TRXMarket, nyní se jmenuje PoloniDEX

Kryptoburza Poloniex nyní ovládá největší decentralizovanou burzu (DEX) na blockchainové síti Tron (TRX). Informaci potvrdil generální ředitel Tronu Justin Sun 29. listopadu. Poloniex nyní bude provozovat TRX Market pod novým názvem „Poloni DEX.“ Podle Suna Poloniex „získal“ TRX Market, ale není přesně známo, co přesně bylo prodáno a jakou finanční hodnotu transakce měla.

Binance se spojuje s TravelbyBit, vydává krypto platební kartu s odměnami

Nová spolupráce mezi Binance a startupem TravelbyBit si klade za cíl provádět platby s kryptoměnami v oblasti cestování. Oznámení o spolupráci bylo zveřejněno na blogu Binance 28. listopadu tohoto roku. TravelbyBit je také uznáván jako jeden ze startupů, který přispěl k projektu transformace letiště v Brisbane v Austrálii. Tento projekt učinil z tohoto letiště první letiště schopné provozu s kryptoměnami. Byly také odhaleny kryptoměny, které lze použít s kartou: BTC, BUSD, BNB, ONT. Kartu lze použít: k rezervaci letů a hotelů prostřednictvím oblíbených online cestovních webů, jako jsou Booking.com, Expedia, Agoda, Ctrip a TravelbyBit.com.

Kryptoměny budou legální v Německu od roku 2020, v EU možná také

Kryptoměny by mohly konečně jít ruku v ruce s tradičními peněžními službami. Od roku 2020 by mohlo být pro německé banky legální prodávat kryptoměny a poskytovat řešení pro úschovu, podle zprávy místních médií. Finanční instituce působící v Německu v současné době nemají povoleno přímo prodávat kryptoměny svým klientům. To se však v budoucnu může změnit díky plánovanému zákonu, kterým se implementuje čtvrtá směrnice EU o praní peněz. Návrh zákona již prošel německým federálním parlamentem (Bundestag) a nyní čeká na konsenzus 16 států EU.

Co číst dále?

Klid a HODL: 3 důvody, proč neprodávat Bitcoin

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře